Kauplus Dancemix ja Plaadipoepäev

siimn
17-04-2008
kell 01:36

Tallinna muusikakauplus Dancemix võtab osa heliplaatide ostmist propageerivast Plaadipoepäevast. Ameerika Ühendriikide väikeste sõltumatute plaadikaupluste algatatud aktsiooniga liitunud Dancemix jagab Plaadipoepäeva ajal kaupluses 10%-allahindlust võimaldavaid flaiereid reedel 18. aprillil Von Krahlis toimuval Jazz’n’Motion ja Mutant Disco ühisel peol.
Ainult Von Krahlis ja ainult sel üritusel jagatavate kupongidega saab Dancemixis sooritada soodsamaid oste laupäeval 19. aprillil, Plaadipoepäeval.
USA väikeste ja iseseisvate muusikapoodide poolt ellukutsutud Plaadipoepäeva (Record Store Day) eesmärgiks on populariseerida noorte seas reaalsete helikandjate tarbimist. Muusikatööstust raputanud muusika tasuta allalaadimise ning digitaalseformaadi müügi levik on kõige valusamalt puudutanud just nimelt pisikesi sõltumatuid ja kindlatele muusikaeelistustele spetsialiseerunud plaadipoode. Peamiselt on uute muusikatarbimise harjumuste tõttu uksi sulgenud tõsisematele muusikafännidele suunatud plaadikauplused.
Sel laupäeval 19. aprillil toimuva Record Store Day raames korraldavad sajad muusikapoed Ameerikas – ja ka mujal maailmas – kauplustes kontserte, autogrammide jagamisi, müüvad kaupa tavalisest odavamalt või jagavad heliplaate sootuks tasuta. Näiteks kohtub nimetatud päeval San Fransiscos ühes väikeses plaadiäris fännidega rock-ansambel Metallica. Samamoodi kohtub fännidega ja jagab autogramme grupeering Panic at the Disco.
Plaadipoepäevale on oma sõnavõttudega toetust avaldanud mitmed muusikamaailma suurkujud: Paul McCartney, Bruce Springsteen, Norah Jones, Chuck Berry, Mike Patton, Damon Albarn, Ian Gillan, Peter Gabriel, Henry Rollins, Jazzy Jeff, samuti kirjanik Nick Hornby, filmire¸issöör Cameron Crowe ja mitmed teised.

Plaadipood Dancemix, kus on võimalik laupäeval 19. aprillil harilikust odavamalt plaate osta, asub Tallinnas, aadressil Kentmanni 19.
Allahindlust võimaldavaid kuponge jagatakse Mutant Disco ja Jazz’n’Motion ühisel korraldusel toimuval tantsumuusikapeol 18. aprillil Von Krahlis, kus esineb pop-elektro artist Annie Norrast ja esitleb oma teist sooloalbumit Leslie Da Bass. Kaasa teevad DJd Rhythm Doctor, Raul Saaremets, Siim Nestor, Heivi S ja Erik Morna.

Lisainfo:
 www.recordstoreday.com
 www.dancemix.ee
 www.mutantdisco.com

&

http://www.rada7.ee/?s=f&k=1&id=25927

Soprano
17-04-2008
kell 01:46

väga positiivne. just lugesin melu nupukest sel teemal, et Metallica (kes veel right) võtab osa.

10% pole samas mingi eriline allahindlus. kaubamajas on -5% iga päev partnerkaardiga ja laseringis isic'ga.

sonesta
17-04-2008
kell 01:56

jee plaadid jee

kai-do
17-04-2008
kell 10:31


väga tore.Ma ei saa ainult hästi aru,et kuidas saab see "muusikatööstust raputanud digitaalne tarbimine" mõjutada tõsistele muusikafännidele suunatud plaadipoode?Pakun välja,et need nö. melomaanidest puritaanid jäävad suures protsendis endale endiselt kindlaks ja see tähendab,et ostjaskond peaks ju alles jääma.Uus põlvkond kõnnib nii või teisiti oma teed.Võimalik,et maailm on lihtsalt muutumas ja inimesed ei viitsi ega taha lihtsalt niipalju enam osta kui artistidele ning poodidele vajalik on.

Jane Honda
17-04-2008
kell 10:44

väga tore.Ma ei saa ainult hästi aru,et kuidas saab see muusikatööstust raputanud digitaalne tarbimine mõjutada tõsistele muusikafännidele suunatud plaadipoode?Pakun välja,et need nö. melomaanidest puritaanid jäävad suures protsendis endale endiselt kindlaks ja see tähendab,et ostjaskond peaks ju alles jääma.Uus põlvkond kõnnib nii või teisiti oma teed.Võimalik,et maailm on lihtsalt muutumas ja inimesed ei viitsi ega taha lihtsalt niipalju enam osta kui artistidele ning poodidele vajalik on.


tõsised muusikafännid moodustavad ühe plaadipoe klientidest väga heal juhul max 50%, tavaliselt vähem. niet ikka mõjutab küll see digindus, ja eriti just väikseid poode, kus käive väike.

see dancemixi värk võiks kuidagi loogilisem (või lihtsam) olla, et saada 300-kroonise plaadi pealt allahindlust 30 eeki, pean krahli paarisajakroonisele peole minema, et flaier saada...

kai-do
17-04-2008
kell 11:44


pidasin just silmas seda,et spetsiaalpoodides nagunii tavaklientuur ei käi.Nii,et otsest kadu ju ei tohiks olla.


tõsised muusikafännid moodustavad ühe plaadipoe klientidest väga heal juhul max 50%, tavaliselt vähem. niet ikka mõjutab küll see digindus, ja eriti just väikseid poode, kus käive väike.

painkiller
17-04-2008
kell 11:58

see dancemixi värk võiks kuidagi loogilisem (või lihtsam) olla, et saada 300-kroonise plaadi pealt allahindlust 30 eeki, pean krahli paarisajakroonisele peole minema, et flaier saada...

Ma sellega täiesti nõus, korraks nagu mõtlesin juba, et peaks ennast poodi vedama, aga vähetõenäoline et ma selle flaieri kuskilt saan