Veelkord Hagstrom`is- hoiatus

SulevS
21-06-2018
kell 14:31

Juba vana teema minu jaoks aga mõtlesin ikka infi jagada suts. Hagstromi kitarrid ei ole küll meeletult populaarsed aga ehk jääb kellegil üks mure vähem olemata. Otsustasin taas proovida Hagstromi, andmetelt ju hea pill, mulle sobiv. Hagstrom Swede Dark King LTD. Kes tahab viitsib googeldab.
Sai tellitud, 5 min peale pakist välja võtmist otsus- saata tagasi. Põhjus piltidel, mõrad kaelal mõlemal pool. Pidid kehvad aga saab aimu.
http://static1.album.ee/files/1191/80/orig_29795197_W0Ti.jpg
http://static1.album.ee/files/1191/80/orig_29795199_Oq9A.jpg

Googeldasin. Üks esimestest vastustest. Täpselt sama jama ka mingil tegelasel juba mõnda aega tagasi :
http://www.mylespaul.com/threads/bought-a-hagstrom-on-ebay-showed-up-w-cracks.160982/

Eks neid "murega" H pille ole veel ja veel. Kõik ju ei pasunda kohe foorumites. Kui tagasisaatmise või otse poest ostmise võimalus puudub, siis ei soovitaks Hagstromi osta igal juhul.
Sutsu käega headstocki painutades ühel pool mõra suurenes märgatavalt. Trusrodi liigutamine ja intonatsiooni paika saamine olleks olnud mõtetu üritus, ei võtnud isegi riski, et proovida.

Tõenäoliselt kas valesti kuivanud puit ( toorest puitu kasutatud). Või lihtsalt kehv liimühendus selle astmelaua materjali( Resinator) ja kaela vahel. QC - tehakse ju Hiinas? Või lihtsalt Hagstromi spets trussrod`i ( H-EXPANDER) ehitusega kaasneva pinge tulemus ehk pilli eripära?

Ühesõnaga. Usaldust ei ärata enam. Samuti on headstocki ja kaela ühendust selline üli õhukene . Murdunud headstock a la "Gibsoni sündroom" on vist ka Hagstromile suht tuntud teema.
Niiet, kes vaatab sellist pilli, peaks enne pikalt kaaluma

olevkoi
25-06-2018
kell 14:37

sellel eksemplaril, mille ise ostsin, on siiani kõik korras. aga see on väga hea, kui keegi oma kogemusi jagab, ongi väga kasulik meil kursis olla, kui mingit jama liigub. ja vähemalt on teada, milliseid nõrkuseid selle pilli puhul tuleb tulevikus terasemalt jälgida.

juhul muidugi, kui miskit oleks valesti olnud, oleksin seda ilmselt poes märganud. seal samas oli näiteks müügil ka üks squier, millest signaali välja ei tulnud. nii, et ise leian ka, et kõige parem on ikka mitte põrsast kotis osta ja enne leida võimalus pilli proovida, kui soetad. olgu siis käest kätte või poest. või tellida mõnelt meie kohalikult meistrilt ;-)

el kabong
31-07-2018
kell 14:07

Olen Hagström Viking-iga (335 tüüpi semihollow) mänginud juba u 7 aastat ja väga rahul selle koostekvaliteediga, kael on ka stabiilne igasuguseid kütteperioode arvestades. Eks igal tootjal juhtub, ei tasu kohe üldistusi teha. Netist tellimine ilma pilli proovimata on üks suur loterii teatud hinnaklassis pillide puhul, kallimad ja custom shopi asjad on juba teine jutt.

andrs
09-01-2019
kell 07:50

Noname asjad ongi võhikutele. Tööriistad tulevad mujalt...

kalevk
10-01-2019
kell 06:03

andrs kirjutas:
Noname asjad ongi võhikutele. Tööriistad tulevad mujalt...


y

tomberg
13-02-2019
kell 09:58

Hei! Hagstrom ei ole Noname! Elvis, Bowie, Hendrix, Foofighters....
vaata:http://www.hagstrom.org.uk/hagstrom_fans.htm
Need vanad pillid, mis veel Rootsis tehtud, on täitsa vinged. Minu teada läks asi pankrotti ja Ameeriklased ostsid kaubamärgi ära. Nüüd saab asju Hiinast loomulikult. Mul on Jazzukas Hagstrom HJ 800. Tip-top asi.
Soetasin Pärnu Muusikust.Nii kui spetsialist kauplusest soovitas proovida, oli selge, et see pill on minu. Pimesi ost on jah loterii.
Edu kõigile!