MandoTrio

Rada7.ee
11-12-2018
kell 20:51

Folkbändi MandoTrio sulest ilmus uus tempokas singel Ida-reiv


Mandoliinimuusikale uut nooruslikku hingamist andev MandoTrio andis välja energilise singli, mida toetab ka one shot video. Singel "Ida-reiv" kannab endas kolme vihases kuues mandoliini, segatuna bassi ning trummiga. Lugu on hea näide värskest ning uudsest lähenemist mandoliinile kui instrumendile ning ka sellel loodavale muusikale. "Ida-reiv" on folkpala, milles kulgevad loo vältel aga ka žanriülesed jooned.

Loo autor Kristjan Kuusmik kommenteerib lugu järgnevalt: ""Ida-reiv" puudutab minu jaoks nii rokk- kui ka folkmuusikat. Kas mandoliinidega on üldse võimalik rokkida? Sellele küsimusele saab vastuse anda juba kuulaja ise!"

MandoTrio on kolmest noorest mandoliinimängijast koosnev traditsioonilist ning omaloomingulist muusikat viljelev koosseis. Bändi kuuluvad Kristjan Kuusmik (oktavmandoliin), Tanel Sakrits (mandoliin) ning Hans Mihkel Vares (mandoliin). Enda muusikat rikastavad noormehed stomp-boxi ja octaveriga, et lisada mandoliinihelidele trummi ja bassi.

Koosseisu sulest ilmus käesoleval aastal ka debüütalbum "Ilma sünnib", kust pärinevale loole "Lõikuspidu" loodi mõned kuud tagasi ka bändi esimene muusikavideo. Loo "Ida-reiv" video on seega bändi videokroonikas teine.

Rada7.ee
28-02-2019
kell 21:40

MandoTrio ja Riffarrica koostöös sündis meestelaul


Mandoliinimuusikale kaasaegset hingamist andev MandoTrio andis 24. veebruaril koos jõulise folkduoga Riffarrica välja uue singli koos videoga, mis on filmitud Purtse kindluses. Arhailine meestelaul jutustab sellest, kuidas hakkavad kodu poole minema. Kõik, mis siis Eesti meestele teepeale jääb, seda kuuleb juba loost.

"Arhailine meestelaul on minu jaoks alati müstiline, sest seda esitades tuleb kehasse vägi ja võim. Loo esitusest on kuulda, et kõik mehed tunnevad lauldes seda sama." - Kristjan KuusmikMandoTrio on kolmest noorest mandoliinimängijast koosnev traditsioonilist ning omaloomingulist muusikat viljelev koosseis. Bändi kuuluvad Kristjan Kuusmik (oktavmandoliin), Tanel Sakrits (mandoliin) ning Hans Mihkel Vares (mandoliin).

Riffarrica (endine duo Malva ja Priks) on Kulno Malva (akordion) ja Kristjan Priks (trummid). Kulno Malva on öelnud: "Riffarrica muusikas on kõige olulisemaks rifid ja regilaulude arranžeeringud".