Majorlilkween

Rada7.ee
28-03-2019
kell 11:22

Supermodell Alexandra Elizabeth Ljadovi aka Majorlilkween andis välja debüütsingli

Foto: Cheril Sanchez
Täna ilmus eestlannast modelli Alexandra Elizabeth Ljadovi, artistinimega Majorlilkween debüütsingel „Bound“. Alexandra on loo autor nii muusikas kui sõnas ja on ka video lavastaja ja kaasmonteerija.

Modellindusega maailmas karastunud nooruke eestlanna Alexandra Elizabeth Ljadov on nüüdsest tuntud hip hop artistina Majorlilkween. Räpilüürika persoon Majorlilkween on oma seninägematu julge oleku, keelekasutuse ja lavalise liikumisega Eesti muusikamaastikul kui kevadine värske tuul.

Täna ilmunud singel „Bound“ on Alexandra enda looming nii sõnas kui muusikas. Vaid aasta tagasi ei osanud ta muusikakarjäärist undki näha: „Mu tee muusika juurde sai alguse sõpradega naljatades inglise keeles freestyle’imisest. Pool aastat hiljem justkui kargasid mul erinevad mõtted räppidena peas kuni otsustasin need igaks juhuks üles kirjutada. Siis tuli mõte, et teeks need salmid ka päriselt looks ning tänaseks on sellest kujunenud sõltuvus, sest enese emotsioonide ja mõtete teksti panemine on minu jaoks kui teraapia. Kui on hea tuju, siis tuleb lõbus räpp, kui on paha tuju, siis agressiivne või kurb.“



Oma muusikaga tahab Majorlilkween julgustada inimesi ennast väljendama oma autentses vormis. „„Bound“ sõnum on, et inimene kuulub ainult iseendale. Inglise keeles on väljend to this ego i am bound - sa ei pea tegema asju nii nagu teised tahavad või arvavad, et hea on. Enda elust tuleb välja lõigata negatiivsed mõjud ning oma väärtust peab teadma. Võib kõlada klišeena, aga päeva lõpuks pead sa ise õnnelik olema,“ võtab Alexandra oma mõtted kokku.

Juba aastaid on mitmekülgselt andekas neiu lisaks modellindusele oma loomingulist poolt väljendanud visuaalse pildi läbi ja loonud nii enese tarbeks kui tellimustööna erinevaid meeleolu-, moe- ja muusikavideoid, mis on ta viinud filmima lausa Indiasse. Ka enda debüütsingli muusikavideo on Alexandra lavastatud: „Tahtsin, et videos oleks esindatud kõikides vanustes naised, sest ühiskonnas on arusaam, et teatud vanusest on naised liiga vanad, et elu täiel rinnal nautida ja mega šikk või vastupidi über beib olla.“ Video on filmitud New Yorgis kahe päeva vältel nii stuudios kui linnast väljas vabas looduses. Enne võttepäeva läks lisaks terve päev võttepaikade ehitamiseks ja kujundamiseks.

Jälgi tema tegemisi instagramis @alexelizabethljadov

Foto: Blackout

Rada7.ee
15-04-2019
kell 11:02

Majorlilkween aka Alexandra Elizabeth Ljadov pühendas Siim Nestorile loo

Foto: Cheril Sanchez
Nädalavahetusel üllatas räppar Majorlilkween fänne pühendades seni avaldamata loo muusikakriitik Siim Nestorile. Loo "siim Gucci.nestor" lüürika sündis üleöö ja inspiratsiooniks oli Raadio 2 muusikakriitikute saade "Muusikanõukogu", kus käsitleti Majorlilkweeni debüütsinglit "Bound".

„Eriti kõnetasid mind just Siim Nestori kommentaarid, sest saates ta justkui unustas oma varem öeldud toetavad sõnad. Samuti andis loo valmimisele tõuke ootamatu tähelepanu, mille osaliseks mu Gucci tossud Eestis saanud on. Edasi arenes kõik väga orgaaniliselt ja seda võiks isegi nimeta ägedaks üllatuseks iseendale, et need riimid mulle järsku pähe tulid," jutustab räpi autor Majorlilkween.

Lisaks sõnadele valmis väga kiiresti ka lugu tervikuna. Loo produtsent Avoid Dave kiidab professionaalset koostööd: „See on kõige kiiremini tehtud träkk. See tüdruk lausa tulistab sõnu! Mängisin talle biiti kolm korda ja juba freestyle'is Alexandra sinna peale. Hiljem parandasime vaid paari kohta ja lugu oligi reede õhtuks valmis. Kaks tundi hiljem esitas ta seda laval.“

"Tegelikult on kõik positiivne ja kriitika on alati kasulik, sest seda on võimalik rakendada uutesse ideedesse ja enda kasuks pöörata. Lõppkokkuvõttes soovin Eesti inimestele öelda, et kõik on gucci! Slangis tähendab see, et kõik on hea, elu on positiivne ja chill," lisab Majorlilkween.

Rada7.ee
13-06-2019
kell 10:44

Supermodell Alexandra Elizabeth Ljadovi aka majorlilkweeni uues singlis räpib Genka

Foto: blackout.jpg
Supermodell Alexandra Elizabeth Ljadov, artistinimega Majorlilkween andis koos videoga välja uue loo „25 Playboy“, millel teeb oma salmi räpikunn Genka. Alexandra on loo kaasautor nii muusikas kui sõnas ja on ka video lavastaja ning kaasmonteerija. 

Tänapäeval räpivad enamik uuekooli räpipoistest trap elust (naised, raha, uhked autod, ained) ja nii sai Alexandra inspiratsiooni kirjutada lugu just mehe vaatenurgast:„25 Playboy on langenud trap life ohvriks. Pealtnäha tundub see kõik väga põnev ja värvikirev, kuid aja möödudes muututakse kõige vastu tuimaks ja tundevabaks, mis pikas perspektiivis ei tee inimest õnnelikuks. Temaatikast hoolimata on tegu ikkagi lõbusa turn up peolooga, mis paneb kuulajaid end tundma nagu boss.“

Genka osaluse tõttu saab muidu inglise keelne lugu eestikeelse salmi: „Ma ei kirjutanud kohe pimesi Majorlilkweeniga koostööle alla. Kohtusime, ajasime juttu ja sain aru, et tegemist on toreda inimesega, kellel mõtted õigel sagedusel ja süda õiges kohas. Nagu tema muusika ja videod aimdust annavad, on ta ka päriselt kreisi! Ütlesin, et teen siis salmi, kui biit vibeb õigesti. See ka imponeeris, et Alexandra on ise üks biidimeistreid. Võimalus oli ka Frankie P biidile teha, aga tema biit oli parem.“

Number 25 oli esimene number, mis stuudios beat-i tehes Alexandrale pähe tuli. Hiljem googeldades selgus, et see sümboliseerib isiklikke suhteid, vabadust ja enesepeegeldust. Temaatika läheb ideaalselt kokku, sest 25 Playboy kaotas oma tüdruksõbra kireva elustiili tõttu ning riimides vaatab ta tagasi oma tegudele, mis ta sinnamaani viisid.

Singli kaanekujundus on tehtud samuti sügavama tagamõttega. Ühiskonnas on täiesti tavaline, kui mehed käivad ringi ja postitavad pilte või videoid palja ülakehaga, aga kui naised teevad sama, siis on kohe skandaal ja tähelepanu. Et lugu on kirjutatud mehe vaatevinklist ja üleüldiselt on meestele rohkem lubatud ja neile antakse ka rohkem andeks, siis oli loomulik, et ka kaanepilt seda kajastab. „Instagrami scrollides jääb enamikest naistest tänu pilditöötlustele ja filtritele väga ebareaalne
ideaalne mulje, mis on noortele kahjustav, sest me kõik tahame ju ideaalsed välja näha. Just seetõttu tahtsin ma endast jätta kõigile oma jälgijatele realistliku pildi, mistõttu pole seda klõpsu absoluutselt photoshopitud ning kõik mu “vead”, mis mind eriliseks teevad on antud fotol ilusti näha,“ on Alexandra ebatavatult julge. 

Video kajastab lõbusat ja crazy poolt loost. Et loo beatis on kuulda Aasia sounde, siis on sisse toodud ka anime. „Tule vaata videot ja ma viin su justkui tripile, ilma, et oleksid midagi teinud,“ kutsub Majorlilkween.

New York’is resideeruvat Majorlilkweeni saab Eestis esinemas näha 29. juunil „Spot On“ festivalil klubis Laev ja Eesti Hiphop festivalil 9-10. augustil Elvas.