Svjata Vatra uue albumi "Svitlyi schljah" eelkuulamine

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
03-04-2013

TMW 2012, Svjata VatraTMW 2012, Svjata VatraFoto: Jelena Rudi
Svjata Vatra tulefolkarid Eesti-Ukraina muusikat kokku sulatanud juba 8 aastat ning andnud selle jooksul üle rohkem kui 300 kontserti üle Euroopa. Ainulaadselt temperamentset trombooni ja torupille segades moodustavad nad tuliseid ja lõunamaiseid helimustreid.

5. aprillil avaldavad nad uue kuuma albumi "Svitlyi schljah" („helgem elutee“). Bändile järjekorras neljandal plaadil segatakse jätkuvalt Ukraina ja Eesti juurtega helisid ja vaadatakse maailma positiivses võtmes – läbi armastuse. Svjata Vatrale omases tulefolgi stiilis uued põnevad seaded on saanud veidi pungilikuma hoo ja rockilikuma kõla.

Plaadi nimilugu "Svitlyi schljah" räägib sellest, et igal inimesel on võimalik valida oma elus helgem tee. Kuna viimastel aastatel on bändiliikmed käinud Eesti koolides rahvamuusikat tutvustamas, siis sealt on repertuaari jõudnud ka rahvamängud. Näiteks tuntud moonide kasvatamise lugu või Ukraina versioon meilegi tuntud loost "jänku hüppab metsa all…" – ukrainlastel hüppab see sama jänku mäe otsas.

"Svitlyi schljah" on radaseitsmes kuulamiseks enne ametlikku ilmumist ainult täna, 3. aprillil. Head kuulamist!

EELKUULAMINE ON SELLEKS KORRAKS LÄBI! AITÄH KÕIGILE HUVILISTELE! KOHTUMISENI KONTSERTIDEL!

Muusika salvestati Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia helistuudios. Plaadikujunduse tegi Asko Künnap, kes on kujundanud ka kõik Svjata Vatra eelnevad plaadid. Masteringi ja miksingu lihvi andsid Marko Atso ja Keijo Koppel Roundsound stuudiost.

Svjata Vatra esinemised on tuntud oma tulisuses. Plaadi esimene esitlus on Tallinn Music Weekil, 5. aprillil folgilaval, No99 teatris, muidugi ehivad tulefolkarid oma etteastet ehtsate tuleleekidega. Eriline on kindlasti ka 6. aprill, kus Tallinn Music Weeki raames Miia-Milla-Manda muuseumis on "Laste-eri" plaadiesitlus, kus kõiki mänge nii ukraina kui eesti keeles läbi mängitakse. See kontsert on akustiline.

Plaadiesitlused:

05. aprill Tallinn Music Week, No99 teater, folgilava
06. aprill Tallinn Music Week, Muuseum Miia-Milla-Manda
06. aprill Tartu Genialistide klubi
12. aprill Pärnu Pärimusmuusika Päevad, Kentuki Pubi
01. mai Narva, Tartu Ülikooli Narva Kolledž
02. mai Tallinn, Klubi Sinilind
04. Mai Paide Vallimägi

www.svjatavatra.com

Veel artikleid