Tuuli ja Teet Velling

Rada7.ee
25-04-2019
kell 20:51

Tuuli ja Teet Velling avaldasid uue plaadi esimese singli

Foto: Renee Altrov
Laulja Tuuli Velling ja kitarrist Teet Velling avaldasid täna maikuus ilmuvalt albumilt „Armastus eesti moodi“ esimese laulu, milleks on töötlus Singer Vingeri loost „Ei midagi erilist“.

Tuntud eesti heliloojate ja luuletajate armastuslauludest koosneva plaadil on Roald Jürlau ja Hardi Volmeri kuldvarasse kuuluv pala saanud pehmema ja mõtlikuma kõla.

„Selle loo teksti sisse on kirjutatud väga erinevaid tõlgendusvõimalusi. Seda võib laulda resignatsiooni, viha või naljaga, sama hästi aga võtta kui kahetsust ja peidetud nukrust,“ kirjeldas lugu Tuuli Velling. „Meie versioon tuli kuidagi hästi kiiresti ja loomulikult, ilmselt tekst inspireeris.“Heliplaat „Armastus eesti moodi“ on kasvanud välja sama pealkirjaga kontserdikavast ning sel mängivad lisaks Tuuli ja Teet Vellingule veel Tanel Ruben, Raul Vaigla ja Raivo Tafenau.

Albumile jõuavad lood autoritelt, nagu Ardo Ran Varres, Sven Grünberg, Allan Vainola, Igor Garšnek, Hando Runnel, Kristiina Ehin, Doris Kareva, Andres Aule, Urmas Alender jt.

„Hullumeelne oleks püüda plaadistada kümmet kõige „õigemat“ eesti armastuslugu, nii et selles mõttes ei ole tegu kindlasti ülevaateplaadiga“ kommenteeris Velling lugude valikut. „Need on lihtsalt laulud, mis meile meeldisid ja mis on pigem vähem tuntud. Lisaks legendaarsete eesti autorite loomingule on kaks lugu ka meilt endilt.“

Heliplaadi „Armastus eesti moodi“ esitluskontserdid toimuvad 9. mail Tartus Mailaulu festivalil ning 16. mail Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. Maikuu alguseni on võimalik plaadi sündi toetada ka Hooandja veebilehel.