Bänditegemine 90ndatel

Mänts
28-09-2009
kell 19:01

n

bonne
29-09-2009
kell 00:57


..veel esinesid Aggressor, Flytrap, Van Gogh, ja lisaks veel võeti viimasel minutil kokkuklopsitud orkester B.D.Ö, kellele see oli samuti esimeseks laiviks........Bonne, täpsustan. B.D.Ö. esimene laiv oli Nõmme Kultas, kus Alex Alcoholic Tšernikov a.k.a. Sass Nixon korraldas mastaapse bändide ülevaatuse. Lubas parimatele pudrumägesid, aga tõmbas pärast laivi saadud rahhi umbes nädalaga sirgeks. Mees istus pärast üritust Nõmme Kulta teisel korrusel kontoris laua taga. Laua peal oli reaalne rahamägi. Nägin tüüpi paar nädalat pärast üritust, mees pakkus mulle mingeid raamatuid müüa, et pohmelli remontida.See Sõbra Maja üritus oli meile vist 3 või 4 laiv. Ja pigem oli see vist ikka 1991


krt 90 ikka oli vist...mul on tartus plakat alles...

bonne
29-09-2009
kell 01:01

Pedigreega on olnud Tallinnas mingi miljon bändikat, millest võiks Bonne kirjutada...kui ta seda juba teind ei ole.

jah, mingi teema all on ruumidest saand suht põhjalikult jahuda...

Viku
29-09-2009
kell 01:52

see vist oli 1997 aastal, üldse enne seda kui ma trumme õppima läksin. tollal 10-12 aastaste poisikestena mõtlesime et oleks jube tore mingit muusika moodi asja proovida teha. pillid muidugi polnud eriti pillide moodi, mingi vana vene akust mis tegi kitse häält enamvähem. trummikomplekt oli ka päris naljakas - roheline seanahaga bongo moodi asi, mis ainult mõõgaga mängitav...taldrikuks oli plekist plaat, mille keskele augu puurisin ja riiuli otsa nööriga rippu lasin. sai kassetile isegi midagi salvesatud, õnneks põletasin selle paar aastat hiljem. aga reaalselt bändi moodi asja õigete pillidega sai alles 2001 tegema hakatud.

ErilineKonn
24-05-2019
kell 00:50

pole vahet kas aktuaalne või mitte. issi akustiline(helipeaga muuseas) ja minu lintmakk.
siiamaani ei tea kust ma selle üldse ostsin.
lintmakk läks kiiresti läbi - kitarrimäng oli julm. aga fuzz nii kaua kui teda oli karm.

ErilineKonn
24-05-2019
kell 00:51

ErilineKonn kirjutas:
pole vahet kas aktuaalne või mitte. issi akustiline(helipeaga muuseas) ja minu lintmakk.
siiamaani ei tea kust ma selle üldse ostsin.
lintmakk läks kiiresti läbi - kitarrimäng oli julm. aga fuzz nii karmim nii kaua kui teda oli.......

Tegelmann
24-05-2019
kell 18:32

Väga huvitav lugemine

helbeke
06-07-2019
kell 20:52

Jah, tõmmake saag uuest käima - Rsda7 on uus FB - veedan aega nüüd siin, tahaks midagi lugeda.

krissirge
07-07-2019
kell 11:34

Kas mitte vanas hard rock club'i foorumis polnud 90ndatest palju lugusid?

voss
07-07-2019
kell 19:20

helbeke kirjutas:
Jah, tõmmake saag uuest käima - Rsda7 on uus FB - veedan aega nüüd siin, tahaks midagi lugeda.


Minugi poolest on aeg fesarist tagasi radasse kolida.

köögihunt1
08-07-2019
kell 19:07

Sae (husqwarna)tõmbas klubis 326 aastal 1993 laval käima Hell Tanner, sm Lukin võttis pärast esinemistasust 100 krooni trahviks , sest saekett riivas monitorikasti. R.I.P " Son"(Allar Soonets), H.T solist ...a1993...1994...
Kas kellelgi on juhuslikult videomaterjali sellest ajast? (VHS) etv tegi mõne saate 326-st

köögihunt1
08-07-2019
kell 19:10

P.S. samal kontserdil esines ka VanGogh, N.B- üks kidra m e e s oli ANDRES Aak r

helbeke
11-07-2019
kell 14:25

köögihunt1 kirjutas:
P.S. samal kontserdil esines ka VanGogh, N.B- üks kidra m e e s oli ANDRES Aak


Tal oli üldse kunagi Long Loff.

ajudoonor
11-07-2019
kell 20:19

helbeke kirjutas:
köögihunt1 kirjutas:
P.S. samal kontserdil esines ka VanGogh, N.B- üks kidra m e e s oli ANDRES Aak

Tal oli üldse kunagi Long Loff.


Long Loff on 1990. aastal asutatud Eesti ansambel.[1]

Koosseis
Tiit Altosaar – trummid
Andres Aak – kitarr
Jüri Roosa – bass
Eero Valdna – laul


mängisin kunagi aastaid bassiga, mille seest leidsin (ma ei tea, miks oli vaja kitarri avada üldse) kirja "JÜRI ROOSA". ilmselt oli tegu vanameistri endise bassiga. Hiljem mängis sellega Magnus Andre ansamblist Talbot. Ja siis nüüd mängib seda ilmselt see tolbajoobist varas, kes selle Magnuse käest kunagi aastate eest hardal jõulu-ajal ilma eelneva kokkuleppeta omandas.

Lembetu
23-07-2019
kell 04:11

Räägime homme Andersiga veits 90ndate bänditegemise värgist ERMis!
https://www.facebook.com/events/337982937115816/

filter
23-07-2019
kell 13:28

taff kirjutas:
Proovikas oli mingis õismäe kooli kinoruumis vist.


Meil oli täpselt sama teema. Selles samas Õismäe koolis kohtusin ka Ardoga. :-)

Äärmiselt huvitav on neid kommentaare lugeda. Nostalgia värk muidugi aga preagu tunduvad need ajad jube helged. Palju igast üritusi ja rahvast, kuigi netiühendused olid siis veel ainult töökohtadel. Uutel bändidel oli väga kerge läbi lüüa, tundub, et palju kergem kui nüüd. Peamiselt vist selle pärast, et neid oli lihtsalt nii vähe. Ürituste plakatid pidi kõik ise kujundama ja trükkima. Vahest isegi värvilisena.

Pedigree oli väga tähtis punt. Tänu nendele saime oma esimese korraliku proovika ja esimese kontserdi. Olid suur inspiratsiooniallikas. Pedika Bonnelt sain ka oma hüüdnime (Valter ja Filter riimisid ilusti). Pajos olil muidugi kah totaalne ebajumal ja mul joppas, et temaga mõnda aega koos Otsas õppisin (samal kursusel olid ka näiteks Jaan Pehk, Priit Mägi, Maria Faust, Reigo Ahven, Vaiko Eplik jpt tegijad).

Siis ei olnud veel musažanrid nii segunenud kui praegu. Olid selged omad leerid. Bläkiüritusi tundus olevat pidevalt igal pool, samuti punki aga ka elektroonilist mussi tehti juba päris palju. Naljakas on vahest vaadata tänapäeval mingeid suht uusi livesalvestusi Youtubes kus mängitakse näiteks drum'n bassi live instrumentidega nagu see oleks mingi jube uus asi. Eestis tehti seda juba 20 a tagasi. Esinesin just sellise koosseisuga ühel esimestest Mutant Discodest.

Oma bändiga mängisime näiteks Hadsome'i Ride Downi coverit Tallinnas Vabaduse Väljakul mingil päris suurel laval. Kuidagi raske ette kujutada, et see tänapäeval enam mingil täiesti tundmatul bändil õnnestuks. Riho Sibul kinkis pärast lava taga mulle lillekimbu ja ütles, et oli väga liigutav. Siiamaani ei tea kas ta mõtles seda krt tõsiselt või mitte.

Üheksakümnendatel tuli ka vist esimene Eesti enda noorte musasaade telekast - Filter mida juhtis noor ja überhot Heidi Purga. See oli meie bändi esimene ja viimane esinemine teles. Ise pole seda siiamaani näind (võibolla nii ongi parem). Minu esimene meiliaadress oli filter@hot.ee ja mäletan, et sain sinna koguaeg mingeid soovilugusid.

Tehnikast - ostsin (tõlge: ema ostis) esimese trummikomplekti vist 1996/7. Rigas Musikas Instrumentas Fabrikas. Trummid olid suht pannid aga taldrikud olid veel sitemad. Sellised pehmed. Õnneks oli juba siis päris kerge leida ka normaalsemat kasutatud lääne tehnikat ja tasapisi sai vaikselt söögiraha kõrvale pannes täitsa korraliku köögi kokku.

Pro Music Sakala keskuses oli tähtis pleiss kus sai kõiki Paiste asju proovida. Helsingis pole näiteks aastal 2019 nii laialdast Paiste valikut kui Tallinnas aastal 1997.

Üheksakümnendatel tulid Eestisse veel kaks tähtsat innovatsiooni - liising ja krediitkaart. Nendega sai ennast ikka tõsistesse raskustesse Saviaugu Müürivahe pillipoes aetud (ostsin oma esimese uue Tama Rockstar komplekti vist 1998 mille müüsin hiljem Reigole maha. Krt teab mitme salvestuse peal neid siiani kasutatud on).

Tahaksin siinkohal tõsta rambivalgusesse ühe konkreetse instrumendi - Otsa kooli punase Tama komplekti. See pill on ajalooliselt väga tähtis sest seda laenati pidevalt ürituste jaoks (oli alati kerge Otsast von Krahli tassida). Need trummid kuulusid algselt Mati Põllule kellest sai täiesti juhuslikult minu väga lähedane peretuttav ja keda mina pean üheks esimese laine pop/rock trummariteks Eestis. Seesama komplekt oli 80/90 aastatel Viru Varietee (Inturist) laval, kus Mati ise ka mängis (koos selle aja teiste korüfeedega nagu näiteks Urmas Lattikas). Hiljem müüs ta need trummid justnimelt Otsa koolile. Jube huvitav oleks teada kus see komplekt praegu on.... kui keegi teab siis andke palun teada. Ostan ära.

Oleks väga šeff sellest ajastust fotosid ja videoid vaadata. Palun pange neid ka kuskile mujale kui FB:sse. Osad meist ei ole veel sinna jõudnud (elavad ikka veel 90:dates).

❤️

-filipp (Kingpin, Patient Zero)

filter
23-07-2019
kell 14:09

Lembetu kirjutas:
Räägime homme Andersiga veits 90ndate bänditegemise värgist ERMis!
https://www.facebook.com/events/337982937115816/


Väga vinge. Ilgelt tahaks näha. Ega sellest ometi mingit salvestust ei jää?