Carnival Youth

Rada7.ee
01-03-2019
kell 17:22

Carnival Youth avaldas täna topeltsingli


Baltikumi edukaim noorema generatsiooni bänd Carnival Youth andis täna välja singlid „Birthday“ ja „Phantom Planet“. Lood on alates tänasest kättesaadavad kõikides muusikaplatvormides ning on pärinevad kollektiivi augustis ilmavalgust nägevalt viiendalt stuudioalbumilt „Good Luck“.

Carnival Youth sai seitse aastat tagasi alguse nelja sõbra ühisest huvist muusika vastu. Hobikorras bändi alustanud noored jõudsid peatselt Läti muusikasõprade ja -kriitikute huviorbiiti ning 2012. aastal alanud kollektiivi tähelend on siiani vaid kõrguste suunas liikunud. Taskus Euroopa oluliseimal muusikatööstuse festivalil Eurosonic Noordeslag pälvitud The European Border Breakers auhind, mitmed tiitlid Läti Muusikaahindadelt ning toetus mainekatelt muusikakriitikutelt ja raadiosaatejuhtidelt, on kollektiiv on tuuritanud mitmeid kordi nii Euroopas kui teisel pool lahte.

„Kirjutasime “Birthday“ vanas järveäärses majas Läti maapiirkonnas,“ kommenteerib Carnival Youthi laulja ja trummar Emīls Kaupers uue singli sündi. „Lugu räägib muretuks olemisest ja ülevast, võib-olla ise liiga naiivsest meeleolust. See on huvitav, kuidas üks päev aastas võib meid nii erilisena tundma panna, et unustame kõik muu ja jätame kõrvale argikohustused. Sel päeval tunneme, et võime olla kõige õnnelikumad, aga tegelikkuses on see kõigest illusioon,“ sõnab muusik.

Teine värskelt ilmavalgust näinud singel „Phantom Planet“ räägib Kaupersi sõnul inimhinge sisemaailmast ning selle kohanemisest välismaailma ja igapäevaeluga. „Lugu oli üks viimastest, mille suve lõpus ilmuva albumi jaoks purki sai. Refräänil on tume ja groovy hip hopi vaib. Lüürika tuli selle järgi ja kirjeldab, kuidas me ei suuda alati kontrollida seda, millised me väljapoole paistame,“ kommenteerib muusik. „Aga see ei ole võitlus. See vaid kooselamine.“

Täna ilmunud singlid „Birthday“ ja „Phantom Planet“ on saadaval kõikides muusikaplatvormides. Ühes ülejäänud albumimaterjaliga läinud suvel Red Bulli stuudios Sao Paulos, Brasiilias salvestatud lood produtseeris Gatis Zakis ja miksis Grammy võitja Nicolas Vernhes, kes on töötanud Animal Collective’i, The War on Drugsi, Deerhunteri ja paljude teistega. Singlid masterdas Greg Calbi, kes on kaasa aidanud teiste seas The Nationali, MGMT ja Arcade Fire’i kõlapildile.

Kuula: Carnival Youth – Birthday; Carnival Youth – Phantom Planet
https://open.spotify.com/user/1176814426/playlist/7BJhclwyOii7ua2PQBmXUp?si=nwzZyr_RREykU1sxRkXLNw

Rada7.ee
10-05-2019
kell 18:11

Carnival Youth avaldas uue singli „Desktop“

Foto: Lauris Viksne
Läti indie-roki kollektiiv Carnival Youth avaldas täna, 10. mail uue singli „Desktop“. Ühes muusikavideoga ilmunud lugu on kolmas singel nende augustis ilmuvalt kauamängivalt „Good Luck“ ning on saadaval kõikides muusikaplatvormides.

Baltikumi edukaima noorema generatsiooni bändi Carnival Youth sõnul valmis lugu katse-eksitusmeetodil ja eksperimenteerides. „Viibisime salvestamise ajal Brasiilias ja tahtsime sellele loole Brasiilia vaibi lisada – rohkem värve ja ilmekust. Lüürika sai alguse naljast ja loomulikult ongi see läbi huumoriprisma, aga nagu igas naljas, on ka selles väike tõetera sees,“ selgitab kollektiivi laulja ja trummar Emils Kaupers värske singli sündi. „See räägib meie aja võimalustest ja katsumustest, kus veedame palju aega ekraanide taga,“ lisab muusik, vihjates ka värskele muusikavideole.