Mürasummutusmatt vaiba alla?!

tanelllll
24-11-2018
kell 14:04

Tere,

Lugu järgmine, elan Kalamajas ja nagu seal kombeks siis ikka puitmajas.
2. korrus ja kõik viks-viisakas, kuid nagu puitmajadele kohane siis põrandad kostuvad jubedalt läbi.
Allkorrusel elab keskealine pere kellel 2 last + klaver + ooperilauljast naine, sellest kõigest ma isegi eriti välja ei tee ja pigem üritan eirata, krutin vastavalt sellele oma enda muusikanivood (ei kuula kõvasti, vaid pigem normaalselt teades selle maja eripärasi). Elutuba ja tv alus kus peal on kõlarid asuvad täpselt alumise korruse lapse toa kohal, peale mõningast uksetaga käimist tulin neile vastu ja lubasin kella 21 ajal õhtul volüümi vaiksemaks panna, kuna laps läheb magama. Ostsin isegi suure vaiba selle jaoks, et heli natukenegi kinni püüda, kuid ei miskit. Nüüd käib pereema juba keset päist päeva uksetaga nõudmas, et ma enda muusika kinni paneks, kuna tema lapsel vaja lõunaund kella 1-4ni magada! (Kuidas palun??) Lubasin seda mitte teha ja ähvardati omanikule helistamisega jne jne..

Igatahes peale omanikuga rääkimist soovitas ta mul muusikat ikka edasi kuulata, kuna ka teda häirib see pere ja kogu see maja elu ei pea ümber selle lapse käima, aga kompromissini võiks siiski jõuda.

Sellest ka minu küsimus, et kas oskate soovitada mõnda müramatti-summutusmatti-käsna-kummi-midaiganes mis aitaks (ilmselt) seda bassi kõige rohkem summutada ja mis mahuks vaiba alla. Kas üldse aitab? Kas on mõtet?

Majaomanik lubas ise korteriühistu rahade eest osta, tuba ei kavatse ümber tõsta mida need alumised naabrid on soovitanud, kõrvaklapid on ka olemas!

Igasugune info teretulnud :)

tanelllll
24-11-2018
kell 14:28

Lisaks veel, et subwoofrit ei oma ja kasutuses ainult 2 Technicsi riiulikõlarit

olevkoi
24-11-2018
kell 14:35

võib-olla aitab, kui kõlarid riiulist välja tõsta (see võib tekitada sellise bassikapi efekti) ja näiteks postide otsa panna.
kindlam variant on aga... kõrvaklapid. kõrvaklapid? jah, kõrvaklapid! need on niisugused väikesed valjuhääldisarnased asjad, mis käivad pähe kõrvade peale või sisse. kuuled ise, aga ei sega teisi.

al(tm)
24-11-2018
kell 18:14

ega see asi on üsna nutune.

mis aitab, on mingi kummimatt + selle peal paks MDF ja serv tihenduslindiga seinast lahti.

mul on kogemus teise poole pealt- naabrimutt kuulab pisikese krapiga Klassikaraadiot ja seinakapi hinged määrimata. vahel võib hulluks minna (paneelikas).

viimaks lõin käega ja Hansaplasti kõrvatropid abiks. ma ei taha Sinu pointi kuidagi naljaks keerata, aga kui mingi müra ükskord häirima hakanud on, ega siis miskit väga enam päästagi....

al(tm)
24-11-2018
kell 18:17

P.S. ükski vaip ei päästa. ainult elastse kinnitusega mass.

tont
24-11-2018
kell 20:18

Ei tea täpselt olukorda, aga eeldan, et tegu on puitpõrandaga. Võimalik, et seal 1/2 korruse lae/põranda vahel peale laudade/kandvate talade midagi polegi. Summutada mingil määral aitaks see, et lauad lahti võtta ja kõikvõimalikud vahed ja tühimikud villa täis toppida. See tähendaks sisuliselt põranda kapitaalremonti ja sellised tööd on üsnagi töömahukad.

ajudoonor
24-11-2018
kell 20:31

Vii sellele allkorruse titele kimp kõrvatroppe, las pikutab siis päeval või õhtul või muul ajal, ei tohiks probleemi olla. Aitab ka see, kui naabritega juttu rääkides samal ajal rahulikult suure pussnoaga küünealuseid puhastad. Küll nad rahunevad.

Magistus
25-11-2018
kell 08:48

alusta kasvõi millegi sellise kõlaritele alla panemisest, tööpind ise annab ka palju juurde

https://www.thomann.de/intl/ee/the_takustik_isopad.htm

mu5tr1d
25-11-2018
kell 13:43

Ujuvpõrand ehitada ja pealevalu teha.