Nädala muusikapai nr 4

Kirjutas Rada7.ee
02-11-2016

Teie ees on Radaseitsme minitiimi iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Rõhk põneval – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat, aga kindlasti põnevat.

Stylo G x Jacob Plant – Bike Engine

MC STan B: Mul pole õrnematki aimu, mida need artistid on varem teinud, aga see video on piisavalt haige, et kunagi lähitulevikus nende kohta rohkem uurida. Tegelikult jääb natuke kummitama ka.

Ibrahim Maalouf – Red & Black Light

Kirill: Minuarust kõlab see lugu palju hevimalt kui terve hunnik tänapäeval toodetud hevimetalit. Korralik raiumine "refräänis" ja nakkav trompetimeloodia. Lõngad püsti!

Sleaford Mods – „T.C.R” EP

tess: Mu käpakeste vahele on jõudnud Nottinghami duo Sleaford Mods’i EP nimega „T.C.R”. Õigustamaks enesekirjeldust "electronic munt minimalist punk-hop rants for the working class", on tüübid viimasel ajal, lisaks aktiivsele kontserttegevusele, innustanud oma fänne annetama Briti toidupankade organisatsioonile ning võtnud häälekalt sõna Rushcliffe Borough Council’i poolt vastu võetud otsuse kohta trahvida 100 naela suuruses summas inimesi, kes tänavatel magavad, kuna nad tõmbavat alla antud regiooni elukvaliteeti. Ja plaat? Plaat on üliäge, soovitan.
Juurde lisan ka lõigu oma suvisest kontserdielamusest: „…/duo kipub ka jällegi sinna spoken word-esindajate klassi rühmituma, sest no ma ei kujuta ette, kuidas muud moodi vokalist Jason Williamsoni agressiiv-intensiivset tattipritsivat, briti töölisklassi nirusest elust pajatavat, „laulumaneeri” kirjeldada. Duo teine osapool Andrew Fearn on nüüdsest mu iidol ja on endale igal juhul suutnud organiseerida mugavaima karjääri, mida iial võiks kujutleda. Samal ajal kui Williamson võimleb, endast teksti välja tulistab, ümber mikrofonistatiivi kanatantsu teeb jne, siis kõigub Fearn vaikselt ühe koha peal edasi-tagasi, vajutab aeg-ajalt enda ette nelja õllekasti otsa asetatud läpakalt käima uue tausta, trimpab vaikselt õlut ja sügab läbi dressipükstetasku kubet. On vist üleliigne öelda, et alumine kast oli pudelitega täidetud, kust ta siis endale vajadusel uue sai õngitseda. Arvestades duo kasvavat populaarsust ja viimase aja koostöid nii Prodigy (lugu "Ibiza" Prodigy eelmise aasta albumil "The Day Is My Enemy") kui ka Leftfieldiga ning seetõttu kasvavat esinemistehulka, pole eelnevalt aastaid virelenud kuttidel ilmselt miskit kurta. Kurta ei olnud ka publikul – fockin‘ kaasatõmbav, intensiivne ja meelelahutuslik kraam.”

LEViT∆TE. – Mecca 002

Ivo: Veidi tatsamist trapi maailmast, midagi Odesza, Bassnectari ja Nine Inch Nailsi sõpradele. Levitate seikleb peamiselt tumedamas otsas, kuid kõlaks vingelt ka klubis. Soovitatud kolmik on üks osa (ilmselt juba loetud päevade pärast) ilmuvalt albumilt. Kui meeldis, siis proovi ka mais ilmunud EP-d Justin Hartingeriga, seal viimane pala Entity äkki eepika poolest ka Healthi sõpradele istub.

Obšrr – Pabaiga

evertp: Eelmise aasta Body Machine Body festivali üks meeldejäävamaid artiste Obšrr esines eelmine laupäev Pärnus. Leedukas tegi seekord instrumentaalse kava ja see oli kohe eriti mõnus.
Väike vihje: juba järgmine nädalavahetus toimub jälle Body Machine Body festival!

Veel artikleid