seriaalid

major laks
29-06-2011
kell 16:49

eile läksid siis troonimängu esimese hooaja kaks viimast. mingi meelelahutuslik väärtus sellel pasal ju alguses on, aga mida edasi, seda enam tuli meelde, miks ma seda jampsi üle ühe raamatu taluda ei viitsind. keegi kunagine tuttav omal ajal soovitas, et see pidi see väärt fäntäsi olema :) (minugi jaoks üks äärmiselt lootusetu žanr). tegemist on klassikalise jänki nurisünnitisega. kõik karakterid on mingis mõttes fanaatilised, enamus on mingitpidi värdjad (mis on ka ainuke mitte-tülgastav osa), üksikud on idiootselt õilsad ja eranditult kõik on täiesti kirjeldamatud kretiinid, aga mitte heas mõttes. sellises eriti idiootses ameerikalikus võtmes lihtsalt mõttetult debiilsed idioodid. ilma igasuguse särata. jänki menukirjanikel reeglina puudub igasugune sügavus, kõik taandub pinnapealseks olmedraamaks. ilmselt martinil ei olnud jänki mõistes kuigi meeldiv lapsepõlv. pakun, et tegemist oli tüsedusele kalduva vimpariga, kes sai koolis omajagu nüppi. nüüd, suurest peast, valab mees siis kogu pakitsema jäänud kibestuse enda arust radikaalsel moel paberile, üritades luua maailma, kus kõik on värdjad. kõik vähegi ilus hävitatakse alati eriti pervesel moel, kõigele heale pannakse perse jne. ok, fäntäsit kirjutatakse tavaliselt teismelistele tüdrukutele ja selles suhtes siin nagu oleks isegi mingi uba, aga kuna tegemist on talenditu ja pinnapealse igas mõttes üdini ameeriklasega, siis tulemuseks on hingemattev ood kõikehõlmavale juhmusele. see on lihtsalt pask kuubis. kurjad karakterid (ehk peaaegu kõik tegelased) ei ole isikupäraselt, küüniliselt, läbimõeldult kurjad. nad on nagu vene omon, lihtsalt sadistlikud värdjad, kellel pole muud eesmärki elus, peale üksteise ületrumpamise mõttetute võikuste väljamõtlemisel. ja selleski ei ole nad eriti innovatiivsed. head karakterid on veel hullemad. neil on peas ainult üks mõtte - au. rohkem sinna väikesesse pähe midagi ei mahu. tulemuseks on midagi Downi-sündroomi laadset. ainukese päästerõngana ringleb raamatus kääbus tyrion lannister, kes saab hakkama üksikute heade naljadega kogu saaga peale, aga loomulikult suudab temagi kohati teha nii absurdseid liigutusi, et teda lihtsalt pole võimalik tõsiselt võtta. tegemist peaks siiski olema the intelligendiga :).. samas, vana lannister (ta isa), on vbolla isegi kõige vähem karakterist väljas külm ja küüniline strateeg.
toon siis pika möla peale mõned näited.

tyrioni esimene armudraama: isa sunnib oma kääbuspoega vaatama, kuidas tema esimesele elu armastusele polk sõdureid kuskil küünis rida kütab. ilmselgelt isa vihkab oma lihast kääbuspoega sõnadega kirjaldamatul moel. eesmärgiks pole vääritu järelkasv lihtsalt hukata, vaid jätta elama ja muuta ta vaimseks ahervaremeks. ja seda kõike peamiselt selle pärast, et tegemist on kääbusega. tyrion, olles küll natuke rusutud sellisest käitumisest, võtab õppetunni omaks ja on edaspidi isa peale natuke solvunud, ent samas on ta ühe toreda loo võrra rikkam, millega dramaatilistel hetkedel seltskonnas hiilata.
paneme kaks tärni: y y

drogo surm: arusaadavalt tuleb seiklusdraamasid kirjutades vahel vabaneda segavatest tegelaskujudest. mis oleks veel sobilikum surm 27 (epic) leveli barbarile, kui surra lihtlabasesse pindmisesse rinnahaava? ükski valu põlgav barbar ei tule kunagi selle peale, et suvaline haav kinni põletada. mkmm. loomulikult laseb ta mingil eidel sinna kompressi panna, mis mädanema läheb ja tal lõpuks hinge välja võtab. mhmh. sellised sõdalased ei suudaks läbi suvalise võpsiku ka minna, ilma teiselpool võsastikku haavadesse suremata.

vana stark suudab oma hukkamisel ainult haledalt maigutada, nagu kuivale jäänud särg. tema puhul on asi muidugi selge. tegemist on kõige raskema au-sündroomi all kannatajaga. veits kummaline on, kuidas ta nii kaua iseseisvalt ilma toitjate ja kandjateta üldse elus on püsinud.

kogu see kräpp on nii üdini ebausutav ja lame, et ajab südame pahaks. ok, fäntäsi ei peagi olema tõepärane, aga ta võiks olla vähemalt mingilgi määral kaasa elatav. et suudaks kuidagi sellesse maailma ennast sisse elada. antud juhul ma tõesti ei suuda kaasa elada isikute käekäigule, kes on sõna otseses mõttes viimseni persest imetud idioodid.

ps. cersei'd mängiv milf on seriaalis suht õnnestunud valik.

kosmosjamaa
30-06-2011
kell 12:57

kena spoileri valmistasid
paneks kohe 10 tärni

FanAttic
30-06-2011
kell 15:00

Mai hakka spoilerdama, kuid, mulle raamatud meeldivad. Seriaal pole nii internsiivne, kuid käib kyll. Pikaleulatuvaid järeldusi ei ole mõtet esimese hooaja kohta hakata tegema, sest see maailm on suht hall. Tegelased transformeeruvad päris palju. Kuigi, eks ole ka erandeid. Sansa jääb ikka blondiks ja Joffrey sadistiks. A see kõik tuleb hiljem. Sümpaatiad muutuvad.
Ja ma ei hakka praegu ära ytlema, kes tegelikult kogu selle sündmusteahela veerema pani ja suht mõttetul motiivil (vähemalt minu jaoks) :) kuid ta on üks mu lemmiktegelastest ja tema on ka üks mitmetest, keda maha ei notita :).
Laks, soovitan raamatud läbi lugeda. Musta-valget maailma on suht vähe ning "häid" ja "halbu" jääb mingi hetk ikka päris vähe järgi. Sümpaatiad muutuvad ikka rämedalt ning see on päris mõnus.


Jux
30-06-2011
kell 16:10

major laks, ma arvan, et sinu foobia fantasy saanri vast on see, mis juba enne vaatamist selle sul kõik halvaks keerab. Seriaal kahjuks ei küündi raamatute sügavuseni ja see kes nähtu põhjal üritab Game of Thrones-i arvustada, failib igaüks.

Kuna sa lahmid enamasti tühja (lame, idiootne, ameerikalik) ja tood vähe konkreetseid näiteid, siis proovin mõnedele väidetele natuke parandust anda.

Drogo surm oli siis soov vabaneda ebavajalikust tegelasest? Khaal Drogo oli üks põhitegelasi, kes oleks keksne isik ploti loogiliseks edasi kulgemiseks. See, et ta täiesti inimlikult ja ootamatult otsa sai, keeras just loo peapeale. Mida film hästi ei kajastanud, oli see, et khaal Drogo haav läks mädanema sellest, et oidne ülik nõudis kärakat (see moonipiim vms), et haavale leevendust saada. See nõiamoor hoiatas teda, et see keerab haava koos kompressiga mädanema. Kompress va raibe aga valmistas palju valu. Seepeale ütles barbar, et khaal joob siis kui tahab ja virutas moorile piki vahtimist. Nii vend purjutas oma nädala ja seda moori ta enam näha ei taht. Umbes nagu edukad eesti mehedki enne 50-t hauda lähevad.

Mis ajast Tyrion oma esimese armuloo saatusega seltskonnas hiilgas? Seda tegi ta väga vastumeelselt ja ilmselt 2he ainsa inimesega, keda ta usaldada sai.

Starkidest rääkides, siis nad ei ole päris nii lawful good, kui sa ilmselt arvad. Vanad starkid kandsid oma vaenlaste nahku ;). Oma viimasel minutil oli ta jõuetu, kuna viimased nädal aega ei old ta eriti värsket õhku, valgust, süüa ega juua saanud.

Sellega olen päri, et ainult seriaali vaadates on natuke raske selle loole kaasa elada.

FanAttic
30-06-2011
kell 16:32

ja seda kõike peamiselt selle pärast, et tegemist on kääbusega.
Tyrioni ja Tywini suhted ei ole ainult selle pärast sellised, et Tyrion on kääbus. On üks asi veel, mida isa talle eales andestada ei suuda. See käis seriaalist võib-olla vilksamisi korraks jutu seest läbi.
Starkidest rääkides, siis nad ei ole päris nii lawful good, kui sa ilmselt arvad. Vanad starkid kandsid oma vaenlaste nahku ;).
Jux paistab olevat seda syvitsi lugenud. Mul päris kõik detailid meelde ei jäänud. Starkid on muidu suht puised ikka, aga Catherine'iga läheb põnevaks.
Selle fantasyga on see, et keegi keerab kogu aeg midagi pea peale. Käib mingi pauk ära, pooled tegelased väljas. Mõtled, et peaks ju nii käituma, aga ei käitu nii.

bauhaus
30-06-2011
kell 16:40

Nagu yks 6ige seep olema peab - kellegi poeg on hoopis p2rast kellegi tytar jne;) Ma suht nimelt raamatut k2tte ei v6ta kuna siis hakkad paratamult v6rdlema ja pettud yhes/teises asjas. Ilmselt 10 aasta p2rast kui k6ik hooajad v2ljas ja raamatud ka on paras aeg lugema hakata;)
Tegelikult see yle pika aja yks sari mille iga j2rgmist osa ootasid nagu hinge 6nnistust. Ja see, et USA-s asja umbes samal ajal n2idati (p2ev varem siiski) kui mul kodust telekast lisas asjale veelgi v6lu - ei pidanud netist sikutama ja v6tsin endale igal esmap2eva 6htul tunni vabaks nagu vanasti kombeks.

major laks
01-07-2011
kell 13:56

kellele ema, kellele tytar ;)

mul pole midagi selle vastu, et teile meeldib. minu jaoks on asi nõrk. spoilimise pärast muidugi vabandust. samas need paar detaili pole küll muarust nii suur osa sellest kräpist, et sest suurt lugu oleks.
eks selle üle võibki vaidlema jääda, kas "tegelikult" ikka on lame või ei ole. kirjutasin enda subjektiivse hinnangu isiklike väärtushinnangute põhiselt. bestselleritel ilmselgelt on oma andunud tarbijaskond, kes suudab ka kõige hullemates sopakates määratuid sügavusi näha.
pea peale keeramiste suhtes.. kui kirjaniku peakuju ja eesmärgid selgeks saavad, siis ei saa nagu öelda edasi, et midagi eriti üllataks ta plotiarengute osas. mul polegi midagi ta aretuste vastu. küll aga häirib pidevalt see vorm, kui banaalselt asju lahendatakse. tegelased on nii välja mõeldud, kui vähegi saab. neis puudub igasugune usutavus. tegemist on nagu mingi add mängu kirjeldusega. reaalsed inimesed ei ole sellised. ..küll aga kohtab sarnast mentaalsust igas foxlife seebikas.

major laks
01-07-2011
kell 14:18

põhjus, miks ma üldse kirjutasin, oligi esialgses kvaliteedilootuses. veits puine on vaadata, kuidas kenakese potentsiaaliga asja järjest ära käkerdatakse, kuni lõpuks viskabki täiega üle.
ilmselt vahin puhtalt perversest huvist seda seepi ka edasi. kasvõi selleks, et usklikega oleks pärast lõbus plära ajada ;P.

Toits
21-07-2011
kell 22:45

enda üllatuseks avastasin, et KKS (Kiilaka keemiaõpetaja seiklused) e. Breaking Bad uus osa on saadaval. no et lihtsalt infoks.

Rob
22-07-2011
kell 00:52

enda üllatuseks avastasin, et KKS (Kiilaka keemiaõpetaja seiklused) e. Breaking Bad uus osa on saadaval. no et lihtsalt infoks.

Avastasin samuti selle eile ja vaatasin 2ra. Ikka samamoodi l2heb edasi :)

chrstr
22-07-2011
kell 01:03

enda üllatuseks avastasin, et KKS (Kiilaka keemiaõpetaja seiklused) e. Breaking Bad uus osa on saadaval. no et lihtsalt infoks.

Avastasin samuti selle eile ja vaatasin 2ra. Ikka samamoodi l2heb edasi :)


Jep, ja Skyler käib mulle isegi veel rohkem närvidele, kui enne. Aga see Kenny Rogersi särgi teema oli lõpus hea.

Tsp2
24-07-2011
kell 17:12

Trailer Park poiste uus sari "The drunk and on drugs happy funtime hour" tundub üsna segane värk olevat. Ootab-vaatab kas sellest asja saab.
Laulud Mike Smithi poolt on muidugi head - "Well i was drunk out in the woods, straddling logs without me pants. Me arse was covered in maple syrup my taint was covered in ants."

Jux
27-07-2011
kell 10:21

Ei tea, kas vaheaeg on liiga suur minu jaoks sisse tulnud, kuid Breaking Bad ei ole enam absull huvitav. Uue hooaja avalöök oli väga nõrk kassimine.

Rene13
29-07-2011
kell 12:31

This Is England '86
Ärge vaadake, puhas haltuura!
Meadows on oma "Small Time'st" ja "This Is England'ist" üle jäänud lahjemad ideed kokku seganud ja lootnud, et keegi ei märka. OK, see pole ka tähtis, kas keegi märkab või mitte, tähtis on, et mees on lootnud, et selline asi töötab. Kui ajastu- ja kohavaim välja jätta siis ei tööta ühestki otsast.

Tiinekate seksikomöödia ja vägistajadraama on vähemalt teoorias oma perverssel moel nauditav kooslus aga selles sarjas töötavad need üksteisele vastu. Paras puder ja kaspad.
Kõige hullem on, et sari oleks justkui Ameerikas tehtud. Huumori asemel saab pulli ning gängide koha pealt olid head ja pahad kohe eriti titekalt musta ja valgega tõmmatud.

Kui ma kunagi Shane Meadows'iga trehvama peaksin, annan talle selle jama eest jalaga perse. Film oli meitritöö ja nüüd selline õhuke ja punnitatud sari sellele otsa.

Trash
29-07-2011
kell 15:00

This Is England '86

Minisarja kaks ainsat väärtust - kõik stseenid Combo´ga ning Lol´i intensiivne vaidlus isaga. Rohkem siin sarjas ei olnud midagi.

This Is England '86 2/10

No Quarter
29-07-2011
kell 23:02

Trailer Park poiste uus sari "The drunk and on drugs happy funtime hour" tundub üsna segane värk olevat. Ootab-vaatab kas sellest asja saab.

Ülilahe ülesehitus on mu meelest. Need raadio dj-d on üle prahi f

Trash
01-08-2011
kell 16:19

Sellist uuema aja karmipoolsemat krimkat pakub briti politseisari Luther. Enese jaoks väheke liiga verine ja pulp´ilik ning ebasümpaatse peategelasega, aga Sulle võib meeldida.

Luther

nitraM
01-08-2011
kell 16:24

Sellist uuema aja karmipoolsemat krimkat pakub briti politseisari Luther. Enese jaoks väheke liiga verine ja pulp´ilik ning ebasümpaatse peategelasega, aga Sulle võib meeldida.

Luther


Muhe kraam jah. Teine hooaeg on minu meelest veel parem.

punkrock
01-08-2011
kell 16:26

leidsin siin lõpuks naljaka sitcom'i - Off Centre, 1,5 hooaega kestis vaid, ju ei peetud jänkide jaoks piisavalt heaks

Robosapien
04-08-2011
kell 23:32

Teab keegi kas midagi sama hullu nagu Trailer Park Boys veel on tehtud?

Trash
07-08-2011
kell 15:08

Soovitan vaadata head uut briti krimisarja politsei korruptsioonist ning pättide võimumängudest! Visuaalselt stiilne ning tummise karmi sisuga.

The Shadow Line 9/10

chrstr
10-08-2011
kell 04:55

Soovitan vaadata head uut briti krimisarja politsei korruptsioonist ning pättide võimumängudest! Visuaalselt stiilne ning tummise karmi sisuga.

...ja kust ei puudu ka pisut nõelteravat huumorit. Eriti meeldis mulle koht, kus uurija liiklusummikusse kinni jääb ja teekonda tähtsa tunnistaja tabamiseks joostes jätkates saatjasse raporteerib "I'm on foot, I'm on foot! Typical...fucking...british...car chase!"

Väga hea sari, tänud soovitamast.

nighteyes
21-08-2011
kell 02:22

Soovitan vaadata head uut briti krimisarja politsei korruptsioonist ning pättide võimumängudest! Visuaalselt stiilne ning tummise karmi sisuga.

The Shadow Line 9/10


Tänud soovituse eest. Sain just hetk tagasi viimase episoodi vaadatud ja kogumulje on üdini positiivne. Üks parimaid seriaale, mida ma eales näinud olen. Põnev ja väga mitmekihiline lugu, suurepärased näitlejad, hiilgav visuaalne pool ning muusika. 10/10 punkti minult.

The Wire Briti moodi. Kahju vaid, et see ainult 7 episoodi kestis.

Toits
24-08-2011
kell 22:38

Soovitan vaadata head uut briti krimisarja politsei korruptsioonist ning pättide võimumängudest! Visuaalselt stiilne ning tummise karmi sisuga. The Shadow Line 9/10

hea on jah, muusika on isegi väga hea.
tundub nagu "kino" valgust pole üldse kasutatud, ehk,
et kõik on loomulik valgus, pluss pilt on vist selline jäetud, nagu red'ist otse tuleb.

Trash
25-08-2011
kell 20:38

Tore, et The Shadow Line teile meeldis!

Ise vaatasin viimati selliseid asju:

The Crimson Petal and the White - 8/10 Moodsat videopilti ja räpast realismi sisse segav kostüümidraama viktoriaanliku Londoni prostituudist.

Nathan Barley - 8/10 Satiir hipsterite pihta.

Treme - 1. season - 8/10 The Wire´i meeste uus draamaseriaal.

Boardwalk Empire - 1. season - 9/10 Ma arvan, et kohene klassika.

Rene13
29-08-2011
kell 17:53

Soovitan vaadata head uut briti krimisarja politsei korruptsioonist ning pättide võimumängudest! Visuaalselt stiilne ning tummise karmi sisuga.
The Shadow Line 9/10

Eile lõpetasin ja pean nõustuma, et stiilne oli ta küll lõpuni välja.
Teise jao ajal hakkasin täitsa mõtlema, et tandem Maurice Crace/Joseph Bede on ilmselt üks meeldejäävamaid telesarjagängsterid, keda näinud olen. Just nende liinitöölise/laevamuusiku oleku pärast, sest oli näha, et mõlemad mehed olid oma ametitest tüdinenud ja ajasid oma asju vaid inertsist. Väljapääsu- ümberõppevõimlausi ka väga ei paistnud.
Kolmas kambajõmm Jay Wratten oli nende kahe kõrval punnitatult ja kangelt mängitud jõhkard. Tutsatasin iga kord kui ta ekraanile ilmus ja midagi tegema asus.
Seega olid sarjas juba üsna algusest peale oma ebakohad sees aga ma ei lasknud ennast sellest ülearu häirida, sest sarja algus oli ikka väga võimas.

Kuskil viienda jaoni võis rahule jääda ka kiidusõnugi poetada. Sealt edasi käis kogu tegevus seevastu õige kiirelt maha ja viimase jaoga oli kogu sari iseeneda võttest maoli maas. Minu jaoks sai salasepitsusi ja "et tu, Brute?" hetki ülearu palju, et seda oleks tõsise näoga välja kannatada suutnud. Kohustusliku lõpupinge eest võtan kohe mitu punni maha.

vlur
12-09-2011
kell 11:36

Ei hakanud eraldi teemat tegema, aga Spartacuse staar Andy Whitfield suri eile Non-Hodkin-Lümfoomi. RIP.

Jux
16-09-2011
kell 11:22

OMFG!

Trash
17-09-2011
kell 15:50

Killuke mereseiklust ning suur kogus teadusajalugu.

Longitude

Rene13
19-09-2011
kell 10:35

Killuke mereseiklust ning suur kogus teadusajalugu.
Longitude

Olen raamatuna lugenud, sarja olemasolu tuli täieliku üllatusena. Tarvis hankida. Puust laevade ja rauast meestega teatavasti ei saa kaotada.

The Crimson Petal and the White - 8/10 Moodsat videopilti ja räpast realismi sisse segav kostüümidraama viktoriaanliku Londoni prostituudist.
Eile alustasin ja pean ütlema, et seda sarja ei ole võmalik sirge näoga vaadata, sest üks peaosalistest on ju IT-Crowd'i Roy. Jah on küll bakenbardid ja teistsugune soeng aga näoilmed on ikkagi Roy mis Roy. Moodsa videopildi üle tahaks ka kobiseda aga groteski rõhutamine ja ülepingutamine on nagunii osa selle sarja fiilingust ja seega käib punnitatult muusikavideolik kaamera ilmselt asja juurde. Justkui lisab veel ühe kihi kõverust. Aga sellegipoolest hea teada, et teisest jaost asjad paremuse poole liiguvad ja tänaõhtust jagu ootan juba väikese põnevusega.

vlur
19-09-2011
kell 13:30

tänud Longitude'i eest!

vlur
21-09-2011
kell 12:00

Chicago Code on suht cool, kahju, et FOX selle känseldas.

Trash
22-09-2011
kell 16:17

Enne kui kipute USA remake´i kallale, soovitan tutvust teha originaaliga. Suurepärane põnevikuseriaal ühe mõrva uurimisest 20 päeva jooksul. Tegevuskohaks novembrikuine pime Kopenhaagen.

The Killing - Forbrydelsen 9/10

iuu
22-09-2011
kell 21:01

http://www.imdb.com/title/tt1586680/
(y)

FanAttic
22-09-2011
kell 23:45

http://www.imdb.com/title/tt1586680/
(y)

On see parem, kui Briti versioon?

Ise ootan:
Terranovat: http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc
Once Upn a Time: http://www.youtube.com/watch?v=Rga4rp4j5TY
American Horror Story: http://www.youtube.com/watch?v=cPMpz0h2RmY&feature=related
Lisaks veel Dexter http://www.youtube.com/watch?v=RsvGslI_KcM&feature=showob
Supernatural http://www.youtube.com/watch?v=h8JyRUZH4_Q&feature=related
Killing Dead http://www.youtube.com/watch?v=grWV8WZtAQc

Ints
24-09-2011
kell 07:31

http://www.imdb.com/title/tt1586680/
(y)
y

evertp
25-09-2011
kell 00:51

Puhkuse sisustasin kenasti The Office (US) lainel.

Rene13
27-09-2011
kell 14:41

"Boardwalk Empire" on paras üllatus. Nii kavalalt naha alla pugenud, et ise ka ei usu. Ühest küljest on igasugused meerikamaa "maffiaasjad" (ei pruugi ilmtingimata Cosa Nostra olla, kehtib igasuguse glamuurse organiseeritud kuritegevuse kohta) minu jaoks parajalt vastunäidustatud. Ristiisad, Sopranod jne. Nagu igasuguste draakonite ja mõõkadega, lihtsalt ei kannata, tee mis tahad.

Teisest küljest on Michael Shannon ja Steve Buscemi omal alal niivõrd oskajad sellid, et lausa lust vaadata. Hoolimata sellest, et jutustatakse järjekordset haigutamapanevat "maffiavärki".
Olen esimese hooajaga veerandi peal ja julgen soovitada. Väärt sari isegi neile, kes muidu sedasorti kraami ei kannata.
Ja seda, et "Boardwalk Empire" üle mõistuse stiilne on, ei maksa vist üldse lisadagi.

FanAttic
28-09-2011
kell 09:35

Falling Skies'i jätsin pooleli, sest ei viitsind seda lõputut pange täis nutmist vaadata. Korraliku sci-fi actioni asemel tuli mingi krdi peredraama. Terranova läheb kahjuks sama rada. Esimesed 30-40 mintsa, kui perega tutvust tehakse oli kohutavalt halb. Mai tea, mis neil ameeriklastel viga on. Kas püütakse nii meeleheitlikult võimalikult laiale sihtrgupile meeldida, et peab mingit eluemositta kokku kirjutama või on asi lihtsalt selles, et Spielberg on mõlema asja peaprodutsent.
Oh well, jääbki aega rohkem muude asjadega tegelemiseks. Supernatural vähemalt NII suur pettumus ei olnud, kuigi jäi vaikselt mulje, et punnitatult on vaja mingeid halbu tegelasi sisse tuua. Eks näeb, kui hea stoori kokku kirjutada.

chrstr
28-09-2011
kell 10:09

Sopranod ja glamuurne? Päriselt ka või?

Rene13
28-09-2011
kell 11:33

Sopranod ja glamuurne? Päriselt ka või?
Polnd siis või? Mitte et glamuurse all õlitatud soenguid ja rätsepaülikondi mõelnud oleksin. Gängsterist sümpaatse (anti)kangelase tegemine on ju ka glamuur? Või noh, minu jaoks ei olnd Sopranode peategelane kuigi sümpaatne aga selline "fighting the good fight" värk oli ikkagi küljes mehe tegevusel.
Mitte, et moraalipaanikat tõsta tahakasin, lihtsalt ameeriklaste mafialembus on minu jaoks enamjaolt vastvõetamatu. Venkude platnoiromantika niisamuti. That's it.

chrstr
28-09-2011
kell 12:06

Maitse asi. Ega Sopranosid ülemäära tõsiselt ka ei maksa võtta, sest pakkudes küll kvaliteetset draamat, on seal ikka väga palju kogu selle sinu mainitud USA maffiateema üle irvitamist ja hoopis selle halenaljakama ja teps mitte glamuurse poole kujutamist, võtame esimese pähetuleva näitena kasvõi juhtumi, kus Paulie Walnuts oma ema pensionärist sõbrannat käis röövimas, kui rahadega kitsas oli. Eks Tony't presenteeriti tõesti, kui tihtipeale lipsustatud sulidest ausamat ja õiglasemat tegelast, meest kellele pere oli alati tähtsaim, et kõik ameerika pereisad temaga natuke samastuda saaks. Päris hästi võtab tema olemuse kokku tsitaat temalt eneselt ..."Everything this family has comes from the work I do...A grown man made a wager. He lost. He made another one. He lost again. End of story. So take that high moral ground and sleep in the fucking bus station if you want."

No Quarter
28-09-2011
kell 12:22

http://www.imdb.com/title/tt1703925/

Semu soovitas üks päev. Asi lõppes sellega, et vaatasin järjest terve hooaja ära nii, et soovitan soojalt. Originaali ehk Austraalia varianti pole jõudnud veel vaadata aga Wilfredit mängib mõlemas sama näitleja. Elijah Wood tegi ka väga mõnusat tööd.

Toits
28-09-2011
kell 12:28

Curb Your Enthusiasm
Vaatasin viimase hooaja ja kui kunagi ammu tundusid paar esimest hooaega kuidagi piinlikud vaadata siis 8. oli küll väga hea. Need Seinfeldilikud situatsioonipõimed on ikka suht vaimukad.

bauhaus
28-09-2011
kell 12:44

CYE mul kohe j2rjekorras kui Seinfeldi k6ikide osadega yhele poole saan, praegu miski 5-nda hooaja keskel. Larry David on geenius ja Seinfeld on imo parim sitcom mis USA-st kunagi v2lja tulnud;) Yle paari osa yhtu jooksul on raske vaadata, kuna l6ualuud on pidevast grin-ist valusad...

Rene13
28-09-2011
kell 12:57

Maitse asi. Ega Sopranosid ülemäära tõsiselt ka ei maksa võtta...
Õigust räägid, maitse asi muidugi ja seda enda üle naermist tajusin ka. Ma ei salga, et "Sopranodes" oli värskust (vahest isegi rohkem kui "Boardwalk Empire's") ja ilmselt oleks sari oluliselt etem olnud kui seda igiammust vastumeelsust "žanri" suhtes ei oleks.
Teinekord on nii, et headuse tunned ära aga sellegipoolest ei suuda vaimustuda. Kui see tähendab, et mul on silmaklapid siis olgu pealegi. Niimoodi ongi lihtsam valikuid teha.

Jrx
29-09-2011
kell 23:11

Best TV show EVA

Toits
29-09-2011
kell 23:31

Seinfeld on imo parim sitcom mis USA-st kunagi v2lja tulnud;)
Absoluutselt samal arvamusel. Või võiks vist isegi väita, et natukene laiemalt kui USA?:)
Nojah, see ka loomulikult maitse asi...
Ise parasjagu vaatangi dvd-del avaldatud extraid...

Trash
02-10-2011
kell 13:37

Vaikselt kulgev tagasihoidlik konspiratsioonipõnevust pakkuv seriaal USA valitsuse analüütikute maailmast, luureteabest ning selle õigest ja väärast kasutamisest:

Rubicon 8/10

Robosapien
02-10-2011
kell 13:48

Seinfeld on imo parim sitcom mis USA-st kunagi v2lja tulnud;)
Absoluutselt samal arvamusel. Või võiks vist isegi väita, et natukene laiemalt kui USA?:)
Nojah, see ka loomulikult maitse asi...
Ise parasjagu vaatangi dvd-del avaldatud extraid...


Huvitav, et ma ei ole seal MITTE ÜHTEGI nalja näinud.
Kohutav seriaal ja eriti kohutav peategeleane.
Õudne lihtsalt.

chrstr
02-10-2011
kell 14:21

Pole küll die-hard Seinfeldi fänn, kuid totaalselt huumorivaesena see sari küll meelde pole jäänud. Nimeta siis mõni naljakas sitcom, Bastard, täitsa huvitav oleks teada.

PS. Sul on RAUDSELT juutide vastu midagi :)

Trash
02-10-2011
kell 15:38

Seinfeld on minu arust küll piisavalt naljakas, kuid kindlasti kohe mitte minu top´idesse kuuluv. Seriaal võis muidugi omal ajal uusi huumoristandardeid luua, kuid nüüdseks on need muutunud läbi kordamiste juba väga tüütuteks. Lisaks vel ka mitme tegelaskuju lõputu tolatsemine, ei salli ma neid slapstick veiderdustega klouniseriaale kohe üldse.

chrstr
03-10-2011
kell 11:30

Sellest võiks justkui midagi head tulla

lendav
04-10-2011
kell 21:52

ma arvan, et enamus inimesi pole tollase (ega tänase) new yorki eluga kursis, ega ka sellega, mis huumoristandardeid seinfeld just täpselt loonud on, aga suudavad seinfeldi ikkagi TÄIEGA appreciate-da. asetamata seda kuhugi ajaloolisse konteksti. minu lemmikseriaal ka by far. 9 hooaega sellist taset näidata suudab ainult LD!
speaking of which, kõige nõrgemad seinfeldi osad olid need, kus lõputiitrites ilutses Larry Charlesi nimi, mitte Larry David. suht eksimatult võis enne lõppu ära öelda, kes lavastas.
Ja no come on, never ever pole paremat tegelast olnud kui George Costanza

Ütleks, et Larry David ja Chris Morris suudavad kõige rohkem head kraami toota per nase.

vlur
06-10-2011
kell 04:42

vaatasin ka selle Boardwalk Empire'i ära, aga üldse ei connectinud. Et nad on seal ilusalt riides ja pisidetailid (Poirot' võidab selle koha pealt kohe kindlasti) -oli ikkagi tavaline HBO asi = näitad palju alasti naisi ja kohe on cool. Tegelased, kes üldse mingit sisu omasid, olid see föderaaljuurdluse agent Van Alden ja siis see James Darmody. Parim HBO sari on Deadwood minu jaoks.

FanAttic
08-10-2011
kell 19:56

Supernatural on endiselt hea. American Horror Story hakkas ka jooksma. Horrorit väga pole, esialgu. Kiiksu on piisavalt (üks autoritest on Nip Tucki Ryan Murphy). Käeseoleva aasta pilootosadest kindlasti parim.

Jrx
09-10-2011
kell 14:15

supernatural = charmed poistele.

ei suutnud üle 3 osa vaadata.

FanAttic
09-10-2011
kell 20:20

supernatural = charmed poistele.

ei suutnud üle 3 osa vaadata.

Vaevalt. Sellega nõustun, et midagi eriti geniaalset pole, kuid kuna sellistest seriaalidest on absoluutne põud, siis tõuseb esile. Falling Skiesi ja Terra Nova kõrval on see absoluutne meistriteos.

verrückt
09-10-2011
kell 23:59

Tüdruku vaatenurgast:
Charmed - tobe
Supernatural - oh, yes

vlur
10-10-2011
kell 18:42

ma vaatasin Supernaturali nüüd, kusjuures jõudsin ka 3nda osani ja kopp on ees. See on nagu x-files tiinekatele. Või läheb paremaks?

Serial K
10-10-2011
kell 19:29

mu meelest esimesed hooajad on just paremad, vähemalt need, kus trikster mängu tuuakse. alguses meeldis. viimane, kus läheb apokalüptiliseks konfliktiks (ilge spoiler küll), on täiesti käest ära, a mõnele ilmselt just meeldib.

Serial K
10-10-2011
kell 19:32

charmed poistele on imho väga hea kirjeldus: paugutamist on rohkem ja suhtetralli-silmavolksutamist vähem. võiks ka öelda, et nagu buffy keskkooliealistele vms.

Serial K
10-10-2011
kell 19:35

skyleri kohta ütleks veel seda, et vaataja peabki teda vihkama.

a mis see tywini probleem tyrioniga oli? seni kolm osa lugend, vbl jäi kahe silma vahele.
(loen esimest korda seda teemat vist)

Serial K
10-10-2011
kell 19:37

Maitse asi. Ega Sopranosid ülemäära tõsiselt ka ei maksa võtta, sest pakkudes küll kvaliteetset draamat, on seal ikka väga palju kogu selle sinu mainitud USA maffiateema üle irvitamist ja hoopis selle halenaljakama ja teps mitte glamuurse poole kujutamist, võtame esimese pähetuleva näitena kasvõi juhtumi, kus Paulie Walnuts oma ema pensionärist sõbrannat käis röövimas, kui rahadega kitsas oli. Eks Tony't presenteeriti tõesti, kui tihtipeale lipsustatud sulidest ausamat ja õiglasemat tegelast, meest kellele pere oli alati tähtsaim, et kõik ameerika pereisad temaga natuke samastuda saaks. Päris hästi võtab tema olemuse kokku tsitaat temalt eneselt ..."Everything this family has comes from the work I do...A grown man made a wager. He lost. He made another one. He lost again. End of story. So take that high moral ground and sleep in the fucking bus station if you want."


eeee.. ja chris kuidas lõpetas?
sopranod puhas kuld imho, eriti see, kuidas sari lõpuks keerab budistlikule lainele ära

vlur
10-10-2011
kell 19:50

Skyler White kohta, et ma ei saa aru, miks teda vihata.
Ta on normaalne ja ilus karakter. Minuarust, see mis neil juhtub perekonnas on näide kuidas suhe lahku kasvab sellepärast, et üks osapool peab lihtsalt valetama et teisele mitte haiget teha. It takes two to tango :)

Serial K
10-10-2011
kell 19:52

vaata kõik hooajad ära

Serial K
10-10-2011
kell 19:53

walt, nagu täna nähtud viimane osa kinnitas, on muidugi palju hullem frukt, aga sellest sai hiljemalt III hooaja alguseks aru

nighteyes
10-10-2011
kell 20:12

Nii, ma olen nüüd viimase kuu jooksul vaadanud ära kõik Breaking Bad'i hooajad ning kokkuvõttes võib ütelda, et ikka müstiline on see kuidas sarja peategelased teevad järjest ühe debiilse otsuse teise järel, kannatavad tagajärgi, et siis sama hooga edasi minna. Publikuna tore vaadata küll aga päris mitmed kohad panid ikka hambaid kiristama ja tekitasid soovi karjuda: SUHELGE INIMESED!
Teine asi mis silma torkas ning kohati päris häiriv oli: Osadele tegelastele oli antud taevane äraarvamisvõime. Kohati tehti (õigeid) järeldusi väga kompleksete situatsioonide kohta suht kohvipaksu pealt.

Ma muidugi mõtlen tõenäoliselt liiga palju. Ei tohi unustada kus see sari tehtud ning mis selle sihtgrupp on. Siis on Skyleri tegelaskuju tagamaad ka kohe arusaadavad. Ma kujutan ette kui paljud housewifed / soccer mom'id ta tegemistele pöialt hoidsid.

Clarice
10-10-2011
kell 20:28

walt, nagu täna nähtud viimane osa kinnitas, on muidugi palju hullem frukt, aga sellest sai hiljemalt III hooaja alguseks aru

viimast osa ei ole veel näind, aga walt on ikka täilik tuss küll karu

Serial K
10-10-2011
kell 20:45

ta näeb teistes aint manipuleeritavaid aineosakesi, sellepärast ei olegi otsesuhtluses kõige kõvem käsi. i can relate.

Serial K
10-10-2011
kell 20:48

olen vist halb inimene, aga tahaks näha sarja aafrika lapssõduritest (nojah et loomulikult lõpuks tapavad oma komandöri ära, tulevad euroopasse loenguid pidama jne, küünilise alatooniga muidugi). ei ole ju veel tehtud? kongo, tšaad, cote d´ivoire jne

Serial K
10-10-2011
kell 20:52

machetes, technicals, pillaging and a bit of old voodoo. krt, juba kujutan stoorilaini ette veits.

Trash
10-10-2011
kell 20:59

olen vist halb inimene, aga tahaks näha sarja aafrika lapssõduritest (nojah et loomulikult lõpuks tapavad oma komandöri ära, tulevad euroopasse loenguid pidama jne, küünilise alatooniga muidugi). ei ole ju veel tehtud? kongo, tšaad, cote d´ivoire jne

Ei ole sari, aga soovitan filmi: Johnny Mad Dog

vlur
11-10-2011
kell 02:19

Serial K no ma olen viimases hoojas, viimase episoodiga. Ma siiski arvan, et see suhe on perses, sest need inimesed kasvavad lahku ja seal olukorras on juba raske suhelda....kuigi nad üritavad jah end päästa. Et mille pärast Skyler paha on täpsemalt? Ma ei kaitse teda, mind tõesti huvitab, et neutraalne pool siinpool :)

Serial K
11-10-2011
kell 15:18

no ta on sama manipulaariv (a teistmoodi) nagu walt, tülli temaga igatahes minna ei tahaks. nauditavalt vastik on vaadata, kuidas abikaasadevahelises vestluses alati naiselik ussitamine peale jääb. moraalses mõttes on ta ilmselt üks vähim pahasid tegelastest tõepoolest, aga miskipärast meeldib Marie mulle ikkagi rohkem. huvitav, kas tuleb uus hooaeg ka?

Rene13
11-10-2011
kell 15:21

Härrased, te kõlate nagu mingid eided.

Heavyuser
11-10-2011
kell 15:23

he he he

Serial K
11-10-2011
kell 15:24

ajaa, skyleri kõige inetum tegu on vist see, kuidas tema nõudmisel selle õnnetu (kreeka? vms) autopesula omanikuga käitutakse.

FanAttic
11-10-2011
kell 15:28

a mis see tywini probleem tyrioniga oli? seni kolm osa lugend, vbl jäi kahe silma vahele.
(loen esimest korda seda teemat vist)

Tywini vihkab Tyrioni, kuna Tyrioni emas suri synnitusel ning Tyrion on siuke kämbu, kes kyll vinge strateeg, kuid mõõgavõitluses saaks haledalt kotti. Ja kuna Tywin on siuke jõudu armastav mees, siis talle ongi Tyrion pinnuks silmas.

Serial K
11-10-2011
kell 15:29

yep, tulin selle peale juba. aga, spoiler, tyrion on tegelikult lahingus piisavalt kõva käsi.

FanAttic
11-10-2011
kell 15:32

ma vaatasin Supernaturali nüüd, kusjuures jõudsin ka 3nda osani ja kopp on ees. See on nagu x-files tiinekatele. Või läheb paremaks?
Läheb kyll paremaks. Minu arvates. Emotamist on vahel tõesti liiga palju, kuid kuna ma ei viitsi mingeid tavalisi seriale vahtida (üleloomulik element võiks ikka sees olla), siis ma ei pane puudujääke tähele.
Dexter hakkas ka jooksma, uuesti. Paljutõtav. Religioon kujuneb vist läbivaks teemaks.

Jrx
11-10-2011
kell 15:53

breaking badil tuleb viies ja viimane hooaeg ka

Clarice
11-10-2011
kell 16:05

ajaa, skyleri kõige inetum tegu on vist see, kuidas tema nõudmisel selle õnnetu (kreeka? vms) autopesula omanikuga käitutakse.

rumeenlane oli too, aga too oli ju ise ka paras muna. kuigi tuleb tunnistada, et endal oli ka veits kahju.

aga lugesin mingit intekat, et äsja lõppenud hooaega kirjutati teadmatuses, kas sarja pikendatakse või ei, ehk et ühest küljest oli see finale piisavalt kokkuvõttev, AGA jäeti ka mitmeid lahtisi otsi, et oleks võimalik edasi minna. ehk et where the fuck is mike?

ja mis ma veel tahaks öelda, et mulle ikka kuratlikult meeldib selle sarja kirjutamine, ehk et ükski asi ei ole suvaline. kõigel on mingi tähendus, isegi muusikal. vaatasin enne uut hooaega, kõik 3 eelmist läbi ja leidsin palju uusi asju, mida varem ei märganud ja ei osanud asju kokku viia. noh näiteks, et kui walter mingi hetk kokku lõi, et palju tal siis rahhi oleks vaja, et memmed-lapsed söödetud saaks, oli see summa 747 000 dollarit. ja siis kukkus 747 alla, millega marineeriti terve hooaeg. kuigi see silmamuna teema jäi nagu lõpuni veits häguseks...

Rene13
11-10-2011
kell 16:07

Emotamist on vahel tõesti liiga palju, kuid kuna ma ei viitsi mingeid tavalisi seriale vahtida (üleloomulik element võiks ikka sees olla), siis ma ei pane puudujääke tähele.
Kui üleloomulik element sees peab olema siis mina soovitan ITV Marchlands üle kaeda. Kõigest 4 jagu nagu neil sealkandis ikka kombeks.
Klassiklaine briti kummituslugu, selline kindla peale tehtud tugev keskmine. Ameeriklased niimoodi ei oska, punnitagu palju tahes.

Clarice
11-10-2011
kell 16:17

http://yfrog.com/nv6xybmj

Serial K
11-10-2011
kell 16:18

ehk et where the fuck is mike?

ränga kuulihaavaga haiglas?

Clarice
11-10-2011
kell 16:20

mind see vastus ei rahulda üldse mitte.

intekas gilliganiga spoilereid täis, niet ei soovita lugeda, kui pole lõpuni vaadanud.

Trash
11-10-2011
kell 23:33

Louis C.K. omanimeline on väga hea:

Louie - 1. season 8/10
Louie - 2. season 8/10

Aga tema varasem ei istnud nii hästi:

Lucky Louie 4/10

Serial K
12-10-2011
kell 00:12

mind see vastus ei rahulda üldse mitte.


njaa, vastuargument oleks, et temagi on kõigest mees, aga tõsi, nagu me teame, see vastus ei päde.. isegi üks teine mees jõudis veel lipsu kohendada etc

Mänts
12-10-2011
kell 09:07

ehk et where the fuck is mike?

ränga kuulihaavaga haiglas?


Käis AMC bossidelt palka juurde küsimas?

trendipiider
12-10-2011
kell 11:53

Mingi aeg jäi alustamine pooleli sellega aga eile hakkasin vaatama The Prisoneri (1967). Mäletan, et kunagi iidammu jooksis yle 1 või 2 pealt ja suur valge pall oli päris rets asi ikka. Meil oli kodus veel siis mustvalge telekas, mida peksma pidi mõnikord. Teine asi oli kohe see, et 2. osas tuli uus vang nr 8 ja see anisterahvas oli pärit EESTIST!!!

Keegi vanematest mäletab, mis aastal see soome pealt joosta võis? Ma olin nii tatt veel siis vist, et oleks 1 aasta varem jooksnud, ega siis ei mäletaks kah.

Clarice
12-10-2011
kell 11:58

mind see vastus ei rahulda üldse mitte.


njaa, vastuargument oleks, et temagi on kõigest mees, aga tõsi, nagu me teame, see vastus ei päde.. isegi üks teine mees jõudis veel lipsu kohendada etceinoh ma lihtsalt mõtlen seda, et temaga jäid igasugused otsad ikka väga lahtiseks. ja tüüp on liiga oluline karakter, et lihtsalt sedasi vaikselt ära kaoks. ehk, et tundub, et sealt püssist on mingi pauk veel tulemas.

ash
13-10-2011
kell 18:57

uh,lõpetasin just Dexteri maratoni.parim tegelane ikka MAsuka seal :D

vaatab nüüd mida Breaking Bad toob

Rob
13-10-2011
kell 22:10

Suht head olid breaking badi viimased paar-kolm osa. Terve see viimane hooaeg oli yks m6ttetu munemine muidu ja olin juba loobumas sellest jandist,aga jah, l6pp p22stis asja 6nneks.

Clarice
14-10-2011
kell 00:03

veel üks pildike breaking badist. spoilerikas ka veits.

Mänts
14-10-2011
kell 08:59

Los pollos muertos

vlur
14-10-2011
kell 10:42

Breaking Badis mulle endale meeldib see muusikavideo Heisenbergist
http://www.youtube.com/watch?v=0vtulFRilrY

nighteyes
14-10-2011
kell 17:42

Breaking Badis mulle endale meeldib see muusikavideo Heisenbergist
http://www.youtube.com/watch?v=0vtulFRilrY


See on kuld jah.

Clarice
14-10-2011
kell 17:49

modern family uus hooaeg on ka väga mõnusalt alanud. lemmar huumorisari momendil.

verrückt
15-10-2011
kell 13:43

modern family uus hooaeg on ka väga mõnusalt alanud. lemmar huumorisari momendil.
See on väga äge sari! Kuigi pereteema jms on põhiline, on kõik siiski esitatud niivõrd heas ja humoorikas vormis, et paneb teinekord lausa kõvasti kaasa naerma (mida ei juhtu osade sarjade puhul kunagi). Meeldis juba esimesest osast alates (mida ei juhtu ka sageli).