Pildid: Get Your Gun "Doubt Is My Rope Back To You" plaadiesitlus

Kirjutas Evert Palmets
09-11-2017

Taani ansambel Get Your Gun esitles 2. novembril oma uut albumit "Doubt Is My Rope Back To You" ka Eestis, Tartu lokaalis nimega Genialistide Klubi. Kui Eesti oleks mingil põhjusel tuurinimekirjast välja jäänud, siis ma tean mitut inimest, kes oleks suuremat kisa selle otsuse üle tõstnud. Aga kõik on hästi – taanlaste endi sõnul tähendab Eesti publik neile väga palju: "playing here in Estonia means a world to us", ja tundub, et ka eestlased armastavad seda Taani kampa. Genialistide Klubi saal täitus fännidega päris kenasti, et omale peale kontserti signeeritud vinüülplaadid lunastada, pidin ma koguni järjekorras seisma – neljapäeval. Mul on selle kõige üle hea meel.

Miks plaadiesitlus Tallinnas ei toimunud?
Väidetavalt on meil pealinnas hetkel techno- ja muu peomuusika skene nii suure populaarsuse saavutanud, et vägeva tumeda ja süngete kõrvalmõjudega rocki vastu ei tunta huvi. Live-bändidele justkui ei ole kohta.
Tean jällegi kampa inimesi, kes selle kuulujutu ümber lükkaksid – aga ju siis kõik meie ümber ongi hetkeline ja järgmisel päeval juba ka muutlik. Kuigi, kui nüüd vaadata techno-kanaleid, siis seal toimub tõesti pidevalt midagi: Hugo Mesi eestvedamisel uue klubi Hall avamine Noblessneris, EKKMi programmijuhiks nimetati noor techno-guru Kevin Park ning ka neis salajastes techno-urgastes loksub pidev anti-sotsiaalne elu üle äärte. Mitu korda nädalas.

Siiski orgunnitakse ka meil Tallinnas kontserte, aga siin on paar aga. Esiteks toimub liiga harva, toimub lausa nii harva ja nii valimatult seinast-seina, et "pinge" kaob vahepeal ära. Teiseks oleks Tallinnale vaja ühte uut Tapperi suurust (350+ mahutavusega) kohta, mis ei haiseks ja et see asuks otse kesklinnas. On muidugi vana hea Rockstar’s klubi, mille programmi korraldamisega alustas üsna hiljuti Madis Velström (ja see on väga-väga hea uudis), aga Rockstar’si keldrisaal on siiski nii pisike – Get Your Guni suguse bändi jaoks kindlasti juba liiga väike. Sinilinnus on nad esinenud, Punane Maja on suletud, Von Krahli 2. korrusel on pidevalt teater ees… Oh, ma tean! Stuudio-tüüpi Sveta baaril Balti Jaama uue turuhoone külje all on potensiaali ja Madleen Teetsov-Faulkner on ennast juba endise Helikopteri klubiga minu plussnimekirja suutnud tätoveerida. Neil ongi kavas hakata rohkem alternatiivsemaid esinejaid näitama hakata. Kuid ka Sveta baar pole päris see Genialistide Klubi, mida Tallinn vajaks – ta ei ole kahekorruseline, Nagu Genklubi, kus üleval on saal ja garderoob, all lisaruumid pisemate ürituste jaoks, baar ja taimetoidu puhvet Göök… puuduvad lihtsalt need ülimõnusad kihid ja lisad.

Aga nüüd siis Get Your Gunist. Nad on tegelikult lausa nii suurepärane bänd, et korraldasid huvilistele transpordiks Tallinn-Tartu-Tallinn suunal sõitva eribussi. Buss startis Tallinna Solarise keskuse lähedalt ja viis tublid muusikagurmaanid turvaliselt Tartu Genialistide Klubi kõrvale – ja mina olin "piletikontrolör." Ütlen ausalt, see pole mu unistuste amet kunagi olnud, ka bussijuhte vaatan umbusklikult, aga sõiduk oli just piisavalt väike ja samas piisavalt suur, et see nimetada hoopis ümber "shuttle’ks". Ja kui sinult juba abi palutakse, siis kui halb inimene sa ikkagi kokkuvõttes oled? Muidugi lähed appi ja annad ägeda eesmärgi nimel maksimumi. Niisiis rahad kasseeritud, nimede taha linnukesed tõmmatud ja paar lolli nalja õhku rippuma jäetud, startisimegi.

Peaesineja eel esines veel ka Crystal Cloisters, deja vu, nad tegid täpselt sama, samas kohas, ka 2014. aastal. Tuli välja, et ka neil oli äsja uus album sündinud. „Amakonda sõdrunid“ on müügil hästivarustatud plaadipoodides, leidke see.Kerge selfie.Kerge selfie.
Get Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your GunGet Your Gun
Kirsiks tordil Get Your Guni uus muusikavideo "You’re Nothing".

Olen vist Get Your Guni esinemisi näinud viiel korral ja jutud, et nad lähevad aina paremaks ja paremaks, on tõepõhjaga. Kõik see, mida nad laval teevad, on väga veenev. Ja uued lood – neid on muuseas sama palju nagu eelmisel albumil, seitse pala – jäävad väga lihtsalt kõrvadesse edasi kumisema. Mul on uus plaat veel siiski kuulamata, ootan huviga, kuidas tervik mulle mõjub.

Muuseas, Genialistide Klubi juht Henri Roosipõld kalkuleeris, et järgmistel aastatel saab ehk majas teostada ka väikse uuenduskuuri. Genklubi saal vajaks hädasti natuke ägedamat valgust ja mina oleksin küll õnnelik, kui külgedele või esinejate taha alla nurkadesse mõned korralikud ja kaamerasõbralikud led-valgustid tekiksid. Kohtumiseni!

Get Your Gun (discogs)
Crystal Cloisters (discogs)

Veel artikleid