kadus kiisu ära

trendipiider
26-03-2008
kell 11:07

Mäger võta. Saate koos telkut vaadata õhtuti.

gerli
26-03-2008
kell 13:45

Suu ei haise, tüüp ise haiseb. Spanjelikas. Paks karv ja sitt nahk, pese palju tahad.


minu spanjel ei haisenud üldse, aint suu mõnikord. aga me ei lasknud tal seda karva nii pikaks ka kasvada, nagu neil, kes tänavaid pühkimas käivad. pügasime ikka lühikeseks, siis nägi palju nunnum välja ka.

mono
26-03-2008
kell 13:54

persse need koerad ja kassid, ma tahan tuhkrut omale


tuhkrutel on see räme hais millest põhimõtteliselt ei saa kuidagi lahti ka
muidu võtaks isegi

nikita
26-03-2008
kell 16:51

õõõ vat sellistest koduloomadest ma aru ei saa

Madu
26-03-2008
kell 17:54

india teravmeelitses:

nii nunnu lugu minu nunnu kiisumiisuputru sööb ja kala jahomme päeval ta kastreerinarstijuures salaja minu teine kiisumiisupiima palju lisaks joobolen loomasõber suur jaaitab sterilisatsioon kerasid mu kiisumiisuteine poegi kandis ta jaolen üpris tavalinekodulooma sandistaja


OLED SA KUNAGI TÄNAVALT ÜLES KORJANUD VÄLJA TORGATUD SILMADEGA VÕI MURTUD KÄPPADEGA VÕI MUUDMOODI VIGASEKS PIINATUD KASSIPOJA?
OLED SA LEIDNUD PRÜGIKASTIST KILEKOTITÄIE n-ö POOLUPUTATUD MÄRGI KASSIPOEGI, KELLEST POOLED ON VEEL ELUS JA NÄUGUVAD MEELEHEITLIKULT?
OLED SA NÄINUD KASSI, KES ON AUTOMOOTORISSE KINNI JÄÄNUD JA SEAL RIBADEKS KISTUD?
OLED SA NÄINUD KASSI, KES ON KASSE TAPMA TREENITUD TAKSIKOERTE POOLT LÕHKI KISTUD?

VÕI OLEDKI SINA ÄKKI SEE, KES NEED POOLELUS KASSIPOJAD SINNA PRÜGIKONTEINERISSE PAIGUTAS, PEAASI, ET EI PEAKS KODULOOMA SANDISTAMA?

on ju ilus mõelda, et las loomal olla tema rõõmud ja et kui looma modifitseerimata kujul pidada ei saa, siis ära pea.
aga...
emasel kassil on valud, kui tal jooksuaeg on. see panebki ta niimoodi käituma, nagu ta käitub. ja seda on omakorda valus vaadata, peale selle et ta kipub siis valesse kohta pissima ja karjub kui ratta peal.
tabletid mõjuvad lisaks vähi tekitamisele veel ka neerudele halvasti. neil on kõrvalmõjud nagu kõikidel inimeste rohtudelgi.
ok, lasen kassil keppida, palju ta iganes tahab.
mida ma teen sel juhul 2 x 5 kassipojaga aastas?
UPUTAN PELDIKUPOTTI???

ah et miks ma siis üldse kassi pean?

mu esimene linnakass oleks ära tapetud, kui ma teda endale võtnud ei oleks. tema oli kastreerimata ja kippus kodust ära jooksma ja see talle saatuslikuks saigi - ta jäi umbes neljaaastaselt auto alla.

teise kiisu, selle, kes kaks nädalat tagasi peaaegu 16aastaselt (mis inimeseaastates teeks nii umbes 78-80) kiisudemaale läks neerude pärast, võtsin ma põhimõtteliselt tänavalt ehk selle tõid mu toonase töökoha trepikotta kaks tunkedes töömeest, kes olid kiisu ilmselt kuskilt keldrist leidnud. see loom, kes toona mahtus peopessa, toitis ära rohkem kui sada kirpu, me lugesime need parasiidid nimelt üle, kui kiisut kaks päeva neist puhtaks rookisime ja tema sai kahed pojad enne, kui me otsustasime opi teha. poegi oli kokku 10, neist üks suri titena, 6 läks võõrastele inimestele ja nende saatusest ei tea ma midagi, kolm tuttavatele, neist omakorda kaks jäid üsna pea auto alla ja ühe võtsid tema uute omanike maja aiast laste silme all kaasa mingid purjus nõmedad nolgid, kes väga tõenäoliselt piinasid selle kiisu surnuks.

selle kassi eluajal korjasin ma tänavalt üles päris mitu kassipoega, harisin nad puhtaks ja hankisin neile uued kodud. ma loodan, et neil on hästi läinud. vähemalt üks neist oli varem olnud kodune kiisu, kellest omanikel ilmselt sügisel suvilaperioodi lõppedes kopp ette sai sai ja kes toodi eramajade rajooni, kus ma tollal elasin ja visati lihtsalt autost tänavale. ülejäänud olid prügikastikiisud.

ühe leitud umbes 5-6kuuse kiisu lasin ka loomakliinikus magama panna. tema sain kätte 8-12aastaste laste käest, kes teda hoovis piinasid ja temast muuhulgas ka rulaga üle sõitsid. sellest hoolimata oli laste käest päästetud kiisu sõbralik, nii et ilmselt samuti kodust toodud. sellel kassil olid aga tasakaaluhäired (kas need olid tal juba enne ja sellepärast ta suvalisse hoovi visatigi, et omanikud ei osanud temaga midagi peale hakata või oli see piinamise tulemus, ma ei tea) - ta ei seisnud jalgadel, vaid kukkus ümber ja liikus roomates, tema pea tudises kogu aeg ja ei saanud õieti süüagi. sellest hoolimata üritas ta meeleheitlikult auku kraapida, kui tal häda tuli. ma arvan, et see päev, kui ma selle kiisu loomakliinikusse viisin, oli mu elu kõige kurvem päev üldse.
p.s. kui ma kassi piinanud laste emadega sellest rääkida üritasin, teatas üks mulle, et tema pole midagi näinud ja ei taha sellest midagi teada ja mina valetan, temal on head lapsed ning teine ütles, et las lapsed teevad, mis tahavad, peaasi et nad talle toas närvidele ei käi.

ja nüüd võtan ma kasside turvakodust kaks täiskasvanud kassi, kes mõlemad on olnud koduloomad ja kodust välja visatud. jah, mõlemad on ka steriliseeritud. ühel neist jäävad sinnasamasse turvakodusse maha pooleaastased pojad ja ma loodan väga, et ka nemad endale toreda kodu leiavad. ja ise võtan täiskasvanud kassid sellepärast, et neil on raskem kodu leida kui kassipoegadel.

ja ma tahan näha, kui mõnel indial selle kohta kas või poolt sõnagi öelda on. siis palun juba kohale tulla ja isiklikult öelda. tänan tähelepanu eest.

Rene13
26-03-2008
kell 18:03

persse need koerad ja kassid, ma tahan tuhkrut omaletuhkrutel on see räme hais millest põhimõtteliselt ei saa kuidagi lahti kamuidu võtaks isegi


Kas tuhkur ongi teise nimega tõhk? Olen kuulnud, et tuhkrut ei saa kodus pidada, armastab liialt tuhksuhkrut.

Madu
26-03-2008
kell 18:09

'selle kassi eluajal' - et siis seda 16aastaseks elanud kassi mõtlesin muidugi, mitte tema poega, kellest eelmises lõigus viimasena juttu oli.

'ja ei saanud õieti süüagi.' - sõna 'ta' jäi vahele.

nikita
26-03-2008
kell 18:15

ohohooo
@Madu võtad terase tänavalt kasside turvakodust vä?
päris lahe
ma ise käin seal mõnel hommikul koristamas

nikita
26-03-2008
kell 18:16

a ja kassi suhtes tunnen sügevalt kaasa:(
just eile mõtlesin, et ma ei saaks vist never üle, kui mu kassidest keegi ära sureb:(
nagu oma lapsed

Madu
26-03-2008
kell 18:22

ohohooo@Madu võtad terase tänavalt kasside turvakodust vä?päris lahema ise käin seal mõnel hommikul koristamas


sealtsamast jah.
Brigitta ja Cherry jäid lõpuks sõelale. ma loodan, et nad omavahel ka sobivad. n

nikita
26-03-2008
kell 18:34

heh lahe:)
Cherry on eriline tegelinski
loodan ka, et sujub teil hästi n

Jim Piim
26-03-2008
kell 18:51


Kas tuhkur ongi teise nimega tõhk?
Olen kuulnud, et tuhkrut ei saa kodus pidada, armastab liialt tuhksuhkrut.


hahahaha


@ Madu palun halasta radalaste peale ja tee lühemaid poste! tähh!

Madu
26-03-2008
kell 18:55

@ Jim Piim
no aga ega sa ju ei pea lugema... n

ma tegelt ise tahaks kah selline napisõnaline teravmeelik olla nigu näiteks india, a ei tule välja, näed... n

HaraldHaak
26-03-2008
kell 20:07

Mul läks kohe silm märjaks selle jutu peale. Ja häbi hakkas. Nuuks.

Madu
26-03-2008
kell 22:14

Esiteks - ega ma kassiallergikutele (ega muudele mittekassipidajatele) ei panegi tegelikult väga pahaks, et nad kasside eluoluga väga kursis ei ole. Tegelikult ma arvan ise samamoodi, HH, et parem oleks koduloomi linnakorteris üldse mitte pidada. Ja veel suured koerad linnakorteris - no andke kannatust! Tegelikult on viga tehtud juba kuskil ürgaja kandis, kui koerad-kassid ära kodustati ja tänapäevased koerad-kassid kannatavad tollase karma all.
Aga kui tullakse sõna otseses mõttes hinge sittuma, nagu india tegi, siis läheb mul kops üle maksa ja mitte vähe ja ma hakkaks kohe andmisega aktiivselt pihta, mis sest, et järjekordsed jõulud alles mägede taga.

Madu
26-03-2008
kell 22:14

äh, nojah, parasiitsõna tegelikult ja need teised asjad. n

painkiller
26-03-2008
kell 22:17

et tegelikult on vist kassidel kõige parem elu üldse, kui see kastreerimise osa ära jätta

painkiller
26-03-2008
kell 22:18

koerad vihkavadki kasse sellepärast et need nii laisad on

malibu
26-03-2008
kell 22:37

olen tähele pannud, et meestel on nagu rohkem teema kastreerimine või steriliseerimine, võrdlevad vist endaga tõesti. ma ise pean piinamiseks kui kodust kassi ei lõigata ära, hoitakse korteris ja lastakse kräunuda jooksuajal. ollakse veel kuri ka kui sirtsutab või aeleb. ise tahaksite elada, et vähemalt kord kuus ilgelt tahaks keppida aga ei saa kunagi? need kes väljas lasevad oma isastel joosta ilma lõikamata võiks korra loomade varjupaigast läbi astuda. meil on kahjuks palju rohkem kasse kui kodusid neile.
meil on kaks kassi ja loiud pole nad kuidagi. ei ole olnud mingit vahet iseloomul ja juurde pole ka kumbki võtnud peale lõikust. üks on küll sellise väiksema tiigri kasvu aga ta paks küll pole, lihtsalt jõuline gennadi. kusjuures neil on armastus. see siis muidugi minu silmade läbi, kannan ka inimlike tundeid loomadele üle. magavad kaisus nii, et isasel käpp üle emase ja vahepeal pesevad nägusid. isane uurib igal võimalusel emase sabaalust ja mängivad ja otsivad üksteise tähelepanu nii, et vähe pole :) poegi aga poleks mul kellegile anda, sest sõpradel pea kõigil tänavalt kodustatud kassid. enda omad on üks varjupaigast ja teine hoiukodust pärit.

Madu ees kergitan kaabut!

kaitzu
26-03-2008
kell 23:12

Meie 3 toalisse mahub 3 koera,1kass,laps,naine ja mina!Koerad on suured ja loodan,et õnnelikud!Arvan,et koertele on vaja täpselt niipalju ruumi,et ta saax magada;ehk siis 3koera jaox paar sohvat ja oma asemed!Tähtis muidugi päevane pikk jooksu- jalutuskäik ja õhtune suitsu-pissitustuur!Loomulikult igatseme oma maja metsa-mere ääres,kus meil kõigil olex parem jne!Kuid arvan,et praegune variant on vähemalt 1-le meie koertest parem,sest 6aastat tagasi aia äärest leitud koerast on kasvanud tubli ja õpetatud rebasekõrvadega hundihärra ja lõigatud kaa aga sorry,sest tänapäeval muud moodi ei saa,kui pole tõutuusad mängus muidugi.Aga saab pidada koeri igal pool,kui on aega ja tahtmist pakkuda hellust ja hoolitsust ning peremees on INIMENE.See,mis sa karvakeradelt tagasi saad on super!

kaitzu
26-03-2008
kell 23:13

Läx,kyll teemast mööda aga noh.....

india
26-03-2008
kell 23:28

vabandust Madu, minu viga, valesse teemasse läks luuletus - selleks oma foorum olemas..
see ei olnud ausõna Sulle ega kellelegi teisele hingesittumiseks mõeldud

ise olen eluaeg olnud Juhan Liivi peale väga tige, sest ma ei saa aru, et kui tume veel kauaks ka minu maa on siis

leian et huvitavam on vähemalt püüda olla teravmeelne, kui juba olla nürimeelne


Madu
27-03-2008
kell 01:59

@ india
njah, tõenäoliselt on päris palju neid teemasid, kuhu ma tõesti poleks sattunud seda luuletust lugema ja poleks järelikult ka vihast vahutama hakanud. sest see, kes midagi ei tea, magab alati paremini, kui see, kes teab. ma olen lihtsalt viimasel ajal liiga palju kasside hoiu- ja turvakodudes käinud ja ei saa öelda, et see masendavalt ei mõjuks.

vabandus vastu võetud ja - mis seal salata - põhimõtteliselt pole mul ju teravmeelsuse kui niisuguse vastu midagi. pigem risti vastupidi. n

@ kaitzu
ei läinud ju teemast mööda tegelikult. ja eks ma olin oma posti kirjutades ka täpselt niipalju endast väljas veel, et unustasin kõik need koerad, kes saavad joosta ja jalutada ning mõtlesin neile kahele Mustamäe koerale, kellest üks elas kitsukeses korteris ja hea oli, kui päevas korra viieks minutiks õue sai ning ülejäänud ajast suurema osa vaatas kurva pilguga õue (kusjuures akna taga oli suur muruplats ja omakorda selle taga park, kus teised koerad alalõpmata ringi traavisid) ning teist viidi küll õue, aga tema peremees oli tõeline põmmpea - tegemist oli noore rõõmsa dobermanniga, kellel lasti joosta tollal äsjavalminud pikendusega tammsaare tee ääres. kord aga juhtusin nägema, kuidas rihma otsast päästetud peni noore rumala looma uljusega kohe tiheda liiklusega tänavale tormas. õnneks midagi ei juhtunud ja peremehe hüüdmise peale tuli dobermann tagasi. peremees, mustaverd kandilise peaga venekeelne isend, haakis koera jälle rihma külge ja hakkas teda siis sõimama ja jalaga kõhtu taguma, nii et vaene loom mitu korda meetri kõrgusele õhku paiskus ja valust kiljatas. mina nägin siin aga süüd ainult peremehel, kes looma magistrali ääres rihma otsast lahti lasi. ja isegi sõimama ei saa sellist värdjat minna, sest siis ässitab ta sellesama koera sulle kallale ja see tulebki... selliste koerte elu on rohkem kui nukker kõrvalt vaadata.

trendipiider
27-03-2008
kell 12:38

minu spanjel ei haisenud üldse, aint suu mõnikord. aga me ei lasknud tal seda karva nii pikaks ka kasvada, nagu neil, kes tänavaid pühkimas käivad. pügasime ikka lühikeseks, siis nägi palju nunnum välja ka.


Meil on ka teravate keppidega ja hülge näoga, käib ikka pügamas. A ikka haiseb. Poohui, ema juures elab.

Nurr
28-03-2008
kell 23:03

Doris Lessing "Kassid". Iseenesest antud teos sobib siia teemasse küll.

gerli
29-03-2008
kell 15:58

mu kiisu on haige n n n

helbeke
29-03-2008
kell 18:53

varsti sulab maa pehmeks. osta labidas.

gerli
29-03-2008
kell 19:22

mine perse, idioot. ma võin su ka lihtsalt põlema panna, siis pole labidat tarvis.

ivo, kas tõesti seda troppi bännida ei saa või?

helbeke
29-03-2008
kell 19:24

miks ta peaks? ma ei sõima kedagi.

gerli
29-03-2008
kell 19:27

sest retarde pole tavainimeste foorumisse vaja?

kurmet
29-03-2008
kell 19:28

Pussycat.

kurmet
29-03-2008
kell 19:29

Minu kassil on aint nohu ja muud midagi.

maf
29-03-2008
kell 21:32

helbeke, mul on sust siiralt kahju! vaene, haige inimene...

parim lootus on, et sa end kunagi surnuks jood ja endale mulla peale kraabid. keegi sind, tuginedes su õelatele ja väga ühemõtteliselt vaenulikele postitustele, taga nutma ja matma ei jää. kas üksildase alkoholilembese vanema meesterahva elu on tõesti nõnda kole, et ei jää muud üle, kui end noorte naiste peal välja elada? sel juhul tõepoolest: minu siiras ja sügav kaastunne!

painkiller
29-03-2008
kell 21:43

klge jahtuge maha
kassihuumorit ei kannata üldse ?

boddahh
29-03-2008
kell 21:53

no see polnud teab mis huumor ka... väga perses mõtteliin ikka mõnel...

painkiller
29-03-2008
kell 22:06

ongi nii
pane põlema ennast

maf
30-03-2008
kell 05:53

tahtsin öelda, et läksin küll üle piiri (tuhat vabandust), kuid point sellest ei muutu.

shorq
30-03-2008
kell 08:20

aga tglt on ju päris jama, kui naistel kiisu ära kaob. selliseid asju ei tohiks lasta juhtuda

Zorgi
30-03-2008
kell 11:06

no gerlil on lihtsalt kiisu haige

Jim Piim
30-03-2008
kell 12:04

aga tglt on ju päris jama, kui naistel kiisu ära kaob. selliseid asju ei tohiks lasta juhtuda

no gerlil on lihtsalt kiisu haige


noh noored helbekesed, te ei suuda ka üldse tõsised olla

shorq
30-03-2008
kell 12:08

tükk aega hoidsin tagasi ennast, aga enam lihtsalt ei suutnud

gerli
30-03-2008
kell 14:42

tükk aega hoidsin tagasi ennast, aga enam lihtsalt ei suutnud

oleks pidanud rohkem pingutama.
naljategemine võiks ikka nende pärusmaaks jääda, kes asja oskavad

anna-liisa
30-03-2008
kell 15:03

klge jahtuge mahakassihuumorit ei kannata üldse ?


ava mu silmad, kus selles järjepidevas, tüütuks muutunud ja puises tänitamises huumor on?

helbeke
30-03-2008
kell 15:06

ei olegi. ongi puhas tänitamine. mul ei ole kasside ega muude koduloomade vastu midagi. mis mind häirib, on hoopis mõttelaisad inimesed.

maf
30-03-2008
kell 15:07

ei olegi. ongi puhas tänitamine. mul ei ole kasside ega muude koduloomade vastu midagi. mis mind häirib, on hoopis mõttelaisad inimesed.


ma tahaks sinu virka mõtet kuskil näha. ei ole täheldanud, et sa oma erinevate vaimuannetega antud foorumis päiksena hiilgaks.

helbeke
30-03-2008
kell 15:08

oma kadunud sokke ma näiteks siit siiski ei otsi

gerli
30-03-2008
kell 15:09

aga leevendust kompleksidele küll?

helbeke
30-03-2008
kell 15:09

jah

maf
30-03-2008
kell 15:12

n vanad räägivad, et elu pidavatki raske olema. soovitan poe ette jalutada ja sarvikult kork kangutada.

helbeke
30-03-2008
kell 15:17

kui see sinu puhul töötab, siis edu sulle

maf
30-03-2008
kell 15:25

kulund trikk. sa ei ole miski Houdini.

india
30-03-2008
kell 15:39

ei olegi. ongi puhas tänitamine. mul ei ole kasside ega muude koduloomade vastu midagi. mis mind häirib, on hoopis mõttelaisad inimesed.


n

nikita
30-03-2008
kell 17:37

kamoon iga asja üle lihtsalt ei naljatleta
veel enam haige looma

ei tea, kas need naljaninad on kunagi tundnud ligemese kaotust
ligemese all ei mõtle ma ainult inimest
kui ei ole tundnud, siis ilmselt on väga raske ka mõista musta huumori piire ja selle viljelemise kohti

painkiller
30-03-2008
kell 17:44

kas kassi kohta võib kunagi öelda et ta kole on ? või midagi üldse, kui armsad nad saavad olla

gerli
30-03-2008
kell 18:01

mõned kassid on ikka koledad küll. mulle nt ei meeldi kilpkonnavärvi ja osa punaseid kasse

Cannonball
30-03-2008
kell 18:04

mulle ei meeldi need karvadeta kassid

lendav
30-03-2008
kell 18:35

kassidele ma meeldin. mida vähem välja teed, seda pühendunumalt vastu jalgu nühivad. täpselt nagu naised.

Jim Piim
30-03-2008
kell 19:29

tegelikul pole vaja liigselt muretsege oma haigete kasside pärast.
kass on üks vastupidavam ja visam loom universumis. (teda edestab napilt ainult Alien (see must elukas, kellel voolab soontes hape))


maf
30-03-2008
kell 23:02

kas kassi kohta võib kunagi öelda et ta kole on ? või midagi üldse, kui armsad nad saavad olla


ma ei näe seost lausete "su kass on kole" ja "varsti läheb maa soojaks, hangi labidas" vahel. kohe päris siiralt ei näe. teha nalja kassi välimuse üle -- no miks mitte, ma ei näe siin suuremat takistust, kuid rääkida teise inimese haigest lemmikloomast sellisel toonil on ju midagi hoopis muud.

shorq
31-03-2008
kell 01:03

tükk aega hoidsin tagasi ennast, aga enam lihtsalt ei suutnudoleks pidanud rohkem pingutama. naljategemine võiks ikka nende pärusmaaks jääda, kes asja oskavad

selles suhtes, et ürita saada oma kompleksidest üle ja hakka naljadest aru saam lõpuks
hari ennast siin

gerli
31-03-2008
kell 01:14

minu kompleksid ja sinu vaimukus pole omavahel küll kuidagi seotud, kulla shorq

shorq
31-03-2008
kell 01:39

no aga mida vittu siis sa ajad

shorq
31-03-2008
kell 01:40

tra mul niigi kopp ees, niiet don't push it

gerli
31-03-2008
kell 02:46

blue pill in the morning..

painkiller
31-03-2008
kell 10:27

võta labidas

jd
31-03-2008
kell 11:58

kokkuvõttes pisut taktitunnet paluks noored.

kui sa ise kasse ei armasta, siis sa ilmselt ei saa aru, kui emotsionaalselt on inimesed oma kassidega seotud, neid armastatakse samapalju kui lapsi, päris tõsiselt.

ja ma ei kujuta ette, millises kontekstis oleks naljakas "nali":
-mul on laps haige
-varsti sulab maa pehmeks. osta labidas.

aga kassiomanike jaoks on selline "nali" täpselt sellises kontekstis.

painkiller
31-03-2008
kell 12:02

ma siiski arvan et kui on isik, kellel on laps ja kellel on kass ja ta armastab kassi nagu oma last, siis ta on mingitmoodi kassihaige

painkiller
31-03-2008
kell 12:03

/me on mõrtsukas

lendav
31-03-2008
kell 12:07

kokkuvõttes pisut taktitunnet paluks noored.kui sa ise kasse ei armasta, siis sa ilmselt ei saa aru, kui emotsionaalselt on inimesed oma kassidega seotud, neid armastatakse samapalju kui lapsi, päris tõsiselt.

sellised inimesed ajavad mulle hirmu nahka. samal pulgal usufanattidega. *goose bumps*

shorq
31-03-2008
kell 12:24

kui ma vanemate juures käin, siis ajab mulle minu kass hirmu nahka. ta siukest inimsööja tõugu vist

nikita
31-03-2008
kell 16:30

@lendav
see oli küll nüüd räme üldistamine
kass on siiski reaalselt olemas!

anna-liisa
31-03-2008
kell 16:48

ma ei saa küll kuidagi väita, et ma armastan kassi nagu oma last ja ma ei usu ausalt öeldes, et see üleüldse võimalik on, sest laps on siiski inimesega palju enam seotud kui kass ja pealegi ma pole enivei õige inimene sel teemal kaasa rääkima, sest lapsi mul pole.

"ma armastan oma kassi/koera/tuhkrut/mägikitse sama palju kui last" saab minu arust öelda ainult inimene, kellel lapsi pole, tahtsin ma ühesõnaga öelda.
vähemasti ma pole veel kohanud lapsega inimest, kes suudaks tõsimeeli väita, et pole vahet, kas laps või lemmikloom, ühevõrra armsad mõlemad.

gerli
31-03-2008
kell 16:51

mu kass on mulle armsam kui naabrite lapsed. eriti praegu kui nad koridoris lõugavad. vabakasvatus ojee

nikita
31-03-2008
kell 17:06

oh see on ikka veits keeruline teema küll

hetkel, kui tõesti mul ei ole lapsi, on mulle mu kass kõige tähtsam - vastutan tema ja ta heaolu eest kõige essana. aga see on ju igati loogiline ka, sest tal ei ole peale minu mitte kedagi ju. ma isegi ei mõtle, et hakkaksin seda kohusetunnet elukaaslase või ema õlule lükkama.
ilmselt lapsesse suhtun samamoodi. ja nii palju kui võimalik, ma ei järjestaks siin kedagi. ja ma ei saaks öelda, et kui mul laps oleks, et siis lemmikloomad teisena tuleksid, lihtsalt sellepärast, et üks on inimene ja teine loom. elusolendid, kes sinust ikka 100 prossa sõltuvad, ei saagi olla teisel, pigem jagavad esikohta.

nikita
31-03-2008
kell 17:09

ja auto ostaks ka pigem sellepärast, et oleks hea oma loomi maa ja linna vahet transportida
mitte ei mõtle juba tulevaste laste peale:P

gerli
31-03-2008
kell 17:16

osta pereauto, tulevane koer peab ka ju ära mahtuma :)

nikita
31-03-2008
kell 17:24

jaja just seda mõtlengi, et peaks normaalne pagass seal taga olema
saab võre ette panna, siis normaalne ju koeraga reisida:P

shorq
31-03-2008
kell 18:32

osta ikarus buss omale jahh, siis saad terve koertepargi omale võtta

anna-liisa
31-03-2008
kell 19:22

jaja just seda mõtlengi, et peaks normaalne pagass seal taga olemasaab võre ette panna, siis normaalne ju koeraga reisida:P


iga koer ei lepi selle võretamisega üldse mitte, nii et ma väga hurraaga selle peale välja ei läheks.
ja see laps vs loom jutt oli rohkem peinkillerile suunatud.

painkiller
31-03-2008
kell 22:33

ma täiega kassiteema y0

india
31-03-2008
kell 23:11

mjäuuuu

ubiquitous
31-03-2008
kell 23:15

armastage ikka lapsi rohkem kui kasse. lapsed ei sure vähemalt enne teid ära.

nikita
31-03-2008
kell 23:20

ma ei oleks selles nii kindel

Madu
01-04-2008
kell 15:51

mõtteerksuse rahvusvaheline etalon helbeke tänitas:

varsti sulab maa pehmeks. osta labidas.


mul on labidas olemas. ja natuke füüsilist tööd ei teeks mulle ka paha. augu sügavus on vist suhtkoht reglementeeritud, ma lähen vaatan kuskilt kalmistu eeskirjadest järele muidugi, aga ütle mulle palun oma pikkus, sest ma ei taha kaevamisega üle ka pingutada. muidugi kui sa oleks nõus põlved pisut konksu tõmbama (laibakangestus poleks siinkohal probleem, sest mulle niikuinii meeldiks sind rohkem elusalt matta - nagu ma tean ka mõne kassiga tehtud olevat -, et sa asjast ikka täismõnu kätte saaks), siis saaks natuke lühema auguga hakkama.

anna-liisa
01-04-2008
kell 15:53

mulle ausalt öeldes selle "lapsed loomadega võrdsed"-jutuga meenub ühe lähedalseisva inimese naabriproua, kelle laps on koduloomadega nii võrdne, kui vist üldse olla saab.
vaatepilt on üsna õõvastav ja lapsest on väga kahju.
päris võrdsetena paraku inimlast ja looma siiski võtta ei saa. või noh, nagu näen, siis saab küll, lihtsalt tulemus on õudne.

maf
01-04-2008
kell 16:18

...aga omamoodi pereliige on ju koduloom ikkagi. ma kujutan ette, et ka kuldkalasse võib suhtuda suure hoole ja armastusega.
ma ei taha väita, et ma oma kassi emast kallimaks pean, loomulikult mitte! aga see suhe inimese ja inimese ning inimese ja looma vahel ju ongi lõppeks erinev. see ei vähenda aga nende tähtsust, kes meiega sama keelt ei kõnele...

...kui ma nüüd suutsin end selgeks teha. kevad on ja minu eneseväljendusoskus annab seetõttu ilmselt soovida.

anna-liisa
01-04-2008
kell 18:44

ei no muidugi, sellega ma olen täiesti nõus. mul ka kassid on nagu korterikaaslased ja koer on ... koer on nii vastne, et tema olekut ma ei oska täpselt määratleda. las kasvatab enne keret ja aju, siis vaatame. praegu on lihtsalt kutsikas.
a see inimene, kellest rääkisin, kasvatab põhimõtteliselt, olen aru saanud, koera ja last ühtmoodi ja vot see on juba veits haiglane mu arust.

nikita
02-04-2008
kell 10:25

et ütleb lapsele "istu" ja "sitsi"?:P