Loomakaitse seaduse parandamine.

Lynne
04-10-2007
kell 22:34

http://www.kutsu.ee/loomakaitse/

evertp
05-10-2007
kell 07:07

Mulle tuli meilile ka see tekst:

Hea sõber,

Pidevalt kuuleme me meediast lugusid julmadest loomade piinamistest - et loomi mürgitatakse ning näljutatakse.

Kui Sa hoolid loomade elust ja tahad aidata olukorda parandada, siis palun ka Sinul alla kirjutada Eesti Loomakaitse Seltsi poolt välja töötatud seisukohtadele, mis parandaksid loomade kaitset Eestis. Mina juba kirjutasin alla.

Palun anna oma allkiri siin - http://www.kutsu.ee/loomakaitse

Eesti Loomakaitse Selts ning portaalid Kutsu.ee ja Kiisu.ee tänavad sind abi ja toetuse eest. Pea meeles, et 4. oktoober on ülemaailmne loomade kaitsele pühendatud päev!

tervitades,
Hevelin Õispuu


* * *
Loomad varjupaikades üle Eesti:
koerad - http://www.kutsu.ee/varjupaigad
kassid - http://www.kiisu.ee/varjupaigad
***************************************************

Omaltpoolt lisan veel, et kui h22l antud, saadab lehekylg sulle v6imaluse see kiri s6pradele edasi saata, mida tingimata tegema ei pea, niiet linnukesed pole kohustatud ja allpool tuleb nupuke kirjaga ei soovi edasi saata? - sellele nupule palun vajutage, sest vist alles siis l2heb h22l kirja.

Serial K
05-10-2007
kell 11:07

Sorry, aga mingit Loomakaitseametit Eestis nüüd küll ei looda.

Diamond Dog
14-10-2007
kell 01:23

Hankige endale elu, ausalt.
IMHO tuleks kõik loomakaitsehüsteerikud esmalt saata tapiga kaheks nädalaks elama Sompasse või Viivikonda ja alles pärast seda lamisegu kährikute kaitsest nii palju kui torust tuleb.

klaabu
14-10-2007
kell 01:48

sain ka 2 kirja, läksid junkki.. kiisusid tuleb hoida, siis pole ka mingeid allkirju vaja n

Lynne
14-10-2007
kell 11:03

ot, kas te asja konspeti üldse lugesite vä? asi pole kährikutes vms, asi on krdi inimestes, keda absull ei koti, et ta mingi 10 kassi ja 7 koera endale võtnud, et kes krdi naabri lapsi hobuseid ja lambaid õgimas käivad, sest kodus süüa ei saa ja no midaiganes. welcome to wonderworld, ausõna.

anna-liisa
14-10-2007
kell 12:04

Diamond Dog, äkki tahad tulla meile appi ravima seda kassipoega, kes pääses eluga pärast seda, kui mingi suvaline Vasja teda ja ta venda kilekotis hoides vastu maad peksis? no sellepärast, et tal emane kass sai pojad ja siis on kõige otstarbekam ju nad vastu maad surnuks peksta. ühega tal see õnnestuski, teine on näe siin ja elab praegu õnnelikku kassielu tänu sellele, et on olemas inimesi, kes saavad aru, et olukord on katastroofiline ja midagi tuleb ette võtta.

inimestel pole lemmikloomapidamisest pmst õrna aimugi, enamiku meelest ainus võimalus soovimatute poegadega toime tulla on nad ära tappa, emakassi steriliseerimise võimalusest pole väga paljud kuulnudki või leitakse, et see on loomade suhtes ebaõiglane, mis on eriline krdi jaburus. muidugi on palju õiglasem tiinele emakassile jalaga anda või pojad ära tappa.

minu meelest kõige vähem on selles teemas õigust kobisema tulla inimestel, kes ise seda vahetult ei näe, mis lemmikloomadega toimub igapäevaselt. see on täiesti võigas lihtsalt, sest see pekstud kassipoegade lugu pole ainus, mida mul praeguseks rääkida on, kuigi me tartus kasside abistamisega alles väga vähe aega tegutsenud oleme.

nikita
14-10-2007
kell 15:19

mul on vaid hea meel, et üha enam tekib just aktiivseid inimesi, kes suurest murest loomade vastu midagi reaalselt ka ära teevad
kuid vabatahtlikke on ikkagi liiga vähe, mis näitab, et kahjuks palju hoolimatuid värdjaid on siiski, kelle sitta peame meie, murelikud loomasõbrad, lahendama...
ma ei tea kui paljud käisid eelmine aasta disani-ja arhitektuurigaleriis näitusel, seintel olid piinatud loomade pildid ja juhtumeid kirjeldavad tekstid (paljud piinamised olid looma surmaga lõppenud ja piinajaid said vaid tühiseid hoiatusi ja rahatrahve)...
olen suhteliselt palju kokku puutunud selliste kohutavate teemadega, aga see kõik vapustas mind veelgi... paljud jubedad juhtumind ei jõuagi meieni, sest need lihtsalt mätsitakse kinni... peale seda näitust tekkis üha enam viha inimeste vastu... hea, et mul relva ei ole ja hea, et ma märulifilmis ei ela, siis tapaks oma kätega need värdjad kõik maha, sest muud palka ei oskaks küll neile soovida, kui on mindud abitu looma kallale:(

-erased-
14-10-2007
kell 15:44

Sattusin ise kogemata eelmine aasta sellele näitusele ja see oli ikka tülgastav vaadata neid karistusi....

Lizzy
15-10-2007
kell 09:24

mul tuli ka see..ysna kohutav närvidega mängimine..:-S

Lumivalgeke
15-10-2007
kell 12:05

Ja kui nüüd võrrelda, kui palju toetusallkirju kogus mõni aeg tagasi Savisaare tagasiastumise nõudmiseks korraldatud kampaania paari esimese päevaga ja kui vähe see konkreetne algatus, on väga selgelt näha meie kalli sovetiühiskonna ellusuhtumised. Lääne ühiskonnamudelist on meil toredasti kanda kinnitanud tarbimishullus ja popiidolitekultus ja muu jabur saast, kuid üldhumaansed sallivuspõhimõtted ja nõrgemate abistamise ideoloogiad ei juurdu siin veel järgmised paar põlvkonda. Sest meil valitseb "tugevam jääb ellu" põhimõte transformeerununa mõningates valdkondades "rikkam jääb ellu" modifikatsiooniks (täiesti arusaadav, miks Hitler meile ikka veel peale läheb...)

Loomad on nõrgemate abistamise ideoloogiates alles viimsasel astmel - meie pole veel laste, vanurite ja elu heidikutenigi jõudnud. Niiet loota, et see allkirjade kogumine midagi muudaks, on pehmelt öeldes naiivne. Aga kuni on olemas neid, kes hambad risti suruvad ja trotsist ikkagi püüavad midagi ära teha, on veel vähemalt lootust...

Niiet Diamond Dog ja samamoodimõtlejad - võtke kätte ja käige korra endale lähimas varjupaigas ära. Ja siis räägime edasi. Ja kui see suhtumist ei muuda, ei jää muud üle kui halastussurm - pehmete väärtuste ühiskonnas ei ole sellistele enesekesksetele ja kitsarinnalistele tölplastele kohta...

Rene13
15-10-2007
kell 12:28

Kas kassi varjupaigad peaksid olema midagi sellist, mis igaühele korda lähevad ja kui ei huvita järelikult oled Mein Kampf'i liiga palju lugenud (kui juba hitleri teema mängu toodi)?

Loomulikult ma tean, et need on olemas, võimalik, et mõnel kassil käib käpp täbarasti, samas ei tule mulle pähegi, et peaksin nüüd midagi ära tegema. Selle kõige juures pean ennast seesuguseid enesekeskseid ja kitsarinnalisi vaateid omades siiski võrdlemisi mõistlikuks inimeseks.
Mis see suhe tuleb üleüldse 500 kodus kassitoidu peal mõnuleva elaja kohta tuleb 1 varjupaiga betoonpõrandal olesklev kass? Minumeelest isegi hästi läinud siis.

Lumivalgeke
15-10-2007
kell 12:33

MOTT

Dunkelheit
15-10-2007
kell 12:39

See on huvitav, kuidas sellised asjad on seaduse toimealast nii täielikult moraali valdkonda liikunud. St. et see, kes põhjusel "pole minu asi" kasside toetuseks allkirja ei anna, on automaatselt halb inimene. Kas järgmiseks on halb inimene see, kes ei anna allkirja kassivihkajate nagu Diamond Dog ja Rene13 vastu? Kui kaugele selline tunnetel mängiv surve läheb?

P.S. Kassid meeldivad mulle väga, olen isegi mitut volaskit omanud.

Rene13
15-10-2007
kell 12:40

Mida oli vaja tõestada? Seda et igaüks ei püüa olla hea samariitlane.

Olen 100% nõus

Või pannakse selle eest, et ma ei leia, et igal kassil peaks karv läikima (samas ei ole ma absoluutselt sellise asja vastu, lihtsalt ei usu, et see oleks võimalik), samasse kategooriasse tegelastega, kes kasse kilekotitäite kaupa vastu maad peksavad.

Lumivalgeke
15-10-2007
kell 13:00

Keegi tark mees kunagi ütles midagi sellist, et ei tuleks karta oma vaenlasi - sest kõige hullem, mida nad teha saavad, on Teid tappa; ja ei tuleks karta oma sõpru, sest kõige hullem, mis nad teha saavad, on Teid reeta; kuid kartma peaks ükskõikseid, sest nende vaikival nõusolekul tapetakse ja reedetakse Teid. Kui mul nüüd meelde tuleks, kes see mees oli, paistaksin kindlasti veelgi targem...

Kommentaariks Dunkelheit'ile: vastupidi - need asjad pole meie ühiskonnas VEEL moraali valdkonnast seaduse toimealasse liikunud, sellepärast neid allkirjakogumisi tehaksegi - et töötataks välja konkreetsed seadused nõrgemate kaitseks ja sadistide karistamiseks, kehtestataks need ja loodaks vastavad institutsioonid nende täitmise järelvalveks ning rikkumise karistamiseks. Kui kogu see süsteem ükskord tööle hakkab, liigub kogu teemavaldkond emotsionaalsetest hüüatustest, hüsteeritsemisest ja tunnetel mängimisest ilusasti seaduse toimealasse ja ühiskonna õrnahingelisem ja empaatilisem osa võib maha rahuneda.

Kuni seda juhtunud ei ole, on ükskõiksed tõepoolest samas pajas piinajatega ja halge tulle üha lisandub. On seda allkirja siis tõesti nii raske anda, kui üleskutse aidata lausa koju kätte saadetakse ja millelegi toetuse avaldamiseks piisab vaid nupulevajutusest? Oleks siis, et keegi nõuaks nende piinatud loomade raviks raha või midagi, et sellele vastu olla või protesti tõsta n

Rene13'le: Mina ka ei usu, et on üldse võimalik kõikide heaolu, rikkaimast inimesest väetima kassipojani. Kas see tähendab, et peaksin käega lööma ja vaid enda heaolu pärast muretsema, loobuma püüdlusest selle saavutamatu ideaali poole? Mis mõtet sel juhul üldse elada oleks? Eksistentsil ei ole eesmärki, mõtte oma elule peab iga indiviidi ise andma. Miks mitte võtta siis eesmärgiks ideaalsus, ükskõik, kui võimatu see ka ei näi?

Muidugi on igal inimesel õigus oma arvamusele ja oma maailmavaatele. Sealhulgas õigus valida loomadekaitseprobleemidega seonduva pseudoprobleemiks ja tähtsusetuks pidamine. Ja minul on täpselt sama suur õigus kõik sellised inimesed pikema mõtlemiseta hukka mõista...

Rene13
15-10-2007
kell 13:01

Muidugi mõista ei ole sellel vaidlusel allkirjade kogumise kampaaniaga mingit erilist pistmist.

Rene13
15-10-2007
kell 13:05

Üks tark mees siinpool ekraani ütles just, et ilma selle neetud hiireprobleemita oleks maailm üpriski ideaalne paik.

Ehk siis käisin ja andsin allkirja.

Dunkelheit
15-10-2007
kell 13:23

Lumivalgeke, ühel või teisel moel on loomakaitse ju ka praegu seadusega reguleeritud. See, kui Sa seaduse muutmise teema moraali valguses tõstatad, on sinu enda initsiatiiv. Keegi teine pole selleks kohustatud ja neid "ükskõikseid" ei tohi sellepärast hukka mõista.

Loomulikult on ühiskonna normaalseks toimimiseks vaja, et kehtiv moraal ja seadus oleksid kokkusobivad (ja isegi parem, kui seadus on tavamoraalist sammuke ees). Seega on väga vajalik ja kiiduväärne, et keegi status quod kahtluse alla seaks. Aga lihtsalt ebaviisakas on kedagi süüdistada selles, et talle meeldib Hitler, kui ta kasside toetuseks allkirja ei anna. Mõistad? Vähemalt minu jaoks tähendab demokraatia tsiviliseeritud diskussiooni, mitte holier-than-thou loomakaitsjate (või ükskõik kelle) lahmimist kõige ja kõigi vastu. Eks Sul ole tõesti õigus keda tahes ilma pikemata hukka mõista (kes siin Hitlerist rääkiski?), aga kassid ei saa sellest küll imho mingit kasu.

abbu
15-10-2007
kell 13:33

üks asi on ükskõiksus, sellest pole minu arust keegi rääkinud. teine asi on see:


Hankige endale elu, ausalt. IMHO tuleks kõik loomakaitsehüsteerikud esmalt saata tapiga kaheks nädalaks elama Sompasse või Viivikonda ja alles pärast seda lamisegu kährikute kaitsest nii palju kui torust tuleb.

Dunkelheit
15-10-2007
kell 13:37


Reageerisin põhiliselt selle peale:

/../ Kuni seda juhtunud ei ole, on ükskõiksed tõepoolest samas pajas piinajatega ja halge tulle üha lisandub. /.../ Muidugi on igal inimesel õigus oma arvamusele ja oma maailmavaatele. Sealhulgas õigus valida loomadekaitseprobleemidega seonduva pseudoprobleemiks ja tähtsusetuks pidamine. Ja minul on täpselt sama suur õigus kõik sellised inimesed pikema mõtlemiseta hukka mõista...

anna-liisa
15-10-2007
kell 16:24

mina tegelen loomadega ja ma ei pea kuidagi halvemaks ühtegi inimest, kellele loomad korda ei lähe. samas aga ei viitsi ma propaganda tegemisel kuulata mingit kidinat teemal, kuidas loomakaitsjad on lollakad ja vaimupuudega ja värdjad jms.
mulle nt ei meeldi poliitika ja loodusteadused ja ma lihtsalt hoian end nendest valdkondadest eemale ja kui kummaski vallas peaks mingi kampaania olema, siis ma ei tee neist lihtsalt välja, simpel as that.

aga loomakaitse seaduse parandamiseks allkirjade kogumise kampaania eesmärk on, nagu, üllatus-üllatus, paljudel teistelgi kampaaniatel ükskõik mis vallas, teavitada asjast inimesi, kes veel kursis pole või pole veel asjale mõelnud, aga võivad just nüüd avastada, et jah, nemad tahaksid ka aidata.
ja kui inimene loomadest hoolib, siis äkki ta hoolib neist ka laiemalt kui ainult oma kodukassist ja kirjutab sinna oma nime alla ... ja äkki saabki midagi paremaks. mõtleks,kui hirmus perspektiiv!

Lumivalgeke
15-10-2007
kell 17:00

Need seadused, mis praegu loomakaitset reguleerivad, peaksid punastama panema iga seadusloomega tegeleva isiku. Aga ka parimast seadustekoplektist ei oleks siinkohal mitte vähimatki kasu, kuni puudub institutsioon, mis selle täitmist jälgib ja rikkumist karistab. Ja demokraatias kipub nii olema, et kuni rahval on ükskõik, ei kipu valitsus end eriti liigutama.

Selle konkreetse algatusega on kogu sellel arutelul siin niipalju pistmist, et näiteks Rene13 käis ja andis allkirja...

Aga lihtsalt ebaviisakas on kedagi süüdistada selles, et talle meeldib Hitler, kui ta kasside toetuseks allkirja ei anna. Mõistad?

See lause toob muige suule - mina ei süüdista küll kedagi, sellise sõna kasutamine eeldab negatiivset konnotatsiooni tegevusele, milles süüdistatakse, minu jaoks isiklikult Hitleri ja tema ideoloogiate sümpatiseerimine sääraseid kaastähendusi ei evi. (Küll aga selle ühiskonnakorralduse jaoks, mille poole nii usinalt pürime, niiet sellest seisukohast oli siis ka kommentaar antud). Ja eks ma mõistan ka, aga minu jaoks on siinkohal tegemist emotsionaalse teemaga, olen selle kõige pahupoolt liiga palju näinud. Niiet ikkagi mõistan ka hukka, kuigi saan aru, et võibolla ei peaks.

Skisoannale ekstreemne näide ükskõiksuse kohta. Ütled, et Sind poliitika üldse ei huvita ja ignoreerid kõiki ses vallas tehtavaid kampaaniaid. Aga kui nüüd igavene hulk venelasi võtaks kätte ja hakkaks koguma allkirju, et taasliita Eesti Venemaa lääneprovitsiks. Kui nüüd valdav enamus eestlasi mõtleb samamoodi kui Sina ja ei tee kampaaniast välja, venelased koguvad piisava hulga allkirju, et seda võtta arvestatava arvamusena ja eestlaste poolt pole kippu ega kõppu kuulda, mis siis juhtub? Näide on rumalalt lihtsustatud ja ekstreemne, aga mõte jääb samaks - ükskõiksus tapabki. (Rahvustevahelist vaenu ei taha ka õhutada, näide lihtsalt selline, eksole).

Muidugi ei ole võimalik kõigest hoolida, aga päriselt ükskõikne ei tohiks ka olla. Isegi nii nõmeda asja suhtes nagu poliitika. Või nii tühise asja nagu loomakaitse n

Dunkelheit
15-10-2007
kell 17:38

@Lumivalgeke

Ma olen täiesti nõus, et ei ole normaalne olla ükskõikne, k. a. loomakaitse ja poliitika vastu. Iseasi on hoopis see, kuidas oleks võimalik seda ükskõiksust vähendada. Otseselt loomakaitse kohta ma suurt midagi ei tea, aga mis puutub looduskaitsesse üldisemalt, siis see on päris hästi tõestatud, et lihtsalt meeleheitliku seletamisega inimeste tarbimisharjumusi ei muuda -- heal juhul kuulavad nad su lihtsalt ära, noogutavad, aga oma eluviisi kuidagi ei paranda. Halvemal juhul muidugi üldse ei kuula. Teine variant oleks jah mingi ¨okiteraapia, a la viime su Ida-Virumaale ja topime suu põlevkivituhka täis või saadame vägisi loomade varjupaika tööle vms, aga taolist ökoterrorismi on ka maailmas juba julgelt aastakümneid praktiseeritud ja minu meelest kõige käegakatsutavam tulemus on see, et igasugused rohelised on kõrvalseisjate seas omale lihtsalt halva maine saanud. Minu meelest lähevad Sinu senised sõnavõtud siin ka sellesse kahtlase väärtusega väravasse, mis praegu pigem peletab inimesi eemale.

Ega mul endal ei ole väga head vastust MIDA siis tegema peaks, aga ma pigem loodan inimeste ehk ajapikku väljakujunevale ühest küljest demokraatiaharjumusele ja teisest küljest kinnistuvatele juurtele & kohateadvusele, mis laseks esiteks üldisemalt mõista, et kõik avalikku elu puudutavad asjad on tegelikult avaliku diskussiooni teema, ja teiseks, et mitmekesisus väärib säilitamist ja hoidmist. Vb on see liiga utoopiline, aga ma arvan, et looduskaitse tuleks integreerida avalikku ellu umbes samamoodi, nagu 20. saj. integreeriti sinna sotsiaalsfäär.

Ma pikemalt ehk hetkel sõna ei võta sellel teemal. Aga point ikkagi selles, et kellegi, eriti veel "ükskõikse" sõimamisega ei anna mitte midagi head ära teha, pigem vastupidi.

Lumivalgeke
15-10-2007
kell 17:54

@Dunkelheit

Ei mäleta, et oleks kedagi sõimanud, seda kõigepealt. Aga edasi - ütled ise, et ei tea, MIDA siis ikkagi saaks teha. Eks mina ka muidugi ootan seda imelist tulevikuutoopiat, kus inimene on liigina niipalju arenenud, et looduse (ja sealt ka loomade) väärtustamine ja hoidmine on iseenesestmõistetav ja täielikult avalikku ellu lõimitud. Aga pessimistina kardan, et selleks ajaks võib äkki liiga hilja olla, eriti, mis just loodushoidu puutub - et inimesel jõuab mõistus pähe siis, kui loodust hoida saab juba ainult klaasi all muuseumis. Lemmikloomadega on muidugi natuke teine teema, see ilmselt tuleb natukene varem kui keskkonnaga arvestamine, kuna ei nõua nii suurt tarbimisharjumuste muutmist ja kompromisse iseenda mugavuse arvelt. Aga nähes iga päev kogu seda jubedust, mis meil siin konkreeteselt praegu toimub, ei suuda mina lihtsalt oodataja loota, et kolme põlvkonna pärast on ehk kõik teisiti. Ma tahaksin midagi parandada kohe ja ise. Ja kuna realistlikult võttes ei ole see võimalik - sootsiumi suhtumist kiiresti ja kardinaalselt ei muuda, eriti kui suuremal osal massist on ükskõik niikuinii - siis ei oska ma lihtsalt mitte midagi muud teha, kui vehkida sildiga "Vaadake enda ümber!" ja hurjutada neid, kes kas ei vaata või ei hooli sellest, mida näevad. Ja ma tean, et ökoterrorism ei ole lahendus ja ma tean, et seda tüüpi sõnavõtud rebestavad inimeste mugavusmulli auke ja tekitavad nii pigem negatiivset tähelepanu ning peletavad üritusest eemale, aga ma lihtsalt ei oska midagi muud välja mõelda, mida mina praegu siin teha saaksin...

Teemast välja läheb see kõik nüüd küll juba päris korralikult...