Rada7 žanritalgud

Kirjutas Rene13
15-10-2014


Tähelepanu!

Rada7 esitab väljakutse magamistoamuusikutele, tahtmist täis entusiastidele ja end juba tõestanud asjatundjatele. Olete oodatud praktiliste oskuste kontrollimiseks sooritatavale katsele, mille sisuks on komponeerida muusikapala Rada7.ee valitud žanris.
Eksamipiletiks #1 on minimal wave – elektroonilise muusika žanr, mis Eestist oma tekkeajal mööda läks. Seega saab igast osavõtjast automaatselt pioneer kohalikul minimal wave’i maastikul.

Ülesandeks on kirjutada muusikapala, kasutades raamistikuks kõike, mis mahub minimal wave’i laiadesse piiridesse. Instrumendivalik on vaba. Kitarrid, miks mitte. Puhkpillid, milles küsimus. Beatbox, oleme üks suur kõrv. See on võimalus ükskord ometi saada rahuldatud sisemine vajadus viisistada mulje Linnahallist.
Teostuse pärast põdema ei pea, tegemislusti tulemusel sündinud primitiivsus ja naiivsus on igati žanritruud omadused.

Viisiloome lööktöö kestab 1. detsembrini. Kõik esitatud palad avaldatakse jooksvalt Rada7.ee keskkonnas, kus soovijad saavad avaldatud valikut vabalt valitud sõnastuses kommenteerida. Põnevamad sooritused ilmuvad võistluse lõppedes kogumikul.

Mis on minimal wave?
Minimal wave on kaasajal loodud üldnimetus kaheksakümnendatel tekkinud põrandaaluse elektroonilise muusika žanrile, mida iseloomustas napp instrumentatsioon, monotoonsed helimustrid, hõredad meloodiad ja sageli üsna kodune produktsioon. Muusika, mis oli inspireeritud nii kollektiivsetest külma sõja aegsetest meeleoludest kui üksikisiku tasandil homo technologicus‘e sotsiaalsest ja emotsionaalsest võõrandumisest. Kõlapilti kujundasid eeskujudena nii Kraftwerk, Suicide kui Joy Division, aga ka esimeste laiatarbesüntesaatorite võimalused. Eriti hea isuga viljeleti seda žanri arenenud prantsusekeelses maailmas, kus nimetati seda kui coldwave.

Kuidas osaleda?
Kirjutad kõige vägevama loo, mida kunagi kuulnud oled, saadad info muusikapala (eelistatud on mp3) asukohaga aadressile teave@rada7.ee ja kõik ülejäänu jääb radaseitsme hoolitseda.

Lisauurimist
https://en.wikipedia.org/wiki/Minimal_wave
https://en.wikipedia.org/wiki/Coldwave

Rada7.ee žanrijuurutamise osakond
Sügis 2014

Veel artikleid