Maarja Nuut & Ruum

Rada7.ee
15-06-2018
kell 17:00

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv sõlmisid lepingu Suurbritannia plaadifirmaga 130701

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv sõlmisid lepingu Suurbritannia plaadifirmaga 130701, kes annab sel sügisel välja nende esimese ühise albumi. Duo on koos esinenud 2016. aasta teisest poolest, pälvides publiku ja kriitikute sooja vastuvõtu mitmel pool maailmas. Koos albumiga avalikustatakse ka duo rahvusvaheliste esinemiste kava.Maarja Nuut & Ruum on duo, kes ühendab oma instrumentide - viiuli, vokaali, luuperi ja elektroonika - abil mineviku ja tuleviku, pärandi ja sünteesi, läinud aegade kummalise intuitiivse taju ja meid ees ootava tehnoloogilise maailma.

Duo koostöö sai alguse kaks aastat tagasi Viljandi pärimusmuusika festivali eel, kui Maarja sai sinna kutse esineda eriprojektiga. “Olin mõnda aega mänginud mõttega kaasata oma muusikasse rohkem elektroonilisi helisid, kuid ei teadnud päris täpselt kuidas. Hendriku muusikaline looming oli mulle korduvalt kõrva jäänud. Helistasin talle, saime kokku ja nii see koostöö alguse sai,” selgitas Maarja Nuut. Hendrik Kaljujärv lisab: “Polnud aimugi, mis sellest koostööst saab. Me justkui leiutame seda muusikat kogu aeg ja mulle tundub, et see ebamäärasus hoiabki seda käimas.”
“Meie taustad ja töömeetodid on küllaltki erinevad, kuid võibolla just seepärast täiendavad need teineteist viisil, kus mõlemal on ruumi enda väljendamiseks ning loodud maailmad sulanduvad üpris loomulikult kokku,” rääkis Maarja.

Uue albumi väljaandja on Suurbritannia plaadifirma 130701, kes avaldab peamiselt post-klassikalist muusikat, näiteks on nad teinud koostööd selliste artistidega nagu Max Richter, Hauschka, Set Fire To Flames. 130701 kuulub plaadifirma FatCat Records alla, mis tegutseb 1989. aastast; nende muusikavalikusse kuulub post rock, indie, minimal techno, noise jm, olles avaldanud näiteks Sigur Rósi, Animal Collective'i jpt loomingut.

Plaadifirma 130701 juht Dave Howell on jälginud Maarja Nuudi tegemisi juba mitu aastat, täpsemalt alates 2015. aasta Tallinn Music Weekist, mil ta kutsus Maarja FatCati kureeritud programmi esinema. “Mul on väga hea meel, et meil õnnestub Maarja Nuudi & Ruumi ühine album meie plaadifirma alt välja anda. Nende looming sobib 130701-ga imehästi ning on igati kooskõlas sellega, mida ma püüan siin plaadifirmas teha – leida pidepunkte traditsioonilise muusikaga, kuid viia seda mingis teises suunas, luua traditsiooniliste komponentide ja instrumentidega midagi täiesti uut ja omanäolist. Oleme alati püüdnud leida tugevaid artiste, kes paistavad silma ja ajavad oma asja, kes ei järgi karja ega kopeeri teisi. Maarja ja Hendrik on selgelt leidnud oma koha - nii palju kui mina tean, ei tee täna keegi teine mitte midagi sellist nagu nemad,” rääkis Dave Howell.

Täpsem info albumi kohta saabub mõne aja pärast.

Maarja Nuut on laulja ja viiuldaja ning võluv esineja, kes võitnud paljude kuulajate ja kriitikute tähelepanu üle maailma. Täna üks rahvusvaheliselt tunnustatumaid ja enim kontserte andvaid Eesti muusikuid on välja andnud kaks albumit - “Soolo” ning “Une meeles” – mõlemad on toonud talle rohkelt publikut ning mitmeid auhindu.

Hendrik Kaljujärv on loonud hulgaliselt helikujundusi ja muusikateoseid teatrilavastustele, näitustele ja filmidele, ühtlasi on ta lavastaja ja etenduskunstnik. Ta on võitnud auhindu nii oma heliloomingu kui lavastajatöö eest. Hendrik on osalenud mitmetes muusikakooslustes, lisaks koostööle Maarja Nuudiga tegutseb ta koos Karl Saksiga Cubus Larviku nime all.

http://www.maarjanuut.com
https://www.facebook.com/MaarjaNuutEst
https://www.facebook.com/ruummusic
http://www.130701.com

Rada7.ee
16-07-2018
kell 14:29

Duo Maarja Nuut & Ruum avaldas täna esimese singli, mille esmaesitus toimus BBC Radio 6-s

Foto Renee Altrov, töötlus Luis Dourado
Täna, 16. juulil avaldas duo Maarja Nuut & Ruum sel sügisel ilmuvalt albumilt esimese singli "Kuud kuulama" koos abstraktse lühifilmiga. Singli esmaesitus toimus möödunud nädalavahetusel Suurbritannia raadiojaamas BBC Radio 6.


Liikuva pildi autor on Inglise filmirežissöör Benjamin Wigley, kes kasutas 16mm filmi ilmutamiseks erinevaid taimi, mis annavad lõpptulemusele unenäolise värvi ja tekstuuri.

Möödunud nädalavahetusel mängis duo Maarja Nuut & Ruum (Hendrik Kaljujärv) esimest ühist singlit Suurbritannia raadiojaam BBC Radio 6. Legendaarne DJ ja muusikaajakirjanik Mary Anne Hobbs nimetades seda “tõeliselt nõiduslikuks palaks”. Saadet saab järele kuulata siit: https://www.bbc.co.uk/programmes/b0b9z5fv; “Kuud kuulama” kõlab minutitel 1:41:22–1:46:40.

Sel suvel annab duo Eestis kaks kontserti: 28. juulil Viljandi pärimusmuusika festivalil ning 3. augustil Intsikurmu festivalil.

Rada7.ee
10-09-2018
kell 22:56

Maarja Nuut ja Ruum uus videosingel Haned kadunud


Duo Maarja Nuut & Ruum avaldas oma 5. oktoobril ilmuvalt albumilt "Muunduja" uue singli "Haned kadunud". Video, mille idee autor on Veiko Õunpuu, esmaesitlus toimus USA muusikakanalis Noisey: https://noisey.vice.com/en_us/article/yw4mnk/maarja-nuut-and-ruums-haned-kadunud-stream-interview


Albumi lugude nimekiri:
1. Haned kadunud
2. Käed-mäed
3. Muutuja
4. Mahe
5. Takisan
6. Kuud kuulama
7. Kurb laulik
8. Miniature C
9. Une meeles

painkiller
11-10-2018
kell 10:50

arvustus the Quitetuses