Kadri Voorand

Rada7.ee
17-12-2018
kell 16:22

Kadri Voorand sõlmis lepingu Saksamaa plaadifirmaga

Foto: Anu Hammer
Kadri Voorand sõlmis lepingu maineka Saksamaa plaadifirmaga O-Tone Music. Koostöös plaadifirmaga kuulub väljaandmisele oodatud Voorandi uus album, mis näeb ilmavalgust eelseisval kevadel. Ühtlasi on alates tänasest aasta parimaks jazzalbumiks valitud "Armupurjus" leitav ka plaadipoodidest Saksamaal, Austrias, Šveitsis, Belgias, Hollandis, Luxembourgis ning Prantsusmaal ja Inglismaal.

Voorandi muusika on aina enam leidnud positiivset tagasisidet ka väljaspool Eesti piire. Nii ilmus hiljuti Voorandist mahukas artikkel näiteks maailma ühes olulisimas jazziajakiras Jazzwise. Teistehulgas on näiteks John Watson Inglismaa jazziajakirjast Jazz Journal kiitnud Voorandi hääle kvaliteeti, improvisatsiooni ning kujutlusvõimet ja suurepärast lavaenergiat. Samuti on Voorandi loomingut nimetatud meistriteoseks käesoleva kuu Austria peamises jazziajakirjas Jazz Magazine. Hiljuti tundis muusiku tegemiste vastu huvi ka näiteks Deutchlandradio, kuhu samuti Voorand pika intervjuu andis. Need on aga vaid üksikud näited kõrgendatud huvist Voorandi tegemiste vastu.

Kevadel annab muusik välja albumi duos Eesti ühe muusikaliselt aktiivseima bassisti Mihkel Mälgandiga. Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid. Lüürikaks on nii Eesti luule kui originaaltekstid. Duo on hiljuti koos edukaid kontserte andnud mainekatel festivalidel ning klubides üle maailma, näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal, Soomes ja paljudes teistes riikides.

Rada7.ee
21-06-2019
kell 15:47

Ilmus Kadri Voorandi album „In Duo with Mihkel Mälgand“

Foto: Anu Hammer
"Oleme teinud omalt poolt kõik, et plaadil kõlaks eranditult see, millele me südamega alla julgeme kirjutada. Katsetasime salvestusprotsessile läheneda hoopis teisiti, kui varem, avatumalt suunamuutustele ning uutele ideedele, mis sündisid alles stuudioseinte vahel. Ajasime taga seda miskit, mis kannaks kõige tugevamini edasi nende lugude emotsiooni ja sisu, püüdes maha lahutada kõik üleliigse ja otsida helisid, mis just antud eesmärki täidaksid. Ehitasime ajutise stuudio mere äärde, et saaks lubada endale salvestusi päikesetõusul, aga ka pilkases ööpimeduses. Lasime end kanda merehäältest ja värvidest, loodusest, mis seda loomemaja ümbritsesid. Ja see kõik pole romantiline liialdus, see juhtus päriselt!", seletab Voorand ja lisab: "Kuulake plaadilt, kui ei usu!”

Duo puhul on tegu originaalloomingule keskendunud kooslusega, mille keskmes on vokaali, bassi ja klaveri leidlik improvisatoorne mängumaa sümbioosis elektrooniliste efektide ja hingestatud poeesiaga. Duo ei sea endale stiililisi piire, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid.

Stuudioalbum „Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand“ lisab elavesitusele veelgi avarama, produtseerituma dimensiooni, mis väljendub õhulistes keelpilli- ja vokaalikihtides, segatuna maitsekate elektrooniliste manipulatsioonide ja beat-elementidega. Erikülaline NOËP annab oma jõulise panuse loos „What If I Did Kill You“ ning ainsa bändiversioonina kõlab „Kuldrenett“, kus liituvad Marek Talts kitarril ja Ahto Abner trummidel.

Leitav näiteks Spotify vahendusel: https://open.spotify.com/album/7HO3FU0cpOUfkAB1aiUFtW