Kuula: Black Bread Gone Mad - "Ayibobo"

Lenna

Rada7.ee
18-09-2018
kell 11:04

Lenna singel ‘’Kolm korda’’ sai endale hingematvalt kauni video


“Kolm korda” on Lenna kolmanda stuudioalbumi suve hakul ilmunud avasingel. Lugu on kuulajate poolt hästi vastu võetud ning püsinud ametlikus Eesti singliedetabelis juba 13 nädalat, olles sealjuures kõrgeima positsiooniga naissooloartisti singel. Video loomeprotsessi kirjeldab Lenna järgnevalt: ‘’Minu esimene kujutluspilt oli veealune kaader, millest hakkas kõik edasi arenema. Kutsusin punti Indrek Kasesalu ning tutvustades talle oma mõtteid ja tundeid seoses antud looga, lõime üheskoos video lõpliku idee. Paljud asjad muutusid ja sündisid jooksvalt protsessi käigus.’’

Kogu video üheks olulisimaks elemendiks oli imeline Eesti loodus. Filmimise käigus külastati nii Piusa koopaid Lõuna-Eestis, Põhja-Eesti pankrannikut kui erinevaid randu ja metsasid. Sealhulgas keerulisemateks võteteks osutusid vee all filmitud kaadrid. ‘’Kõige keerulisem oli jääda rahulikuks ja mitte minna paanikasse õhu puudusest. Õnneks suutsin peale järjepidevat proovimist lõpuks ära harjuda ning hirmust vabaneda’’ kirjeldab Lenna.

Lenna peab video läbivaks emotsiooniks vabadust, rahu, julgust, tugevust ja uuestisündi, mis on iseloomulik kogu valmivale uuele loomingule. Uue materjali produtsent on Raul Ojamaa.

Rada7.ee
03-12-2018
kell 16:31

Lenna andis täna välja uue stuudioalbumi “3X”


Täna andis plaadifirma Sony Music leibel Made In Baltics välja lauljatar Lenna kolmanda stuudioalbumi pealkirjaga “3X”.

“3X” on Lenna kolmas stuudioalbum, mis sündis koostöös produtsent Raul Ojamaaga, kes tänavu jaanuaris võidutses Eesti Muusikaauhindade jagamisel ansambli Miljardid ridades ning viis koju ka “Aasta albumi” auhinna. Lenna jaoks on albumi sünd olnud suure sisemise arenguga protsess ning kuigi nad Rauliga eelnevalt tuttavad ei olnud, sujus koostöö suurepäraselt, sest loominguliselt oldi ühel lainel.

“Kindlasti ei proovinud me varasemat Lennat lõhkuda. Minu jaoks on albumil lugusid, mis viitavad ka tema eelmistele albumitele ja helipildile. Tegime uut asja, aga salaja viskasime kulpi ka Eplikule ja Rauale,” sõnab Ojamaa.

Lenna lõi autorina kaasa kõikide lugude juures ning peab igaüht neist enda jaoks omamoodi armsaks. “See on kindlasti minu jaoks kõige isiklikum album,” sõnab lauljatar. Raul toob hetkelemmikuna esile pala pealkirjaga “Sõnad”. “Jõulud on tulekul ning see lugu oma lihtsuses teeb kindlasti südame kamina ees istudes veel grammi võrra soojemaks. Selles on midagi, mis praeguse aastaajaga resoneerib – mingi nostalgilisus,” ütleb ta.

Lenna uus album “3X” ilmus täna, 3. detsembril. Albumit telliti 311.ee veebipoest ette ka paljudesse välisriikidesse, näiteks Bulgaariasse, Poola, Saksamaale, Luksemburgi, USAsse, Soome, Austraaliasse, Hispaaniasse ja Brasiiliasse. Tänasest on see saadaval nii hästivarustatud kauplustes kui ka kõikides digikanalites.