seriaalid

oldddirty
13-10-2014
kell 15:11

eestis on juba esimesed inimesed sons of anarchy sellja tatov :wtf

Rene13
12-07-2016
kell 22:01

Vesternisarja "Hell on Wheels" viienda hooaja teine pool, mis parasjagu praegu ilmumas, on ikka päris halb. Saan aru, et langenud vaatajanumbrite tõttu hakati viienda hooajaga otsi kiirelt kokku tõmbama.
Mõned jaod on veel lõpuni jäänud ja praegu ollakse umbes seal, kus Heraklese ja Xena sarjadega kunagi oldi. Käib hull madin aga puuduvad fookus ja iva ning iga tegelane ajab täielikku jura suust välja.
Hea meelega annaksin sellele hooajale aasta huumoriauhinna, sest esiteks seal ei punnitata nalja nimel ja teiseks ei püütagi nalja teha aga kogu aeg on naljakas.

pta
12-07-2016
kell 23:21

Kuidas te seriaale üldse jaksate vaadata? Hakkasin meenutama, mis seriaali ma viimati vaatasin ja suutsin tuvastada, et see oli vist X-Files. Mul vist pole püsivust sellisteks asjadeks.

pta
12-07-2016
kell 23:26

Noja hiljuti avastasin, et Telia menüüs on mingid Fox seriaalid ilmunud. Jõllitasin veits ja panin telku üldse kinni ära. Andke andeks kõik need NCIS kriminalistid ja kõik muud vaimusünnitised.

PS! Kui "Tuvikesed" ka seriaali alla käib, siis siinkohal teen erandi.

Rene13
13-07-2016
kell 23:51

Teemakohane ja kuna wikipedia random on äge.
Melrose Place's premiere season featured eight main characters: Dr. Michael Mancini (Thomas Calabro), a physician who works at Wilshire Memorial Hospital and changes from a kind, devoted husband in Season 1 to a mean, adulterous villain from Season 2

mart
14-07-2016
kell 00:11

Ah jah. Evil Dead seriaal juba pikemalt väljas. Bruce ise lammutab. Lucy Lawless (Xena....mmm) jne. Päris maitsekas tomatipüree seep.

Rene13
28-07-2016
kell 02:05

Värske BBC One sari The Secret Agent, mis põhineb Joseph Conradi samanimelisel romaanil (keda huvitab siis maakeelsena samuti ilmunud) on värske.

Pole tarvis suurt lisada Sp!ked vahendab sarnaseid mõtteid:
Has ISIS been reading Conrad’s classic novel The Secret Agent?

The prescience of the story is so interesting. This chaotic revolutionary cell, sitting round the fire in the back of a sex shop — big talk about revolution while the woman serves tea, like a club. Lack of analysis, lack of purpose, with a general desire to Do Something. Bomb-making equipment, a mad raging terrorist with sort-of expertise, but all done badly. It couldn’t really be more relevant.

Samal ajal "Mr Robot" uue hooaja kolm esimest jagu on just selline juustukärakas, mida eelmise hooaja lõpujagude põhjal võis juba oletama hakata. Erinevad anekdoodid koos ja taustaks mängib "Fight Club".
Ühes jaos Nutimaja häkkimine muidu vhea oli. Kena kogus paranoiat ja tarkvaraõõva. Etem kui Hal 9000.

verrückt
01-08-2016
kell 15:04

Mr Robot on muidu päris kena sari (olen aint esimese hooaja ära vaadanud), aga millegipärast oli mul alati seda vaadates mingi trots sees. Peategelane häiris, kuigi ta ehk mängis hästi oma osa. Natuke etteaimatav oli ka üks twist (isa). Ja ühe korporatiivse edasipürgija teod tundusid ka kohati ekstra lollid (jajaa, tegu haige inimesega). Samas vaatasin lõpuni, nii et ju oli põnev ka. Peab siis nüüd teise hooaja juurde minema.

Rene13
11-10-2016
kell 20:45

Westworld on nüüd 2 jagu ilmunud ja ühest küljest justkui saan aru, miks The Guardian'is sarja treileri kohta sellise mõtteni on jõutud. HBO's Westworld trailer – 96 seconds of being kicked to death by the world's worst metaphors.
This is the Westworld we’ve been given, and you could easily be forgiven for thinking the whole thing was created by a first-year philosophy student who’s just got stoned for the first time.

Ikka päris kõvasti "Matrix 3", kõige valjemini küsitavad ebamugavad küsimused A.I. teemadel on ebamugavad eelkõige oma trafaretsuse, mitte teravuse tõttu.
Põhiliinid A.I. küsimuses paistavad olevat, et iga programm on nii hea kui selle loojad aga piisavalt keeruline tarkvara omandab enesteadvuse. Olgu peale, vähemalt hea suur liivakast kuigi seal on viimase 50 aasta jooksul kõvasti kasse käinud, sest miskipärast jõutakse Asimovi seadustega mängides alatasa samasse kohta. Äkki mingi uurimata fenomen, sarnane sellega, et akustilise kitarriga vennike lõkke ja seltskonna lähedal hakkab täiesti kindlalt mingi hetk mängima Terminaatorit.

Samuti ei suuda erilist pinget pakkuda kõige laiemas mõttes müstiline liin, mida androidid ajama on hakanud. Diipõõnsad vestlused teemal "Is the reality really real?" sunnib välja kutsuma Kapten Metafüüsikat.

Aga näiteks sellised arengud teevad heameelt.
Vaataja teab, et teemapargis androide taakasutatakse, androidid ise ei tea aga pärast viimast tarkvarauuendust - featuuri reverie lisamist - on neil hakanud tekkima visioonid "eelmistest eludest", antud juhul nende eelmistest rollidest. "Westword'is" lõppevad androidide rollid reeglina vägivaldselt.
Vaid neile visioonidele mängides saaks kindlasti terve portsu "Salatoimikuid" aga siit on müstika hoopiski välja loputatud ja see on haruldane sähvatus esimeste jagude A.I. küsimuses.
Kevadel ilma teind A.I. põhine Microsofti twitterbot teismeline tüdruk Tay alustas sündsalt aga hakkas lõpuks vanduma ja veebinatsiks ning IBM'i Watson kukkus pärast Urban Dictionary äraõppimist samuti vandesõnu kasutama.
Siit tuleb huvitav nähtus, mitte A.I. ei ole vigane vaid kui iseõppiv süstem õpib ümbritsevast, kanduvad üle ka ümbritseva hoiakud.
See ka põhimõtteline erinevus originaalfilmist, kus levis tühipaljas arvutiviirus, uusversioonis paistab vähe peenem muster olevat.
Saab spekuleerida, miks esimese jao lõpus naisandroidi põsele maandunud kärbse maha lõi. Äkki jõudis deduktiivselt järelduseni, et vägivald on selles maailmas pädev suhtlemismoodus.

Muidu on kinos tavapärane, et tehismõistus teeb üsna pinnapealse rehkenduse ja asub positsioonile, kuidas inimkond tuleb hävitada, kuna see ei ole täiuslik. Saab laiendada, et masin suhtub pärispattu radikaalselt.

Tühja sest. Isegi kui need "eelmiste elude" flashbackid sarjas labasema selgituse saavad on need jutustamisvahendina omal kohal, sest struktuurilt, st tähelepanuhaaramise tehnoloogiate poolest st manipulatiivse külje pealt on "Westworld" täitsa tiptop.
Kohe esimese jao esimeste stseenidega õeldakse, et sarjas on saladus, suur ja räpane saladus ning seda hakatakse kiht kihilt lahti pakkima. Nagu krimka või seebikas või mis iganes hästistruktrueeritud ajaviide.
Võib ka vaid Ed Harrise kehastatava mustas kauboi liini jälgida ja on sarja küll.

Väga meta oleks kui nüüd keegi monteeriks esimesed jaod nii ümber, et kogu vestern oleks lõigud HBO sarjast "Deadwood". Rõhutaks iroonilisel moel vaatemängufilosoofiat, mida "Westworldis" samuti tutvustatakse ja mille teemal teise jao lõpus Anthony Hopkinsi kehastatud demiurg pikema monoloogi peab. See on ühtlasi ka päris asine sõnavõtt vesternite, arvutimängude aga ka HBO enda aadressil. Ütleks, et teemapargi korraldusliku poole konfliktid on kõige tugevam argument selle sarja poole pöördumiseks. Tutvustatakse, kuidas "Westworld'i" klientidele võimalikult haaravaid vaatemänge pakkuda ja seda tehakse vaatajale väga haaravat sarja pakkudes.
Kuigi kontrast metsiku lääne teemapargi oranžide toonide ja mängukorraldajate tagatubade klaassiniste vahel paneb oma harjumuspärasuses pikapeale pead vangutama.

Toon lõpetuseks ühe näite veel, äkki sellest kasvab midagi välja, sest praegu on sarjas jäänud puudutamata suurte vesternite põhiteema, milleks on ääremaa džungliseduste keskel ühiskondlik iseorganiseerumine.
Ühes stseenis valas android androidide laipadele stsenaariumiväliselt ja paljutähenduslikult piima (põhjuseks ilmselt eelpool mainitud tarkvarauuendus) ning sarja algustiitrites tutvustatakse, kuidas androide prinditakse mingisugusest piimataolisest substantsist. See on ühest otsast justkui oletused šimpansite religioosselt motiveeritud rituaalkäitumisest. ja teisalt näidati seni viimase (teise) jao lõpus keset lagedat seisvat kirikut.

Ega praegu rohkem ei jaksa heietada ka.

mart
11-10-2016
kell 21:35

Mr Robot on muidu päris kena sari (olen aint esimese hooaja ära vaadanud), aga millegipärast oli mul alati seda vaadates mingi trots sees...

Sekundeerin. Ise vist jätsin kuskil 4-5 osa juures pooleli. Lubas ja lubas, aga ära ei völunud.

Vöibolla viga ka minus kui vaatajas. Seriaalides tavaliselt (bla-bla) aset leidev areng/probleemid/jne näritakse tuima järjekindlusega nii maitsetuks, et enna järgmist vöimalikku tegevusliini on igasugune pönevus kadunud. Säilib vast ainult tehniline huvi, et milline suund siis löpuks valitakse. Eks ma ikka proovin edasi.

Osmium
12-10-2016
kell 22:19

Põhiliinid A.I. küsimuses paistavad olevat, et iga programm on nii hea kui selle loojad aga piisavalt keeruline tarkvara omandab enesteadvuse.../..Diipõõnsad vestlused teemal "Is the reality really real?" sunnib välja kutsuma Kapten Metafüüsikat.
Mõni on suisa seda meelt, et meiegi oleme simulatsioon nagu Maatriksis. Mõni imestab hoopis et why the Great Programmer in the Sky filled my virtual reality with so many delusional idiots and oblivious loons. . Ma lisaks, et meie simuleeritud elul on mõni eriti äge feature. Näiteks kui üle pika aja trenni teha, siis piimhape paneb lihased valutama - kipa!
A.I.-alased päriselulised katsetused on ägedad, aga seriaali vaadata ei viitsiks..Arvustus on vist seriaalist huvitavam. Ma olen vaadanud hoopis seriaale proosalisest. Eesmärgiga rikastada oma vene keele sõnavara, vaatasin näiteks seriaali nimega "Kak ja stal russkim", kus ameeriklasest reporter saadetakse Moskvasse töövisiidile, mille käigus ta vene kultuuri avastab. Lihtsakoeline seriaal, kus lõbusad stereotüübid (näiteks absoluutselt maitselage uusrikas, kes elab oma palees). Seejuures ameeriklast kujutati naiivse tobuna, kuid seejuures pigem positiivse karakterina - huvitav kas see kajastub ka Vene riigi poliitikas, et ameeriklasest sõbralikku kuvandit telekas luuakse? (ei tea, pole jälginud).

mart
13-10-2016
kell 21:24

Kusjuures vene seriaalid on omaette lahe teema. Satun neid mingi arusaamatu rütmi alusel aegajalt vaatama just selliseid ühe hooaja asju, tavaliselt kerge poliitilis-kriminaalse-pönevus-ajaloolise püüdlusega, ühe korraliku pohmelli v power-couchingu päeva jooksul läbitavad. Olen enda jaoks sealt leidnud veidra huvi, nimelt kuidas muutub 'vaenlase' mudel aja jooksul. Sest ilma ürgpahata ei toimi sealmail midagi. Pöhjapanevaid järeldusi endale veel lubada ei saa aga näha on et vähemalt seriaalide maailmas on kurjus end peitmas perfektsete kodanike maskide taha. Köik teised on nagu koomiksitest - mustvalged. Lihtne värk üldiselt. Kogu toodetava pasa seast millegi vähegi huvitava leidmine on töö omaette aga teinekord vaeva väärt.

Rene13
17-10-2016
kell 15:32

Uus jagu Westworldi, kus muuhulgas mälu ja identiteedi omavahelisi suhted möödaminnes visandatakse.
Ja suht samal ajal teade Googlilt.
Google's AI can now learn from its own memory independently.
Utreerides saaks paanikat küll ja veel.

Kolmandas jaos põhirõhk paistis hoopis romantikal olevat, üks prostituuti kehastav android käib valge kaabuga kauboile intiimvahekorra asjus peale kui uni ja farmeri tütrest android on samuti soojemaid tundeid ihaldamas aga vähemlekkiva programmiga kauboiandroid ei võta vedu.
Vaatad ja õhkad.

mart
19-10-2016
kell 09:26

Tegin ka vahespurdi Westworld'ga. Igati arusaadav, et programmeeritud käitumismustri arenenine intellektiks läbi vägivallast küllastunud mälukatkete, ongi keeruline protsess. Ja et programm on siiski ainult programm. Kuidagi puine on kogu see asi. Tegelaste salaplaanid, flaschbackid ja kohu muu jura. Sama mudeliga vöiks kirjutada sarja lasteaiast, kus 'külalisteks' on vanemad, salaplaaniks lillepotti roojamine ja unistuseks pögenemine. Oleks vast kordades huvitavam

painkiller
19-10-2016
kell 11:13

ma olin just seda filmi vaadanud, kui seriaal välja kuulutati ja tegelikult ei oodanud üldse, pmst on teada, mis toimuma hakkab. samas nüüd olen ka rahulikult 3 osa ära vaadanud. tegelikult täitsa hästi tehtud, mõnusad näitlejad ja karakterid, tehnoloogiliselt putitatud. päris lahedalt on tehtud minumeelest see androidide debugimine. istutakse ja vesteldakse.

farmeri tütrest android on samuti soojemaid tundeid ihaldamas aga vähemlekkiva programmiga kauboiandroid ei võta vedu.
see oli hea jah

Rene13
19-10-2016
kell 15:48

Kuidagi puine on kogu see asi. Tegelaste salaplaanid, flaschbackid ja kohu muu jura.
Jah, "Matrix 3" meets "Lost" meets "Vaprad ja Ilusad". Ilmselt seepärast vaatajanumbrid head ongi. Päris üle hai muidugi ei hüpata aga olen nõus, et tuhmi pannakse omajagu.
On lausa lubatud, kuidas "Westworld" on ulme uus tulemine või vabastamine ülekaaluliste süütute poiste ajaviite mainest, tehakse ulmele seda, mida GOT tegi fantasyle ja mida kõike veel. Praegu ei suuda tõesti näha rohkemat kui kesktugevat ajaviitesarja. Mitte enamat kui Syfy sarjad, ainult produktsioon on peenem.

See vesternimaailm, mida "Westworld" oma maailma külalistele pakub, on samuti täiesti pooletoobine. Teises jaos tutvustati pikemalt "Westworldi" stenaristi, kuidas tema veel pooletoobisemale stenaariumile veto pandi.
Seega ma ei julge täielikult välistada, et äkki sari kasutab samasugust skeemi, ongi alguses nimme selline. See oleks väga peen mäng, midagi väga leidlikku..
Samas olen kuulnud, kuidas sarjas "Lost" olla mingid ajamasinad jne tulnud.

päris lahedalt on tehtud minumeelest see androidide debugimine. istutakse ja vesteldakse.
Sel teemal viimased 4-5 aastat julgemalt spekuleeritud, kuidas tulevikuinterfeiss ongi tekst (mitterange käsurida pmst) ja pikemas perspektiivis vestlus. Iseasi, kes seda progema hakkavad.
The Future of UI Design? Old-School Text Messages
Aga ma arvan, et selles sarjas on rohkem mängitud ameeriklaste püshhoanalüüsilembusele. Alasti androidid terapeudi vastuvõtul või lausa hüpnoosiseansil.

Panid tähele, et teises jaos ühel mingid spetsprillid olid, mida kandes androidile otsa vaadates androidi riistvarainfot jooksis? Silmad jah hinge peegel aga suht kohmakas liides. Nagu telekapuldi IR.
Ehitand siis juba kauglugemise tarvis hamba sisse bluetooth saatja.

painkiller
19-10-2016
kell 16:51

Sel teemal viimased 4-5 aastat julgemalt spekuleeritud, kuidas tulevikuinterfeiss ongi tekst (mitterange käsurida pmst) ja pikemas perspektiivis vestlus. Iseasi, kes seda progema hakkavad.

ja seal ei jõuta selleni, et pooltel juhtudel lõpeb debugmine ropu sõimu, pisarate ja alkoholi kuritarvitamisega

mart
21-10-2016
kell 09:17

Luke Cage

Jälle vist viimase aja üks oodatumaid sarju. Isiklikust seisukohast paraku mitte, kuna pole MCU maailmaga väga sina peal. Aga ümbritsev ärevus on teadupärast nakkav ja nii saigi väikese hilinemisega kolm esimest osa ära vaadatud.
Algus oli paljulubav, mönusa selge joonega maailitud tegevuspaigad, hea ja sobilik muusika, peaaegu mitmetahulised tegelased ja köik muu tore. Valasin klaasi veini ja valmistusin pikemaks öhtuks ekraani ees. Teise osa löpus vaimustus püsis. Eks omajagu pöhjustatud teadmatusest. Kes kellaga käib, miks pahad poisid ja tüdrukud on nii pahad ja vastupidi. Muss oli jätkuvalt tore ja pilt pakkus simailu. Edasi paraku nii vaimustav ei olnud. Hoogsa liigutusega suudeti kogu mitmetahulisus, pönevus ja mis iganes veel asendada standartse superkangelse maailmaga. OK, motiivid vast ei ole nii maailma rahu ja haiguste ravile suunatud, kuid siiski.
Nädalavahetusel proovin siiski veel paari osaga. Äkki olen hetkel lihtsalt pöhjendamatult kuri :)

Rene13
01-11-2016
kell 13:27

Juba mitu päeva pole asu andnud. ETV kunagi näitas saksakeelset sarja, mille tegevus toimus farmis. Veised, traktorid, küünid, värgid. Täismäng. Võis olla eetris 98-00 vahemikus. Teab keegi õelda, mis selle raisakuradi nimi oli?

verrückt
01-11-2016
kell 19:22

Jõudu otsimisel.
A mulle on meeldinud need inglise sarjad, mida ETV on (sada korda) näidanud: Südameasi, Maahaigla ja praegu see Ballykissangel. Veits on totakad, aga nummid. Kui need oleks eesti omad, ega ma siis ei vaataks :)

Netflixist avastasin toreda huumorisarja Chewin' the Fat. Ka totakas kohati, aga mõnus. Üsna maitse asi vist siiski.
Näiteks
Näiteks 2

Rene13
01-11-2016
kell 21:12

Jõudu otsimisel.
Sinna jõudsin esimesena aga neljandiku juures ei tundunud nende lappamine enam väga viljaka tegevusena. Eriti kui hakkas tekkima kahtlusi, et äkki on tegu hoopis mõne teise saksakeelse riigi sarjaga.
Nii oluline see info ka pole, et sinna tunde matta.

grewu
02-11-2016
kell 20:44

Pole samuti suurem seriaalide vaataja, kuna need on mingi mõttetu "teemaarendusega" reklaamiklippide vahepalaks tehtud.
ETV+ näitas Fargo seriaali, see nädal lõppes 1 hooaeg, järgmine esmaspäev peaks 2. hooaeg algama. Üle tüki aja seriaal, mida huviga vaatasin y , reklaami puudumine lisaks.
Loodetavasti tuleb ka ETV/ETV2 kanalil millalgi..

verrückt
03-11-2016
kell 14:07

ETV+ näitas Fargo seriaali, see nädal lõppes 1 hooaeg, järgmine esmaspäev peaks 2. hooaeg algama.

See on ju küll kena neist. Huvitav, et seal kanalis.

dokora
03-11-2016
kell 15:26

Minu pikaaegsed lemmikud on Taani ja Rootsi krimisarjad. Eriti Kuritegu ja Sild,( millest praegu ETV kolmandat hooaega näitab. ) Väga keerulise ülesehitusega lood.

dokora
03-11-2016
kell 15:40

Kuriteo teise hooaja lõpuosa, kus selgub, et peategelase, politseiuurija Sara Lundi paarimees ongi see mõrtsukas, keda eelnevad 9 osa on tagajärjetult otsitud. Väga keeruline on seda episoodi ületada;)
https://www.youtube.com/watch?v=4pwAO0GdeqY

mart
04-11-2016
kell 11:24

Kuriteo teise hooaja lõpuosa, kus selgub, et peategelase, politseiuurija Sara Lundi paarimees ongi see mõrtsukas, keda eelnevad 9 osa on tagajärjetult otsitud. Väga keeruline on seda episoodi ületada;)
https://www.youtube.com/watch?v=4pwAO0GdeqY


Hmm, hetkega muutus nö keeruline ja pöneva ülesehitusega seriaal mötetuks. Päris nii ikka ka spoilereid ei loobita... ok, vanem asi, aga ikkagi.

mart
12-11-2016
kell 16:59

Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Douglas Adamsi loo alusel. Esimesed 3 osa on rõõmsalt lubavad.

Rene13
19-11-2016
kell 14:26

BBC Planet Earth II on suurepärane.
Aga veel suurepärasem on Daily Mail'i viimane nali, milles viljeletakse Poe seadust nii filigraanselt, et sotsmeedia tädikeselik ots on tagajalgadel. On nõutud õiglust ja süüdlaste (David Attenborough ja võttegrupp) vastutusele võtmist, sest nad on eksinud kõige olulisema vastu - rikkunud tuju.

Selle dokksarja esimeses jaos on stseen, kus mingit sorti nastiklased meriiguaani vastkoorunud poegi kütivad. See on kõiki oscareid väärt actiondraama.
Nasty, brutish and short

Rene13
21-11-2016
kell 23:41

"Westworldi" asjus pidanuks kohe alguses tegema ennustusmängu, et kes tegelastest androidiks osutub. Natuke loll lugu, et nii basic küsimus radari alt läbi lipsas. Nüüd on tulemus käes.
Pärast viimases osas tehtud ajateljega jukerdamisi ei saa teist sama basic küsimust enam raisku lasta. Kas ajatelg jookseb seal lineaarselt või paralleelselt?

Igal juhul läheb see sari päris hea hooga üha jamamaks, st üllatuslahendused on üha tüüpilisemad, suht läilad isegi.
Näiteks on viimase jagudega humoorika leevenduse eesmärkidel välja arendatud kaks jobust tehnikut. Kaks puupead, kellel hea tehniline taip aga kes on (sageli palja) naisandroidi käes nigu kelgunöörid. See liin läks väga kiirelt lappama, seal juba benny hilli muusika taustaks võiks käia.
Vaid 2 jagu hooajast veel jäänud, cliffhangeri ehitamiseks ruumi on aga üldised arengud paistavad avansipõhise kirjastusreegli järgi minevat. Romaan müüakse kirjastusele esimese peatüki põhjal, pärast seda võetakse lebomalt ja pannakse tuima.

mart
22-11-2016
kell 09:13

Püüdsin ka Westworldil silma peal hoida aga pereema-prostituut-evilqueen + 2 minionit sai viimaseks piisaks.
Aga eks maksja tellib muusika. Öhtuse meeleöahutuse parimad osad on paratamatult totakad ja eluvöörad nohikud, paras ports paljast nahka ja veidi verd. Vähegi vaimuködi otsivad kodanikud püüavad veel midagi leida, enamus aga hipsteriteks hakanud ja täidavad oma märkmikke pseudoteadusliku pasaga.

Rene13
05-12-2016
kell 22:32

"Westworld" sai läbi ja ma ei näe õhku jäetud arengute põhjal ühtegi argumenti, miks järgmist hooaega vaadata. Ja neid hooaegu on lubatud 5 või 6.
Esimesed 2-3 jagu siiski meeldivalt lahe sari oli, selle koha pealt ei kobise.

painkiller
05-12-2016
kell 23:39

5-6 ? see on ju tühja svammi väänamine.

Rene13
06-12-2016
kell 15:41

Eks nüüd jälle põnevam mäng läheb lahti, et millal täpsemalt "jumping the shark" ja "nuke the fridge" käiku lähvad seal. Mäluküsimusi on seal olnud aga selline seebikatasemel amneesia on veel täiesti tegemata. Kindlasti tahaks näha ka pulmi ja sünnitusi. Nende potensiaal on sel sarjal olemas, sest peale kaapekakkude enamat sellest pütist küll kätte ei saa.

painkiller
06-12-2016
kell 16:17

a ja siis see veel, et kes veel ei olnud kapist välja tulnud, et on ta android, et nendel on veel võimalus

mart
06-12-2016
kell 16:39

et endal pooleli jäi, siis lihtsalt huvi pärast küsin - kas seal mõni 100% kindlusega inimene ikka oli? iseenesest oleks ju kena kui see selline androididele suunatud lõbustuspark oleks. Varasemate mudelite ökoloogilise jalajälje vähendamiseks ja uuemate intelekti poleerimiseks loodud tivoli.

Rene13
06-12-2016
kell 19:13

Seal alltekstina anti mõista, et mõned androidid on "more human than human", sest inimesed seal vaid bordelli, tulevahetuste või nurjatult karjääri tegemise peal olid väljas.
Võiks muidugi olla, et mingi 4. hooajaks on androidiks olemisega umbes nagu Vaprates ja ilusates abieludega. Kõik on abiellunud kõikidega, sageli korduvalt.

painkiller
06-12-2016
kell 19:55

või siis nagu Lost'is, et põgenetakse teemapargist, aga siis tullakse tagasi

Rene13
06-12-2016
kell 21:24

Oled prohvet. Westworldi viimases jaos ühe tegelasega täpselt selline juhtum ka aset leidis.

verrückt
07-12-2016
kell 10:27

Vaatasin selle filmi ka ära. Need pole küll päris samad asjad, aga sari on vaatamata kõigele ikka palju parem, esteetiliselt ja näitlejate mõttes. Filmi idee iseenesest on äge, vanasti lihtsalt polnud võimalik neid vahendeid kasutada mis praegu. Tänapäeval lihtsalt annab teha asju pelgalt väljanägemise poolest nii hästi, et selline tavatarbija nagu mina jääb igasuguseid asju uskuma ja mingid närvi ajavad küsitavad kohad unustad kiiresti :) (Ilus pealispind, aga seest..?) Ja puhtalt söögikõrvase meelelahutuse mõttes on kõik OK.
Võib-olla kui sarjas oleks keskaja-temaatiline park olnud wtf , siis oleks juba päris no-no, see mõjuks mingi palaganina. Arvatavasti ei teeks seda keegi niikuinii, nii et need järgmised planeeritavad hooajad...ma ei tea küll, mida seal näidatakse.

Rene13
07-12-2016
kell 16:02

What’s next for the “West” part of ‘Westworld’?

That said, obviously we should go to the other parks and, also, one of the parks had better be Jurassic Park. Three words: dino consciousness uprising. Steve Buscemi can play a velociraptor.

grewu
15-12-2016
kell 22:00

Eile nägin uudist, et amazon prime on üle ilma saadaval, sh. ka eestis. Kuna pakuti kuu tasuta, siis otsustasin proovida ning vaatasin paar osa grand touri. Muu hulgas torkas silma veel Man in high Castle, mille vaatamist järgmisena planeerin, ehk leiab veel midagi huvitavat. Filmivalikut pole veel uurinud...

Onkel Pikk
31-01-2017
kell 10:49

Rohkem kui 8 aastat pärast lõppu teeb Prison Break kammbäki.
http://www.digitalspy.com/tv/prison-break/feature/a665454/prison-break-season-5-cast-characters-plot-and-everything-else-you-need-to-know-about-the-reboot/

mart
03-02-2017
kell 00:23

3 hooaega vist juba. Broad City. Löbus juuditüdrukute funtripelu NY's. Roheline udu ja veidrad outfitid. Pole paha.

perry
25-02-2017
kell 22:01

Soojad soovitused sarjale "Taboo" Väga kvaliteetne ajaviide.

formalhaut
02-03-2017
kell 23:42

Kellele meeldivad ebamugavad olukorrad, mis kohe üldse ei taha otsa saada, tasub kindlasti vaadata eelmise aasta telenäidendit Horace and Pete.

verrückt
06-03-2017
kell 14:27

Kellele meeldivad ebamugavad olukorrad, mis kohe üldse ei taha otsa saada, tasub kindlasti vaadata eelmise aasta telenäidendit Horace and Pete.

Vaatasin mõni aeg tagasi seda. Täitsa okei, minu jaoks võttis algul veidi süvenemist, aga tundus selline...ehe.

Rene13
30-04-2017
kell 19:34

Paistab, et The Expanse teine hooaeg sai nii kavalalt ja cliffhangerivabalt läbi, et pole tähelegi pand. Lihtsalt üks pühapäev enam ei olnud uut jagu vaadata.
Hästi küpsend sari ses mõttes, et esimese hooaja kentsakas produktsioon on teises hooajas enda kasuks pööratud. Peamiselt nii, et puuduvad massistseenid.
Igal juhul tänavusest aastast üks parimaid, mida ulmest näinud olen. Mastaapne ja poliitline, sellist kosmoseooperit võib täitsa vaadata.
Lubatakse ka kolmandat hooaega.

mart
02-05-2017
kell 00:31


Igal juhul tänavusest aastast üks parimaid, mida ulmest näinud olen. Mastaapne ja poliitline, sellist kosmoseooperit võib täitsa vaadata.
Lubatakse ka kolmandat hooaega.


Kirjutan alla. Sattusin ka pooljuhuslikult vaatama, praegu 2 hooaja keskel. Mönusalt mitmetahuline Ajaviide

mart
20-05-2017
kell 20:53

The Handmaid's Tale

Kövade skooridega ja kiitvate reviewdega. Täitsa mönus vaatamine. Pildikeel, nagu viimasel ajal moodne, segab maitsekalt erinevaid ajastuid, suure hulga pisikeste vimkade ja üllatustega pildis. Lugu hoiab ka pönevil. Vahelduseks teismelistele suunatud düstroopia-filmidele tasub vaadata.

ozzzy
21-05-2017
kell 14:15

Täna Twin Peaks,i uus osa ! anal

verrückt
23-05-2017
kell 18:18

Täna Twin Peaks,i uus osa !

Mul oli küll kohati hirmus.

ozzzy
24-05-2017
kell 21:29

Vanameistrid ei vanane niipea ! vamp

Osmium
16-11-2017
kell 18:31

Vaatasin UK päevakajalist satiiri Tracey Breaks The News. Lihtsalt lustakas. Esimesest episoodist meeldis mulle kõige enam

Osmium
16-11-2017
kell 18:31

sketš Merkelist!

mart
21-12-2017
kell 09:38

Dark

Netflixi toodang. Saksakeelne. Äärmiselt saksalik, vähemalt kuni viimaste minutiteni. Kergelt laineline on - kuskil hooaja keskel vajub natuke maha aga üldiselt täiesti vaadatav. Nn ‚supernatural twist‘ on ka täiesti talutavalt lahendatud. Eriti midagi muud öelda ei saa, kerge spoilerdada. Kas viitsin ka teist hooaega vaadata, ei oska öelda, pigem vist ei.... näis...

Rene13
08-01-2018
kell 21:38

"Dark" on vhea. Vähemalt kahe jao põhjal, ei kujuta ette millal kolmandani jõuan aga motti on, et selleni jõuda. Vaatasin vahaepeal ühe jao uuemat "Stranger Thingsi" samuti, see oli imal titekas ja "Dark" hästi kompenseerib selle puudused. Keskkooliõpilased seiklevad, vähe peenem mäng.
Mõtlesingi, et tänavu vahiks saksakeelset kraami rohkem, saab keele meelde tuletatud. Räägitakse, et "Gute Zeiten, schlechte Zeiten" pidi samuti hea kraam olema, polegi oma 20a nägema sattunud.

painkiller
01-04-2018
kell 23:02

vaatasin lõpuks Altered Carboni ära ja väga rahul veedetud ajaga. põhitegelaseste näitlejad ei sümpatiiseerinud väga, aga väga ok plot, kiirelt läks edasi, miskite seebikaprobleemidega väga ei tegeletud, ütleks, et värskendav vaatamine seriaalimaastikul. ajal kui kalliprodutsioonilisi remake'e ja 5 seasoniga seepe tuleb iga aasta

painkiller
02-04-2018
kell 22:43

veel 1 näide, kuidas hea seriaal metsa keeratakse - Counterpart
algus oli lubav, aga see jahmerdamine seal viimastes osades. õnneks keerati nii pekki, et selle teise seasoni vastu huvi kadus, mis nüüd varsti välja kuulutatakse

Osmium
06-04-2018
kell 07:16

Big Little Lies esimese siisoni kokkuvõte mõnusa tunnusmeloodia saatel.
Õppematerjal naistele meelelahutuse vormis. Mitte et õppida tuleks patoloogilisest, kuid sellest peab teadlik olema juhuks kui elutarkasid pensionäre läheduses pole, hihi.

grewu
06-04-2018
kell 09:12

eile avastasin, et AMC kanal alustas Terrori näitamist, sain 3. seerial sabast. See on Simmonsi samanimelise raamatu ainel tehtud Franklini loodeväila ebaõnnestunud läbimise lugu, lisaks ports psühholoogiat ning müstikat-õudu.

painkiller
06-04-2018
kell 09:45

eile avastasin, et AMC kanal alustas Terrori näitamist, sain 3. seerial sabast. See on Simmonsi samanimelise raamatu ainel tehtud Franklini loodeväila ebaõnnestunud läbimise lugu, lisaks ports psühholoogiat ning müstikat-õudu.

oh, lubav

mart
09-04-2018
kell 09:19

vaatasin lõpuks Altered Carboni ära ja väga rahul veedetud ajaga. põhitegelaseste näitlejad ei sümpatiiseerinud väga, aga väga ok plot, kiirelt läks edasi, miskite seebikaprobleemidega väga ei tegeletud, ütleks, et värskendav vaatamine seriaalimaastikul. ajal kui kalliprodutsioonilisi remake'e ja 5 seasoniga seepe tuleb iga aasta

Kirjutan alla. Ainus mis aegajalt häiris, oli tegelaste kuidagi poolik koomiksilikus. Pole kahjuks raamatud lugenud, seega ei tea kui mustvalged tüübid seal tegutsevad aga seriaalist jäi selline tunne kriipima. Tore vaatamine sellegipoolest

Rene13
09-04-2018
kell 16:39

"Altered Carbon" puhul oli küberpunk ja noir esimeses kolmes jaos väga tiptop. Ega episoodide nimed pole viidanud noir klassikale ilmaasjata, anti hästi aru, mis toimub. Vaatasin suu ammuli, sest sügas õigeid kohti. Õpikunäide hard-boiled krimkast.
Sealt edasi oli juba üsna raske taluda, virtuaalreaalsuses piinamisest alates ja eriti flashback jagu noorte täiskasvanute ulmesse. Minumeelest läks korralikult lappama, sõjaulme on reeglina selline valdkond, kus karakteritele eriti ruumi ei jää, sest mängitakse ideedele, aga polnud ka neid. Erilise nüansimeeleta lugu teemadel, kas veri on paksem kui vesi ja kuidas teadlane on oma maailma muutnud avastuses pettunud. Suurematest ideedest surematuseküsimusel ei hakka peatumagi, sellel polnud ei saba ega sarvi. Paras "The Matrix'ist" tuttav troop (kuna seegi ulmekas), kuidas vabadusvõitleja ei ole tingimustega rahul ja reedab ürituse.
Esimesed kolm jagu siiski oivaline ajaviiteulme.

painkiller
09-04-2018
kell 16:58

tagasihoidliku ulmahuvilisena jäi täiesti arusaamatuks, mis ei meeldinud. kas ideede alla ei käi need "jumalad" või kasvõi lõpukähmlus hõljuvas hooramajas?

Rene13
09-04-2018
kell 19:27

See jumalate asi oli äärmiselt basic, seda ei olnud eriti avatud. Ei olnud rohkem kandvust sellel, kui ühel oli kaamerasilma jaoks nähtamatu jünger ja teisel teenija, kes tahtis ise jumalate (st surematute) sekka pääseda. Lisaks ei toimus vaid üks "jumalate" sooritatud imetegu, kui tõesti deus ex machina kombel lülitus mängu peategelase õde. Ok, kui kolmainsusest lähtuda, siis ka see, kuidas rikas mees Bancroft Jeesuse kombel kaks peategelast surnuist äratas (ühe poolt kere, teise poolt mälu) ja selle üle väga uhke oli. Ja ta äratas nad surnuist, kuna tal oli kapitali, mis on suht koba sotsiaalkriitika.
See jumala asi seal rohkem selline, et oli seltskond ropprikkaid inimesi, kellel oli ligipääs väga heale tervishoiule ja kes enamasti mõtlesid end ise jumalateks, pigem selline seltskond vana-kreeka Olümpose taolist, kus üks intriig ajas teist taga ja mingid kristlikud metafoorid lisaks.
Enamajolt koosnes see hooaeg reast suvalistest juhtumitest. Vahepeal mõrvauurimine kadus üldse fookusest. Väga pikas plaanis jah (tegevus toimus 250+ aasta jooksul), olid juhtumised seotud aga pigem selline ad hoc lahendus, kus mõrv oli hädapäraseks raamiks. See polnud ka mõrv, vaid teatud kogus datat oli lihtsalt kaotsi läinud. See iseenesest oli hea ulmemõte seal. Lahkas mälu ja isiksuse küsimust oma kohmakal kombel. Samuti mõtiskles süüvõime üle, ka juura ideed pääsevad ulmesse kui vaja.

Neist ideedest see whatever-bending värk oli isegi tihedam "jumalate" omast, alustades sellest, kuidas noor inimene sattus vanainimese kehasse, naine mehe omasse või kuidas puurivõitlejatel oli väga huvitav peremudel. Lisaks need seksuaalkõlvatused, mida teadvuse üleslaadimine korraga lubas ja kuidas sedagi sai viimase piirini viia. Kuidas isiksuse laadimine keskserverisse ei ole ikka autentne snuff, vaja oli orgaanilist käsitöövärki, mille eest üks osa tegelasi olid ka võimelised maksma ja seda sai jokk skeemi abil realiseerida - prostituute sai kräkkida neokatoliiklasteks, saan aru, et nad olid siis nagu templiprostituudid või midagi.

Eseetilises ja maailmaloome osas jah solid aga need on kooruke, ei kustuta isu. Selle koha pealt on teine tänapäevane hitek ulmesari "The Expanse" oluliselt tuumakam (eriti teine hooaeg). Suur poliitiline draama kosomosejaamades koos võõra eluvormiga, miljoni poolkõva viitega jampsimisele ei lähe auru.
Kordan üle, ei olnud vilets sari, esimesed jaod olid väga head aga kui olnuks rohkem ideelist fookust, lõiganuks sügavamale. Liiga palju ja korraga soovis pakkuda.

No Quarter
10-04-2018
kell 14:10

The Expanse-i kolmas hooaeg peaks homsest vaadatav olema.

medvedv
13-04-2018
kell 15:11

Babylon Berlin päris hea vaatamine

Rene13
17-04-2018
kell 20:06

The Expanse-i kolmas hooaeg peaks homsest vaadatav olema.
Ja kolmanda hooaja esimese jao põhjal läheb see aina etemaks. Endiselt palju liikuvaid osi ja väga lai haare.

mart
20-04-2018
kell 12:57

Vaatasin diagonaalis läbi 3%, Netflixi üks esimesi nö lokaalseid produktsioone, seekord siis Brasiilias. Eks see teismeliste ja düstroopia teema on viimastel aastatel suht äraleierdatud aga polnudki nii hull - paar huvitavat pööret ja palju lahtisi otsi. Lisaks puudus püüdlus lahti seletada kogu taustasüsteemi ja ajalugu. Pealegi on päris huvitav vaadata ameerikast väljaspool toodetud asju. Teine hooaeg peaks kohe-kohe algama ja pole välistatud, et püüan silma peal hoida. Igatahes üks esimene coming-to-age, vöi kuidas iganes seda teemat nimetatakse, seriaale, mis isegi vaadatav.

painkiller
16-05-2018
kell 08:37

tõtakem siis appi

Osmium
19-05-2018
kell 19:30

The Misadventures of an AWKWARD Black Girl
Phuhuhu, too awkward!
Isegi Donald Glover on ühes episoodis.

painkiller
05-07-2018
kell 22:36

Siinmail ei ole veel väga paugutatud sellest:
Yellowstone
jäi silma, kuna kirjutanud tüüp kelle sulest on Sicaria, Hell of High Water, Wind River ja piloodi ära vaadanud võin vist öelda, et võtan ka järgmised osad ette

Rene13
12-07-2018
kell 21:11

Kui sellist asja varem olemas pole olnud siis nüüd on, sest "Yellowstone" on täielik macho seebikas. Ideed on head aga nagu sarjadega sageli kipub olema, need kirjutatakse paksuks ja lodevaks, kirjutatakse ülearu sarjaks.
Konflikt reservaadi, linna ja rantšo vahel on muidu huvitavalt püstitatud küll, sageli vesternis riigiseadus ja äri või tsiviliseerimine ja metslus saavad kokku, siin on esiteks kõik ärimehed ja kõigil on kuidagipidi ka osariigi poliitikas käpp sees.
Lisaks huvitab väga, kuidas seal peategelase rantšos sõnumid levivad. Pindalalt mingi poolteist Saaremaad ja ma pole mobiiliga rääkivat kauboid seal veel näinud aga alati ollakse õigel ajal ja õiges kohas.

painkiller
16-07-2018
kell 09:33

Lendasin võibolla tõesti liiga suure hurraaga peale. kõik on ikka sugulased ja kõigil on 10 last, kooritakse minevikuhaavu juba lahti, keegi tuli kapist välja

Rene13
16-07-2018
kell 12:32

Lendasin võibolla tõesti liiga suure hurraaga peale. kõik on ikka sugulased ja kõigil on 10 last, kooritakse minevikuhaavu juba lahti, keegi tuli kapist välja
Seal lausa nii kaugele minevikku mindi, et mängu oli vaja tuua sauruseluud.

Muidu üks perepoeg on naljaka saatusega. Ükskõik, kuhu ta ka ei sõida, ikka satub eriti täpselt narkokeetjate otsa. See võiks läbiv teema olla, nagu Kenny surm "South Parkis" vms.

painkiller
16-07-2018
kell 13:49

jah, iidsete sünkjate radade leidmiseks võiksid ka kohalikud arheoloogid võibolla mõned nipid leida sealt

Rene13
10-08-2018
kell 20:36

Vaatasin Yellowstone'i viimati ilmunud jagu, vahepealseid ei ole viitsinud.
Oli see vast jagu.
Mees saab kokku karuga, tuleb teine mees, ajab karu ära, seejärel mehed kaklevad omavahel ja lähevad laiali, sest ühel on vaja tööd teha.
Seejärel ilmub kuskilt bussitäis hiina turiste, kes vaatavad karu. Rantšopidaja haarab püssi ja ajab turistid karu juurest minema.
Vahepeal ilmub kuskilt kuller, kes toimetab kohale tähitud kirja või midagi taolist, mees võtab kulleri uksel vastu aga igaks juhuks paneb ka püssi palge. Selles stseenis karu ei olnudki.
Seejärel on salk kauboisid metsas ja satuvad karu lähedale, üks kukub hobuse seljast maha ja põgeneb puu otsa, karu hakkab puud raputama. Ülejäänud kauboid püüavad karu lassodega kinni, sest tulirelvad olid maha ununenud.
Tükk aega hiljem avastab üks rantšotöötaja, et kuskil kuristiku kohal ripuvad kaks hiina turisti, kes olid sinna karu eest põgenenud.
Ei ole just Taylor Sheridan'i parimate tööde killast see sari.

painkiller
13-08-2018
kell 20:52

seda seepi tuleb 2 season ka, nagu oli karta

Rene13
14-08-2018
kell 14:22

See on kirjutatud nagu seda võiks vabalt tulla ka 10 hooaega.
Pilootosa pettis hästi ära, pärast seda ma ainult olen naernud.

painkiller
14-08-2018
kell 17:47

uus Dallas

Rene13
26-08-2018
kell 13:11

Longreads.com on avaldanud tõsielul põhineva loo Bundy perekonnast, mis tõukub samast patriootlikust suurmaaomaniku machoeetosest kui "Yellowstone" aga on kõvasti seebivabam.

https://longreads.com/bundyville/

verrückt
27-08-2018
kell 11:29

Siuke kerge nali, söögi kõrvale ja logelemiseks kõlbab vaadata küll - Disenchantment. Tegevuspaik ja -aeg mulle isiklikult meeldib.

mart
27-08-2018
kell 16:23

verrückt kirjutas:
Siuke kerge nali, söögi kõrvale ja logelemiseks kõlbab vaadata küll - Disenchantment. Tegevuspaik ja -aeg mulle isiklikult meeldib.


On jah. Veidi vötab aega, et sisse elada aga muidu tip-top ajaviide

verrückt
24-09-2018
kell 11:48

Netflixis selline sari nagu Maniac, ei oodanud midagi, aga igavusest vaatasin 2 osa ja päris köitev on. Kuidagi...teistsugune.

Osmium
11-11-2018
kell 10:43

Happy sunday, y'all!
See pole küll seriaal, kuid neil on seeria paljudest naljasketšidest. Praegu jagan sketši visadest vanamemmedest.

painkiller
30-11-2018
kell 21:15

Narcos: Mexico
üllatavalt hea

voss
30-11-2018
kell 22:45

The Kominsky Method. Nauditav jant. Michael Douglas ja muud vanad inimesed.

verrückt
28-01-2019
kell 14:21

Taas Netflixist, seriaal nimega The Sinner. Kaks hooaega (erinevad lood), millest esimese vaatasin kahe päevaga ära. Lugu oli lapsmõrvarist, kelle tegutsemise motiive siis uurima hakatakse. Nagu alati, ei ole ka teiste tegelaste elu nii lilleline. Väga põnev oli, kuigi kohati võis ette aimata ja originaalsuse mõttes loota, et pole nii nagu arvad, siis seriaal pakkus ikkagi üllatusi.

Osmium
09-02-2019
kell 08:21

Paar episoodi Mr. Beani loomingust:

Funeral

The" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=St5D3Ue_sy0]The Perfume Counter

Operation

Rene13
18-02-2019
kell 10:28

Kolmas "True Detective" hooaeg, mille viimane jagu nüüd pühapäeval eetrisse jõuab, on väga hästi kirjutatud krimka. Esimesed kaks jagu läks tegevusele pihta saamiseks, sest toimub korraga läbi 35 aasta ja vaatajale antakse omavahel raskesti seostatavaid loojuppe. Ühel peategelasel on vanuigi mäluprobleemid, ilmselt seepärast hooaeg nii pretensioonika segadusega algabki. Vaataja viiakse loojutustamisvahendite abil uurija peas toimuvale lähemale.
Hiljem kui segipaisatud tegevus juba kokku kõlama hakkab, tuleb kolmanda hooaja trumbina letti, kuidas läbinämmutatud uurimise asemel keskendutakse peamiselt protseduurilistele vigadele ja inimlikele eksimustele, hästiorganiseeritud kuritegu on hoopis kuskil kõrvalrollis. Kindlasti vaadata subtiitritega, sest kasutuses on mumblecore võtted.

ajudoonor
15-03-2019
kell 22:48

sarjadest rääkides, minu üks absoluutseid lemmikuid, seriaal "Salmonid" leidis nii õnnetu lõpu, et oi oi
Info pärineb siis eelmise aasta seisuga ERR arhiivist ...
õiguse on Toomas Lepa omad, aga paraku lindid ise olid ETV omad ja 1990. aastate alguse tohutus lindikriisis peeti vajalikuks sinna muud peale lindistada, ehk siis puudub igasugune arhiiv. kes nägi, see nägi, kellel on vhs, sellel on. ilmselt on neid inimesi 1 või vähem.

sama asi ka mu lemmik ajakirjandusliku saatega "Carte Blanche".
osad saated salvestati, osasid mitte.
jällegi - info (kirjalik) ERR-ist ja EI PEETUD VAJALIKUKS võtta linti selliste meeste nagu Jaak Joala või Vigala Sass saadete salvestamist.

Kes tollal vastutas selliste otsuste eest? Tahaks rääkida selle vanuriga natuke.

ajudoonor
15-03-2019
kell 22:49

kui kellelgi on Joala või Vigala Sassiga saateid vhs peal, siis olen nõus laskuma läbirääkimistesse ja maksma reaalset raha.

ajudoonor
15-03-2019
kell 22:49

Salmonitest rääkimata. ja ma ei tee nalja. nimetatagu hind.

tont
15-03-2019
kell 23:31

ajudoonor kirjutas:
Salmonitest rääkimata. ja ma ei tee nalja. nimetatagu hind.

Stsenaristi näoilme järgi otsustades...tegijatel vist suht poogen

ajudoonor
16-03-2019
kell 08:04

olgem täpsed - Toomas Kirss siiski režissöör ja sarja "Salmonid" õiguste omanik ja äkki ka ainus inimene, kellel see sari mingi kandja peal alles on... kuigi meenub mingi jutt, et temalgi enam pole jne...

ajudoonor
16-03-2019
kell 08:09

tont kirjutas:

Stsenaristi näoilme järgi otsustades...tegijatel vist suht poogen


ettemaksu võlud.

voss
10-04-2019
kell 22:10

Ma vaatan värskeimat Star Treki seriaali. Väärt kraam.

Rene13
07-06-2019
kell 00:54

Chernobyl on täielik tippsari. 5 jagu kokku, kõik ilmunud. Nutad ja vaatad, sest täiuselähedane.
Kui aega leian, kirjutan pikemalt.
Esialgu niipalju, et minu kokkupuudete põhjal siiamaani ainuke sari, millest ei räägita, vaid ka arvutatakse. Ühes fesari füüsikagrupis tekkis küsimus, kuidas saab olla, et reaktori kohal olnud sinaka kuma põhjustas Tšerenkovi efekt.
See on see sinakas kuma, mida dokkides nähtud, mida kiirgab basseini uputatud radioaktiivne materjal. Tekib nii, et elektronid ületavad keskkonnas (mis ei ole vaakum, vaid vesi) valguse kiiruse ja inimene näeb seda sellise kumana. Aga õhus liigub valgus oluliselt kiiremini kui vees, selles keskkonnas valguse kiiruse ületamine nõuab ebamaiseid energiaid. Arvutused ja arutlused sel teemal jätkuvad.

tank
07-06-2019
kell 07:19

Jaa... see Chernobyl on ülikõva sari jah, kiitus HBO-le selle eest. Pani ikka täiega kaasa elama. Kuigi kohati jäi see ajaskaala liikumine sarjas hoomamatuks. Pauk käis ära ja juba ollakse ajaga jõutud kuhugi oktoobrisse. Täpset olustikku küll ei tea, aga võimalik, et reaalselt käiski kogu tegevus sellise tempoga. wtf

No Quarter
24-06-2019
kell 21:19

See oli natuke veider jah, et alguses näidati koguaeg palju minuteid, tunde ja/või päevi paugust möödas oli. Ja siis lõpu poole jäi tuimalt mitu kuud vahele nii, et vaatajale ei öeldud. Muidu 5/5 sari, peab millalgi pohmakaga järjest üle vaatama.