UMA & Iris Oja "Peidus pool" eelkuulamine

07-02-2013 | kirjutas: Rada7.ee


Aleksei Saksa ja Robert Jürjendali koostöö algas 2007. aastal. Nende UMA duo ajab OMA rida nii Eestis kui maailmalavadel ja üllatab oma kuulajaid pea alati. Duo piireületav muusika on saanud sooja vastuvõtu osaliseks festivalidel ja kontserdilavadel Eestis, Prantsusmaal, Inglismaal, Kreekas ja mitmel pool mujal.

Aleksei Saksa ja Robert Jürjendali loomingut iseloomustavad klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning vabad improvisatsioonid. Tunneteskaalas tõusevad esile igatsus, ootus, lootus, avarus, kaunidus, erinevad nüansid, mis kuuluvad ilu kategooriasse. Aleksei Saksa trompet kõlab pehmelt ja igatsevalt, Robert Jürjendali kitarrikõla on delikaatne ja viimistletud, elektroonilised helid lisavad helikangasse kirkaid nüansse. UMA muusika meenutab kohati norra saksofoniguru Jan Garbareki kauneid avaraid põhjamaiseid loodusmaastikke, kuid on ikka inspireeritud Eestimaa loodusest ja inimestest.

UMA kutsub endale tihti ka põnevaid külalisi. Tähelepanuväärsed on olnud kontserdid Inglise muusikute Peter Chilversi ja Tim Bownessiga, šveitsi trummari Andy Pupatoga, rootsi lauljatari Lisa Nordströmiga, aga ka Eesti klavesiinimängijate Imbi Tarumi ja Ene Naelaga ning lauljatar Iris Ojaga.

Iris Oja koostöö UMAga sai alguse paar aastat tagasi. Lauljatari suure ulatusega hääl on mõjus nii vokaalsümfooniliste suurvormide esitamisel, ooperilavadel kui kammerkontsertidel. Iris Oja vokaaltehnika on peen ja nauditav ning esitus laetud võimsa emotsiooniga. Tema esitatud UMA muusikas pääsevad mõjule hääle nüansid ja sõnum – kõik on suurepärased intiimse kammerliku muusika meistrid.

Täna on meil au pakkuda kuulamiseks 15. veebruaril ilmuvat UMA uut albumit „Peidus pool“, mille muusika sündis Aleksei Saksa, Robert Jürjendali ja Iris Oja koostöös ning mis on loodud Anzori Barkalaja luulele. Album on eelkuulamiseks ainult täna - head kuulamist!

EELKUULAMINE ON SELLEKS KORRAKS LÄBI! AITÄH KÕIGILE HUVILISTELE! KOHTUMISENI KONTSERTIDEL!

Koosseis:
Iris Oja – laul
Robert Jürjendal – kitarr ja live-elektroonika
Aleksei Saks – trompet, corno da caccia ja live-elektroonika

Albumi esitluskontserdid toimuvad Talvejazzi raames kolmes linnas: kolmapäeval, 20. veebruaril Viljandis, Pärimusmuusika Aidas; reedel, 22. veebruaril Tartus, Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi Valges saalis (tasuta kontsert!) ning laupäeval, 23. veebruaril Tallinnas, Kumu auditooriumis.

Vaata lisaks: www.umamusic.com

widzhit
07-02-2013
kell 11:01

Sain eile oma kuulmise tagasi ja tore hommikut sellise asjaga stereos alustada. y

Janek
07-02-2013
kell 20:48

y Väga hea ja sügavuti minev kollektiiv, igal plaadil on pärle, nii tundub, et ka siin...peab korralikult kuulama veel...ajakava pani skippima...vokaalsetest koostöödest tundub aga siinne, Iris Ojaga, senimaani kõige õnnestunum r

ivo
07-02-2013
kell 22:20

Tõesti vajab korralikult kuulamist, veidi liiga raske, et töötegemise kõrvalt läbi hammustada, aga jagan samuti oma kiidusõnad. Esimese hooga jäi eriti kõrvu "tähevalgus".