Von Dorpat

Rada7.ee
11-09-2018
kell 21:03

Von Dorpat tähistab neljas Eesti linnas esikalbumi “Kõik jutud” ilmumist


Eesti soul-ansamblil Von Dorpatil täitub septembris pikaaegne unistus, kui ilmavalgust näeb debüütalbum “Kõik jutud”. Albumi esitluskontserdid leiavad aset Viljandis, Tartus, Tallinnas ning Haapsalus.

Läbi kaheksa tegutsemisaasta on Von Dorpati unistuseks olnud teha muusikat, mis paistaks Eestis silma eripärasusega: omaks kontakti ameerikaliku musta muusikaga, kuid sisaldaks samas eestikeelset kvaliteetset lauluteksti. Ansambli esimene plaat "Kõik jutud" panebki nendel suundadel "märgi maha" ning eristub oma helipildis kindlasti keskmisest Eestis viljeletavast popp-muusikast.

Peatselt ilmunud plaadilt on Von Dorpat mõned päevad tagasi avaldanud ka esimese loo. Möödunud neljapäeval jõudis avalikku ruumi singel “Paljajalu (Muutes naeruks valu)”, mis on juba kõlapinda leidnud ka Vikerraadio eetris.


Varasematest lugudest on Von Dorpati kõige tuntumaks “Siin ja praegu”, mis kõlab uues kuues ka ansambli esikplaadil.


Von Dorpati muusikalis-stiililised ambitsioonid on tabavalt sõnastanud ansambli trummar Kaarel Adamson: “Kui ansambli Police kohta öeldi ikka, et nemad on valgete meeste reggae, siis Von Dorpat on ning soovib olla valgete meeste soul.”

Ansambel Von Dorpat on tegutsenud 2010. aasta septembrist ja koosnes algselt vaid ühel kursusel õppivatest tudengitest. Liikmete tugevad isiklikud sidemed on olulised ka siin ja praegu. Repertuaari aluseks on Johannes Vedru ja Henri Lohki autorilooming, mida ansambel ühiselt töödelnud ja täiustanud.

2015. aastal jõudis Emajõe Ateenas viis aastat varem kokku tulnud Von Dorpat konkursil “Noortebänd” finaali. Pärast seda oleme mitu aastat tõsiselt töötanud oma esimese helikandja reaalsuseks saamisega.

Von Dorpat on esinenud mitmetel tuntud Eesti muusikafestivalidel (Augustibluus, Jazzkaar) ning soojendanud paljusid meie teenekaid muusikuid (nt Ivo Linna ja Rock Hotel, Tõnis Mägi). Viimastel aastatel oleme ühes kalendriaastas andnud keskeltläbi 20-30 kontserti, sealhulgas üles astunud erinevatel heategevuslikel üritustel.

Von Dorpati plaadiesitluskontserdid toimuvad:

13. septembril kell 20:00 Viljandi Lennukitehases
14. septembril kell 21:00 Tartus Genialistide Klubis
20. septembril kell 20:00 Tallinnas Erinevate Tubade Klubis
21. septembril kell 21:00 Haapsalu Kultuurikeskuses