Metsatöll

atso
26-03-2007
kell 10:28


Mis tahaks , esimene lause ütleb ju otse, et esinemine on põhimõtteliselt juba välja kuulutatud. Soome Keskerakonna embusest otse Liimile... Lõdvavõitu on see poliitiline hamevöö neil hundikutsikatel... kui uskuda pressi, muidugi. Kas Liim on tegelikult ka bändiga ühendust võtnud või peksab talle igiomaselt lihtsalt segast? Mina Töllu asemel ei läheks, sest hiljemalt selleks kuupäevaks lubas Liim ju varemalt samba õhku lasta.

kalvet,ära peksa segast. loe meie eelmisi postitusi. töll ei esine kunagi ühelgi poliitilisel üritusel. ja vööst ära järeldusi kunagienne tee kui oled meiega rääkinud.soome üritus ei olnud samuti poliitiline. oli lihtsalt üks kontsert ,kusme võitsime endale vähemalt 500 fänni. kõiki suvefestivale soomes toetavad erakonnad.ja see on täiesti tavaline. sondeeri enne pinda kui paikapidavaid järeldusi teed. ma tahan väga loota et sa ei kuulu nende paljude pealiskaudsete "ajakirjanike" hulka.see postitus on esimene samm sul sinnapoole.

HaraldHaak
26-03-2007
kell 10:40

Rahu-rahu, Atso! Sa ehk ei märganud seda "...kui uskuda pressi" -tingimust seal lõpus. Radas pole kahjuks neid sarkasmipähkleid. Kui uskuda pressi, esineb Metsatöll Liimi korraldatud üritusel. Kui uskuda pressi, esines Metsatöll Soome partei korraldatud üritusel. Kui uskuda pressi, võib uskuma jäädagi. Rääkimata mingitest foorumitest!

Aga mis poliitilistesse üritustesse puutub, siis mäletan, et minu mäletamist mööda oleme me ühel sellisel lausa koos esinenud. Või "Koduhiite kaitsel" ei olnud poliitiline üritus? Okei, sel juhul usulisel üritusel.

Mis pealiskaudsusse puutub, siis seda olen eluaeg olnud. Ajakirjanik? Olen meelitatud. Ma arvasin, et kirjutan lihtsalt lehtedesse lugusid.

atso
26-03-2007
kell 10:57

koduhiite kaitsel oli maakeli "ära raisk raiu kirvega puid maha,vaid ehita oma äriplaanid lagedale maale" ja p.s. ei midagi isiklikku. ma olen eluaeg asju kõigile otse öelnud,olenematta inimese vanusest,või sellest kas ta on mu sõber või mitte. tean et teen teinekord sellega endale karuteene,aga vähemalt ei jää kripeldama. ja see on põhiline n
mõned nohisevad aasta aega ja ütlevad siis ääri veeri. ja kogu selle asja juures olen ma ausõna täiesti rahulik. nii et rahu. pisiasjade peale solvuvad väiksed lapsed ja tore ongi. n

atso
26-03-2007
kell 11:03

kuna teema on aktuaalne siis reklaamiks siin meie järgmist kontserti,mis toimub väätsa rahvamajas 5 mail n

atso
26-03-2007
kell 11:04

kurat igasugused siin oma maikuu teemaga, 5 aprillil ikka n

HaraldHaak
26-03-2007
kell 11:19

koduhiite kaitsel oli maakeli ära raisk raiu kirvega puid maha,vaid ehita oma äriplaanid lagedale maale.

Ja kas see, kui seda öelda valjult ja selgelt mitmes paigas üle Eesti koostöös usuühinguga allkirju kogudes, ei ole poliitiline üritus? "Poliitilise" määratlusi:

"Calling a meeting is a political act in itself"- Daniel Goleman

Poliitiline: omane autoriteedi või võimuga seonduvate ühiskondlikele suhetele ("poliitilised vaated"); valitsustööga seonduv ("poliitiline karjäär"). Hoolimata sellest, et "Koduhiite" üritusi ei mahitanud otseselt ükski partei, väljendati sellega vaateid ühiskondlike alluvussuhete ja valitsustöö tegijate kompetentsuse suhtes ja seega oli "Koduhiite kaitsel" minu jaoks poliitiline üritus.

Vahel on vaja "poliitilisuse" kiuste öelda, mida õigeks pead. Seda on väga raske teha, kui oled endale seadnud kindla kreedo, et poliitilistel ettevõtmistel üles ei astu. Tunnistan siinkohal ise üles, et olen juba korra sama jamaga hakkama saanud. Ütlesin ühe kohaliku usuorganisatsiooni esinemiskutsele kategoorilise "ei" enne läbirääkimiste algust väites, et minu ansambel ei soovi end seostada ühegi usuühingu tegevusega. Ja aasta hiljem esinesime sama bändiga "Koduhiite kaitsel", mis lisaks poliitilisusele oli selgelt religioosse alatooniga pidu. Palun vabandust, aga vaated muutuvad. Enam ma nii kategooriline pole. Soovitan sama ka Töllule, muidu värvite end varsti täiesti nurka.

Morbid
26-03-2007
kell 11:25

Metsatöll-õige otsus n ajaloo tundi ei ole vaja segada......hea muusikaga.

atso
26-03-2007
kell 11:51

kõige tähtsam on teha seda mida õigeks pead. nagunii saadakse 34 erinevat moodi aru. siiamaani on meie otsused ennast igati õigustanud.

HaraldHaak
26-03-2007
kell 11:57

kõige tähtsam on teha seda mida õigeks pead.

Do what thou wilt shall be the whole of the law.

100% nõus. Mu jutu mõte oli, et seda on raske teha, kui endale ette mingeid piiranguid seada. Huvitavam muidugi ¸ongleerida, aga tõenäosus, et kurikad maha pudenevad, on ka suurem. Sa ju mängid Loitsus, peaksid neid asju teadma küll.

atso
26-03-2007
kell 19:48


kõige tähtsam on teha seda mida õigeks pead.Do what thou wilt shall be the whole of the law.100% nõus. Mu jutu mõte oli, et seda on raske teha, kui endale ette mingeid piiranguid seada. Huvitavam muidugi ¸ongleerida, aga tõenäosus, et kurikad maha pudenevad, on ka suurem. Sa ju mängid Loitsus, peaksid neid asju teadma küll.

jep. teadsime enne pildistama minekut juba mis täpselt toimub. ja täpselt nii on ka läinud õnneks:)

atso
26-03-2007
kell 19:50

need kes asjadest ei taha aru saada ,ei näe põhjust õpetamiseks ka. huvitav et soomlased on meiega kõik üksmeelel esimesest kontaktist alates. n

atso
26-03-2007
kell 19:50

aga see pole metsatöllu teema.

kömmari
26-03-2007
kell 22:09

Vanasti oli ju iga sitalkäik poliitiline,kuna perset pidi Rahva Häälega pühkima!

Lunastaja
27-03-2007
kell 01:28

iga sitalkäik on ka praegu vägagi poliitiline teema. Perset pühitakse küll muu jamaga aga teema on sama. Või lausa hullem.
Aga metsatöllu teema on see vägagi. Telekast ju näidati neid, väga peen PR teema? või siiski "meie ei tea midagi" trikk?

Siin toimib asi, et kui natuke "karvasem bänd" käiku lasta, siis vaatavad kõik metsatölli suunal..
a-poliitikka

Suva
27-03-2007
kell 11:32

Noh, antud üritusele otsitakse vist pigem eesti rahvuslikke bände pigem. Metsatöll on kõige tuntum ja ehedam ilmselt selles zhanris. Kuigi miskipärast arvan, et pigem oleks tasunud Loitsu vaadata, see nagu ühtib ilmselt vaadetelt paremini korraldaja omadega.

A üldiselt, sinna üritusele mängima küll ei maksa minna ühelgi bändil. Vähemalt mitte nendel bändidel kes ei taha süütepudeliga vastu kuplit saada. See ei ole mingi ajaloopäev, see on lihtsalt otsene tüli norimine venelastega. Poliitilisel üritusel ja lihtlabasel tülinorimisel (olgu kasvõi poliitiline tüli norimine) on ikka vahe.

atso
27-03-2007
kell 11:55


iga sitalkäik on ka praegu vägagi poliitiline teema. Perset pühitakse küll muu jamaga aga teema on sama. Või lausa hullem.Aga metsatöllu teema on see vägagi. Telekast ju näidati neid, väga peen PR teema? või siiski meie ei tea midagi trikk?Siin toimib asi, et kui natuke karvasem bänd käiku lasta, siis vaatavad kõik metsatölli suunal.. a-poliitikka

leppisime lina jürtsiga kokku jah. anname talle pärast paar plaati ja särgi. ja see et kõik metsatöllU suunal vaatavad ei meeldi kindlasti paljudele. ja see meile meeldib:)

gun
27-03-2007
kell 12:30

Jüri Liim tahaks Tõnismäele Metsatölli

wow. mulle see mõte meeldib, et võtame sõduri maha ja paneme töllu sinna seisma. siis oleks tallinnas kindel koht kust atso kätte saada n

luix
27-03-2007
kell 13:42

eni pablissiti is guud pablissiti:)

MC STan B
27-03-2007
kell 19:53

Aga Metsatöll, mitte paha pärast, kas te veidi aeg maha võtta ei taha ja uusi lugusid kirjutada ning end värskendada(ei, mitte nagu naised end värskendavad)? Mitte paha pärast, aga no värskust on vaja. Kaua te ikka ühe kavaga esinete?

aksel
27-03-2007
kell 21:12


Vanasti oli ju iga sitalkäik poliitiline,kuna perset pidi Rahva Häälega pühkima!

Mul koer (Chuck Norris) kuses ja sittus Savisaare näopildi peale iga päev, valimiste paiku sai seda allapanu päris palju. Otsa hakkab saama:(

PervoNaine
27-03-2007
kell 21:22

Meil hamster nautis asjaajamist Vilja Savisaare näo peale, vahel olin talle tõsiselt kade :-)

atso
28-03-2007
kell 06:36


Aga Metsatöll, mitte paha pärast, kas te veidi aeg maha võtta ei taha ja uusi lugusid kirjutada ning end värskendada(ei, mitte nagu naised end värskendavad)? Mitte paha pärast, aga no värskust on vaja. Kaua te ikka ühe kavaga esinete?

me võtsime terveks märtsikuuks aja maha:) rohkemaks ei näe põhjust, kuna paljud on meid alles avastanud. uusi lugusi tuleb ka iga nädal juurde. kui aeg küps hakkame neid 2 loo kaupa kavasse panema, arvan et mais /juunis . plaat uute lugudega tuleb järgmise aasta alguses. hetkel plaanid augustini tehtud ja tundub et see on alles algus.

kajre
28-03-2007
kell 09:55

http://viastream.player.mtgnewmedia.se/?TvSkin=tv3_ee&PKVideoID=4840

HaraldHaak
28-03-2007
kell 10:42

Töllu osa, õigemini Varruka tasakaalukas ja natuke muigvel jutt, oli kõige meeliülendavam osa sellest uudisvoost. Liim on ikka nii põrunud ja Klenski nii kuradi osav demagoog, et nutt tuleb peale. Paras selgapidi kokku klammerdada ja allavoolu, raisk!

PervoNaine
28-03-2007
kell 10:54

No kurat kus ikka kuttidel veab, selline uudiste künnis jälle. Kuhu need fännihordid suvel ära mahuvad ah??

Varrukas oli suppernunnu ka!!! n

Morbid
28-03-2007
kell 12:43

Tasuta reklaam ju.......vahepeal polnudki Metsatöllust meedijas juttu.....
Atso kas Liimi Jürile tänusõnad on edastatud???........Loodan,et said huumorist aru

atso
28-03-2007
kell 17:38


Tasuta reklaam ju.......vahepeal polnudki Metsatöllust meedijas juttu.....Atso kas Liimi Jürile tänusõnad on edastatud???........Loodan,et said huumorist aru

sellist kampaaniat ise ei jõuaks kinni taguda n

folknaator
30-03-2007
kell 14:14

atso kirjutas:
...meie järgmist kontserti,mis toimub väätsa rahvamajas 5 mail

Palju 5.aprill maksab Väätsal? n

atso
30-03-2007
kell 16:43

pole õrna aimugi,aga arvan et odav.

Lembetu
02-04-2007
kell 14:22

Metsatöll ja Loits esinevad 9.juunil, laupäeval, Leedus festivalil Kilkim Zaibu

Buss Kilkim Zaibule väljub Estonia teatri eest 9.juunil kell 8.00 Tagasisõit algab tund aega peale festivali lõppu.
Umbes kell 9.00, 10 juuni hommikul ,oleme tagasi.

Müüki saame panna 28 sõidukohta hinnaga 300.-. selle raha eest saab bussiga festivaliplatsile ja tagasi. Piletihind selle sees ei ole, aga tavaliselt on see odav olnud. Bussis on wc ja televiisor, kui see info kellegi jaoks oluline on.

Nimekirja koostame laekunud raha alusel ,põhimõttel , kes ees see mees.

Raha kandke:

Hansapank a/a 22100 84 50 619 Marko Atso, 300.-
Selgitusse kirjutage oma ees ja perekonnanimi ja Kilkim Zaibu

atso
03-04-2007
kell 19:23

19 kohta alles.

atso
08-05-2007
kell 10:07

kilkim zaibu buusis hetkel veel 4 vaba kohta.

atso
08-05-2007
kell 10:09

kodukal nädalavahetusel toimunud kuperjanovi pataljoni pildid üleval.
Reedel 20.00 raekoja platsis näeme raisk!

atso
08-05-2007
kell 10:10


kilkim zaibu buusis hetkel veel 4 vaba kohta.

tuleb ikka üle lugeda:)

atso
13-05-2007
kell 10:57

reedel rock cafes
uksed 21.00
metsatöll 22.15
korpiklaani 23.45
www.rockcafe.ee

Lembetu
13-05-2007
kell 14:08

Töllul on õnnestunud kuidagi väga kiivalt varjata ühte üsnagi olulist uudist. Loodan et see pole suur patt kui ise selle siin avalikustan. Igatahes lebab mu laual üsna tuttava välimusega plaat aga kirjad on peal võõrad!

Et siis "Curse Upon Iron"!:
Nimelt on Westpark Music (Saksamaa) taas välja andnud "Raua needmise"!.

Seega on Töll nüüd otsapidi sama firma all kui maailmakuulsad Hedningarna, Gjallarhorn, Kimmo Pohjonen, Värttinä jne.

atso
15-05-2007
kell 12:28

Homme ETV,8.05 räägime juttu ja teeme teatavaks veel ühe paljudest uudistest.

ivo
15-05-2007
kell 12:39

What happens when Estonian ethnic metal band Metsatöll, internationally acclaimed composer Veljo Tormis (ECM and Alba Records) and Grammy awarded Estonian National Male Choir get together? That becomes "Curse Upon Iron" - a massive live spectacle as well as an album & DVD.

CURSE UPON IRON is undoubtedly one of the better known works in Estonian choral music. Already in it's original form, it contains all the primary characteristics of this particular project: shamanic chants, rhymes borrowed from Kalevala, the primeval power of runo-singing. To this we add some increasingly popular ethno-rockers and the 54 trained voices of the Grammy Awarded only full-time professional male choir in the world. The works of the world-renowned composer emeritus Veljo Tormis and those of Metsatöll are manipulated without prejudice by Tauno Aints, whose background is revealed by the names of his bands - Speculative Rokenroll Band and Genialisted. However, the young man also has a cum laude in the field of composition, so both sides of the music are treated equally and are fused into a whole. Metsatöll becomes grand choral music, Veljo Tormis turns into rock.

uhked sõnad

ivo
15-05-2007
kell 12:49

a ja täitsa kena flayer ka:
http://www.westparkmusic.de/english/specials/flyer/metsatoll.pdf

HaraldHaak
15-05-2007
kell 12:51

"Genialisted" pole olematu bändi nimeks muidugi paha. Aga kuulujutud Tormise kivistumisest tuleks kiiresti ümber lükata ;-)

kajre
25-05-2007
kell 12:41

Selle suve särk

kajre
07-06-2007
kell 13:39

Töllu mosh

Moshed by J.K.

n

kajre
07-06-2007
kell 13:59

n KEIJO!!

atso
07-06-2007
kell 16:07

Viimane võimalus bronnida ära koht laupäevasele leedu tripile. ja järgmine laupäev 14.00 rabarockil. lubame tuld ja tõrva:)

Köster
19-06-2007
kell 13:53

Doomi pildid rabakast. http://www.metsatoll.ee/et/paevapildid/showthumbnails.html?id=37

kajre
22-06-2007
kell 19:43

Lõhavere pildid

Remorse
23-06-2007
kell 10:40


Töllu moshMoshed by J.K.


Hkm, "muig" :)

atso
13-07-2007
kell 09:01

Täna algab tuur.www.metsatoll.eewww.piletilevi.ee

ivo
16-07-2007
kell 01:20

sain oma mängija remondist tagasi ja krt ikka vinüüli pealt väga lahe kuulata :)
väga ilusad ümbrised ja see kile neid kaitsma oli ka väga hea mõte.

kajre
24-07-2007
kell 10:04

Grand finale - Lahinguväljal näeme, raisk!
Haapsalu kontsert

Metsatöll vs Kosmikud ehk kuidas Kosmikud hulluks läksid

kajre
24-07-2007
kell 12:15

Sel reedel

atso
06-08-2007
kell 23:03

kuopio rockock

atso
06-08-2007
kell 23:06

21.09

Lembetu
16-08-2007
kell 15:26

Mitte just kõige waffamad arvustused:
Metsatöll "Hiiekoda" 3/10
Metsatöll "Terast Mis Hangund Me Hinge 10218" 2/10

Lembetu
23-08-2007
kell 13:06

Juba parem:
THE PIT 7/10

Lembetu
23-08-2007
kell 13:26

Veel:

Hiiekoda
THE PIT 6/10

Curse Upon Iron
THE PIT 6/10

Viimase kohta on väga palju saksakeelseid arvustusi netis.

Lembetu
29-08-2007
kell 14:25

Legacy juubelinubris nr. 50 on lehene jutt Töllust. Jutt käib peamiselt "Curse Upon Iron" CD/DVD-st.

Lembetu
29-08-2007
kell 20:49

Metsatöll - Terast mis hangund me hinge 10218
MTUK Metal Zine

Lembetu
04-09-2007
kell 14:58

METSATöLL "Terast mis hangund me hinge" (Epic/Folk Heavy Metal)
METSATöLL "Curse Upon Iron" (Epic/Folk Heavy Metal)
Amboss-magazin.de

kajre
06-09-2007
kell 09:31

Juhuu!

Metsatöllu perel on nüüd üks väike hunndikutsikas juures.

Väike hundipreili sündis eile mõned minutid enne südaööd teatas usaldusväärne allikas.

PALJU ÕNNE VARULVEN JA MEELIKA!

n

jussif
06-09-2007
kell 09:36

Õnnesoovid! ...igatahes! n

SAN
06-09-2007
kell 11:22

kas Kereluust saab varsti folkmetal? n

nii või teisiti n

Lembetu
06-09-2007
kell 11:58

Urjuhh! n

memory
06-09-2007
kell 12:40

õnnitlused n

Madu
07-09-2007
kell 01:05

Metsatöll kavatseb rokkida veel ka üheksakümneselt

ehk siis tegelt käib see asi selle loo juurde. ja veel käivad sinna juurde see ja see.

n

painkiller
07-09-2007
kell 10:51

mina ja paljalt? ja siis veel see: nudistid lasterannas

atso
07-09-2007
kell 13:54


mina ja paljalt? ja siis veel see: nudistid lasterannas

Viska ikka teinekord normaalseid paljaste naiste linke,ei viitsi niisama aega raisata
n

Lembetu
10-09-2007
kell 12:07

Beowolf Productions

METSATOLL - TERAST MIS HANGUND ME HINGE
(10 track CD) NAILBOARD RECORDS
This is my first time hearing this amazing band. These guys have an Epic Viking sound that i dig a lot. The vocals are sung in another language, but I'm not sure which language. The band has a very triumping sound that reminds me of Viking going into battle. I like the way the music is very driven & has a good groove all through out as well.The vocals are done in a mid ranged melodic almost Power Metal style, but more like Traditional Metal. These guys reminded me of bands like IN EXTREMO, THERION & SKYCLAD a lot. This release came out in 2005, but was just sent to me recently, so that's why it is getting reviewed now!!!
METSATOLL - HIIEKODA
(18 track CD) NAILBOARD RECORDS / HYPER RECORDS
I believe this is the newer release of these two from METSATOLL. Once again these guys have a very Epic Viking Metal sound to their music, with lots of worldly styles & sounds mixed through out. The music has more of a Progressive Metal feel on this release with some Thrash & Traditional Metal influences mixed in. The vocals once again are sung in another language & done in a melodic Traditional Metal style. The songs seemed to be better thought out & better structured on this disc, not to say, that the other disc wasn't amazing! As said above, if your into bands like THERION, IN EXTREMO & SKYCLAD, then you'll love these guys! I know I did!!!

Lembetu
12-09-2007
kell 12:40

METSATÖLL - Hiiekoda (CD 2004, Nailboard Records) 68 min.
Klasma

Ajakiri saatis ka sellise seletuse lisaks:
(mediocre Heavy Metal with great, intense Folk, which saves it all - 8/10)

Lembetu
17-09-2007
kell 17:26

Metsatöll - Terast mis hangung me hinge
Ad Noctum

See on ikka eluvalus arvustus. Viimased read on ikka üsna rängad...

Lembetu
17-09-2007
kell 17:40

Intervjuu leidsin kah:
Bleeding for Metal

Lembetu
17-09-2007
kell 17:48

Metsatöll "Hiiekoda" 7,5/10
Bleeding for Metal

Lembetu
18-09-2007
kell 13:53

Metsatöll - Hiiekoda
Heavyhardes.de

ivo
20-09-2007
kell 13:22

Superstaar Marko Atso retsepti nimi on selle nädala Areeni nädala sõnaks "hevimehe kotlett". Juures ka retsept ise. n

Ürgõn
20-09-2007
kell 22:56


Intervjuu leidsin kah:Bleeding for Metal

see on hea et uus album uute lugudega lõpuks tuleb.
kaua nad vanal kraamil ikka liugu lasta mõtlesid.
2004. aasta 'hiiekojast' saati ootan midagi uut ja no ei tule ega tule.
ikka ja jälle uus cd või dvd vanade lugudega.

ärge aint enam selliseid lahinguväljal-näeme-raisk tüüpi lugusid tehke.
tehke tõsisemalt.
hingega.
ses mõttes et huntidest ja mõõkadest on vahva laulda küll, aga need lood ei ütle midagi.
ei võõrastele ega omadele.
lõpuks jääb aint vihane tühi lärm.

Lembetu
22-09-2007
kell 15:05

METSATÖLL Terast mis hangund me hinge 2/5
Eternal Terror

Lembetu
22-09-2007
kell 15:33

METSATOLL – Terast Mis Hangund Me Hinge 10218 (Nailbomb)
Organ Magazine

Now Metsatoll really do sound like a band from Estonia. Once again I have no idea what they’re actually singing about, the title translates as Steel Frozen in Our Souls. Sounds like a rather colourful mix of what I imagine Estonian pagan/drinking/fighting/folk music to sound like - a kind of epic blend of bombastic metal, odd time signatures and traditional folk based around what I’m told is old Estonian runo-singing. Traditional instruments (including what we’re intriguingly told is a stinking drum) weave around metal riffs and thrashy drums. Seems they’ve become “a paragon or a symbol of the preservation and revival of national culture and the Estonian language” – I really hope that if that is the case then things are done in the right way here. Nationalism bothers me, healthy preservation (and evolution) of artistic culture that has some kid of root in a place and time – fine. I have no idea what Metsatoll are singing about, they sound rather good, they’re intriguing and almost certainly unique and their metal sounds rather like Tarantula Hawk (that is a massive compliment). This is really rather good, Metsatoll are well well worth your time and further investigation

atso
22-09-2007
kell 21:30

Ravintola Hellä

Lembetu
02-10-2007
kell 10:59

Metsatöll - Terast Mis Hangund Me Hinge 10218
Lords of Metal

While walking though the streets of my hometown I rhythmically fight off numerous imaginary enemies. The sounds that accompany this battle are utterly incomprehensible and many a passer-by justifiedly questions my mental health. However, the explanation for my behaviour is actually quite simple: the new folk metal album 'Terast Mis Hangund Me Hinge 10218' by the Estonian outfit Metsatöll is currently my favourite aural companion for my journeys.

The battle songs are all written in the Estonian language and are built around simple yet extremely catchy melodies. A number of authentic instruments (bagpipes, various kennels, mouth organ and flutes) are used throughout the album and add to the very nostalgic atmosphere. They bring back the idyllic pictures of times when we all walked the earth in bear skins and at night we would retreat to our huts and gather around the fire with a well-filled horn of self-produced mead.

Metsatöll is more folk than metal, the vocals are more of a roar than a grunt and this is what separates them from the modern vikingmetal scene (Ensiferum, Moonsorrow, Amon Amarth and the likes). For trivia fans I might add that this release is a re-recorded version of their 1999 debut album. This explains the number 10218, because that is the year 2005 in Estonian time reckoning (indeed, the album was sent to us quite late). Fans of viking/folk metal with a broad musical interest should definitely pay Metsatöll a visit on their website.

79/100

HaraldHaak
02-10-2007
kell 11:04

A number of authentic instruments (bagpipes, various kennels, mouth organ and flutes) are used throughout the album and add to the very nostalgic atmosphere.

Kuna kanade hümni plaadi peal tegelikult vist koerakuute nostalgiapillidena veel ei kasutata, tuleks see viga parandada järgmisel kettal. Kõlaava on sellisel ürgse põhiplaaniga ent ometi moodsalt portatiivsel talurajatisel olemas, tuleb vaid keeled peale tõmmata. Veel lihtsam on löökpillina peksta. Omapärane saund peaks tulema igal juhul.


Lembetu
02-10-2007
kell 11:41

Atso räägib oma loo ajakirjale Lords of Metal

HaraldHaak
02-10-2007
kell 12:31

Atso räägib oma loo ajakirjale

Aga väga viis intekas! Tõhus, täpselt paraja pikkusega ja huvitav lugeda ka teemaga keskmisest välismaa hevikast rohkem kursis olijaile. Järgmise plaadi salvestus- ja ilmumisgraafikust kinnipidamisel jaksu!

Lembetu
03-10-2007
kell 15:36

METSATÖLL "Hiiekoda" 4,5/5
Caustic Troughs

If you’re a folk metal fan and don’t know Metsatöll, I urge you to investigate them. Without really including black metal influences, as many folk bands do, Metsatöll have attacked this style with a higher emphasis on the folk parts, with a running metal undercurrent and instrumentation. Runo and yoik singing, traditional folk instruments and lyrics focusing on Estonian poetry, myths, war etc. provide an intense and mystical atmosphere. English translations are available (the lyrics are all in Estonian), but they’re almost unnecessary, as the band is able to communicate so much through the music and vocal style. With moods ranging from quirky to lilting to violent battle scenes, Hiiekoda is a very full package indeed…and clocking in at over an hour, it’s almost too full; it really is a little too long, though thankfully none of the pieces are disposable. At any rate, this 2004 record is an excellent debut album.

Lembetu
03-10-2007
kell 15:37

METSATÖLL "Terast Mis Hangund Me Hinge 10218" 5/5
Caustic Troughs

Here we have a remake of Metsatöll’s 1999 record, Terast Mis Hangund Me Hinge; the number 10218 that appears on the remake is a reference to how old the world is according to Estonian chronology (the title translates as something like “Steel Frozen in our Souls”). I can’t get my hands on the original record (it had a limited pressing, damnit) so I couldn’t say how this remake has changed the face of the songs, but I can tell you that whatever differences there may be, the record is outstanding. Metsatöll create a raging folk atmosphere over an impossibly catchy metal backdrop—and they do it well. The seeming ease with which they create amazing music is surprising. If you’re into folk metal at all, check out this band. You won’t regret it…even if you do have to buy an Estonian-English dictionary.

Lembetu
05-10-2007
kell 11:15

Metsatöll - Terast Mis Hangund Me Hinge 10218 4/5
Heavyhardes.de

Lembetu
05-10-2007
kell 11:44

Metsatöll - Terast Mis Hangund Me Hinge 10218 4/5Heavyhardes.de

Lugesin selle nüüd ka webitõlgi abil läbi ja suunurgad venisid kõrvade taha (nagu Tripil). "Metsahiva 2" manas mehe silme ette kombinatsiooni Whisky, Tango, Foxtrott ja kohe selle järgi indiaanlaste tantsu. Peagi tulevad mängu ka mongoolasete vokaal jne...

Lembetu
09-10-2007
kell 00:17

METSATÖLL - Terast mis hangund me hinge 10218
Klasma

Ja jälle ka väike arvustaja kommemtaar:
(quiet cool album, with more Folk/Pagan stuff than Heavy Metal - 8/10)

kajre
10-10-2007
kell 11:34

Metsatöll annab reedel ja laupäeval selle aasta 2 viimast kontserti ja sukeldub
jaanuari lõpuni stuudioseinte vahele.
Reedel toimub Tallinnas Eesti Nuku- ja Noorsooteatri õuesaalis kindlasti üks
selle aasta omapärasemaid kontserte. Lava on 4 tasandi peal ja tuppa tuuakse
välikontserdi võimendusaparatuur. Millegi pealt kokku ei hoita. Esitatakse muuhulgas
ka 4 uut lugu järgmise aasta 24. veebruaril ilmuvalt plaadilt.
Enne Metsatöllu astub nukuteatris üles eesti pagan metali vanaisa Tharaphita.
Laupäeval suundub Metsatöll Viljandisse ja annab seal kinos "Rubiin" selle aasta
viimase kontserdi.
Mõlemas kohas avatakse väravad kell 20:00 ja kontsert algab kell 21:00 õhtul.
Bänd lubas ära kinkida oma selle aasta jooksul läbi mängitud trumminahad ja
kidrakeeled, soovijatele jaotatakse autogramme ja tehakse pilti.
Uudiseid ja muud infot Metsatöllu kohta leiate aadressilwww.metsatoll.ee

Lembetu
15-10-2007
kell 11:38

Metsatöll - Terast mis hangund me hinge 10218 - 4/5
The Metal Crypt

Now this is fun. It doesn't get any more Folk than this. Mixing guitars and drums with flutes, bagpipes and a few other traditional instruments, along with catchy-as-hell very folkish vocal melodies, Metsatöll sends the listener back hundreds, if not thousands of years into the past with songs that reminisce of battle, all-night drinking binges at the village's hotel, and just plain old fashioned "antique fun", for lack of a better term. The songs are all sung in Estonia, so I have no idea what they're singing about - but like most Eastern European languages, this adds an exotic touch for us Westerners (apparently, a LP version released in 2007 includes the English translation of the lyrics.) The vocalist has a strong voice, which is what you'd expect with such Folk music. The vocal melodies are very catchy and make you want to sing along (even though you'd have no idea what you're saying :)), and the choir parts are particularly powerful. There are a lot of parts that are solely traditional instruments, while the metallic moments are basically plain and simple, fist-pumping and headbang-inducing heavy metal (while the traditional passages inspire more of a drinking/battle spirit.) Very nicely done, and I think this one will be stuck in my head for a while still.

Lembetu
17-10-2007
kell 13:39

Metsatoll - _Terast Mis Hangund Me Hinge 10128_
(Nailboard Records, 2005)
by: Quentin Kalis (no rating)
Chronicles of Chaos

I've declined to provide this album with a rating. The sole reason for my decision is the fact that this is a re-recording of their debut album, much the same as Dimmu Borgir did with _Stormblast_. The revised _Stormblast_ was a feeble and transparent attempt by one of the biggest bands in metal to make some easy money or fulfill contractual obligations. But Metsatoll are not nearly as popular as the Hollywood black metallers, so commercial or even contractual considerations could not have been the primary motivation. Which leaves open the possibility that they genuinely believed that the original version is inferior to some degree. Even if I concede this point, did each and every song on their debut deserve to be re-recorded? I doubt it. Unfortunately, I have not heard the original, and thus cannot comment on the merits of this vis-à-vis the original.
Without this information, I would have regarded this as an above average pagan metal album that would have earned a decent rating. Their style is an old-school sound which borrows from both thrash and heavy. Naturally, a strong selection of folk instruments is used, including acoustic guitar, laul, torupill and kandled -- but not as often as I would have expected. There is little attempt to integrate the folk instrumentation with the metallic sections, and when they do, it is a less than successful merger. This is clearly illustrated in "Mook", which starts as a power ballad before abruptly and clumsily shifting gears into a folk instrumental. The vocalist sings in a clear tone (in Estonian), but overuse of incanted "orhs" and "arhs" add little to the album.

This is sung entirely in their native Estonian tongue, and is apparently a concept album about the lives of ancient Estonians as seen through the eyes of a wolf. Speaking of which, the band name is an old coy euphemism for wolf, meaning "wood creature"; to speak its actual name, hundi, was regarded as tantamount to an invitation to attack.

To summarize, I found this an enjoyable album, but those who have heard the original may feel different. Furthermore, I have yet to hear a re-recorded album that is better than the original, and the reader is urged to remember the caveat expressed in the first paragraph.

Lembetu
22-10-2007
kell 15:28

Band: METSATÖLL
Titel: Terast mis hangund me hinge
Punktid: 9,5/10

Ancient Spirit Magazine

Dunkelheit
22-10-2007
kell 15:47

die Finnen sind einfach eine coole Band!

kas sellist segiajamist tuleb ka tihti ette?

Lembetu
22-10-2007
kell 16:18

kas sellist segiajamist tuleb ka tihti ette?

Eriti tihti ei tule. Tölluga ehk on paar korda ainult juhtunud. Loitsu on seevastu isegi rohkem Leedu või Läti bändiks nimetatud kui Eesti omaks :)

atso
25-10-2007
kell 07:27

20.02.2008 20:00
R2 Stuudio,Tallinn.
"R2 Live" avalik salvestus.

Uue kava esmaesitlus,vahetu publikuga suhtlemine ja küsimustele vastamine.
Kontserdile loositakse 300 pääset.
Kogu kontsert salvestatakse ja kõlab eetris Metsatöllu sünnipäeval,24.veebruaril.
Info jaanuaris.
Seniks kõikidele kindlat meelt!
Metsatöll.

Lembetu
08-11-2007
kell 15:05

Metsatoll - "Terast mis hangund me hinge 10218"
(CD '05 / Nailboard Records)
The Nocturnal Battle of Chariots

autor: Astus
ocena: 8,5/10

Lembetu
16-11-2007
kell 14:04

METSATOLL - Terast mis hangund me hinge & Hiikoda
Läermbeläestigung Zine

Lembetu
03-12-2007
kell 12:02

METSATÖLL (EST)
TERAST MIS HANGUND ME HINGE 10218 Nailboard Records
Written by Neithan on Saturday 10 November, 2007.
Vampire Magazine

Metsatöll and this album is very known in their homeland Estonia, but hardly abroad. In that way it will not disturb anybody that this album has been released throughout the year in various versions and mixes, and now, in 2007, a double gatefold vinyl album will come out on Nailboard Records.

How to describe Metsatöll on this album? Well, think of Manowar meeting the numerous folk metal bands, with a lot of authentic instruments such as flute, the jewish harp and stump drums. The numbers are all pretty much in the same vein, which makes the album a bit boring when hearing it many times. Especially the vocals become a bit flat, but do remember that the basis of these songs is from 1999 (western calendar), which is like 8 years ago.
The ‘heya-factor’ of this music is very high, which might bring up a smile on your face: don’t be sorry about that, as the guys from Metsatöll show they have an ironic sense of humor themselves as well. In a way it can be felt through the veins of the music that Estonia is next to Finland, and actually a part of Northern Europe, and not (!) Eastern Europe.: Metsatöll has a kind of Lapland-feeling in it, to put it like that, just without the ‘joik’ factor (a kind of Lapland yodeling).

In all honesty, I don’t think that this album will catch a lot of foreign attention: something the band understand as well, as there will come out only 500 limited vinyl versions of this album in 2007, together with their other album “Hiiekoda”. The music is pretty simple, and should they really want to catch some international acclaim, I think there must come some more versatility within both music and the vocals. Perhaps those who like Finntroll, Skyforger and power metal and want their music not too complicated should check out the band someday. Regarding this album, I would have loved to hear more recent material, although this one…

Lembetu
03-12-2007
kell 13:27

Metsatoll – Terast mis hangund me hinge 10218
Nailboard Records – Board 011 – November 11, 2005
By Wayward_Son
Ultimate Metal Forum

Our second stop in Estonia with Metsatoll brings us to their second full-length, which is actually the band’s first demo re-recorded to capture the songs at their most powerful. While demo re-recordings are not inherently a bad thing, they ultimately are irrelevant if the demo itself was uninteresting in the first place.

Which is partly the case with Metsatoll’s Terast mis hangund me hinge 10218. Reviewing releases like these are always the most difficult. It’s not mind blowing or revolutionary in any manner, nor is the album pathetic. It is just there. In other words, Metsatoll’s re-recorded demo is interesting music upon initial listen, but after a couple of times through the speakers, it just begins to annoy.

Again, the music is folk heavy metal. All vocals are done in a clear voice, sometimes chanted to go along with the Estonian sing-alongs. Traditional instruments are still present, but are not near as prevalent as they were on Hiiekoda. In other words, this album is more metal based than folk based. Therein lies the problem. If you read this writer’s review of Hiiekoda, you would have read that Metsatoll are better at playing folk music, not metal based folk music. With the folk elements all but gone on Terast mis hangund me hinge 10218, the album suffers from being generic and quite simply, mediocre.

If you, Faithful Reader, must hear Metsatoll, go with Hiiekoda to hear the band’s full potential. As for Terast mis hangund me hinge 10218, well, it could have remained a demo and no one would have lost sleep.

Lembetu
03-12-2007
kell 13:38

Metsatoll – Hiiekoda
Nailboard Records – December 11, 2004
By Wayward_Son
UltimateMetal.com

Our second journey into Estonia brings us to folk metal band Metsatoll, and their debut album, Hiiekoda. The majority of music flying under the banner of “Folk Metal” is simply black metal with a few traditional instruments such as tin whistle or an accordion. However, Hiiekoda is what one could call true folk metal.

Within this debut work, it is the metal elements that take a back seat to the traditional Estonian instruments. Hiiekoda is quite similar to Skyforger’s all-acoustic and chanting album Sword Song and their Thunderforge work. Many songs are acapella chants giving off an air of myth. This writer is usually not a fan of such music, but Metsatoll pull it off quite well. Where the band truly shines are the times where the flutes, bagpipes, and other traditional instruments are played to full capacity. Surprisingly coming from this writer indeed, but Metsatoll are very average at playing their type of heavy metal.

The vocals are the one aspect that does not sit well. The chant-like vocals are fine, but the more aggressive heavy metal voice can ruin a song. It just does not fit with what Metsatoll are trying to convey. The other problem with Hiiekoda is the running time. Over one hour of this type of music can ruin any listener’s appetite for more. Many of the songs sound like filler anyway, so the band could have easily visited the editing room to trim things down a bit.

Overall, Metsatoll’s debut is a decent enough foray into folk heavy metal. Though the album it will certainly not convert anyone that was not a fan of this sub genre to begin with. Perhaps when we visit Metsatoll again they will have cleaned things up.

kajre
18-12-2007
kell 09:19

Fännilt