Nädala muusikapai nr 33

Kirjutas Rada7.ee
01-06-2017

Polly & Liam
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

HU? – "Suvetuul"

MC STan B: Väidetavalt teeb HU? uut albumit. Paari nädala tagune kontsert tõestas, et bänd jätkuvalt suurepärases vormis ning seega on ka ootused uue albumi suhtes täitsa arvestataval tasemel. Suvehitti vast sellest loost küll ei saa, aga see ei tähenda, et lugu kuidagi halb oleks. Üldsegi mitte. Vaiksele õhtusele suveistumisele sobib küll. Veidi jääb kummitama ka.

Loke Rahbek – "City Of Women"

Marko: Jäin Denovali lehele seiklema, uue Dale Cooper Quarteti plaadi kõrval leidsin Lohe Rahbeki väga hea plaadi "City of Women". Tegu on Taani tüübiga, kes figureerunud muidugi kümnetes kooslustes, aga tuntumatest näiteks Lust For Youth ja Damien Dubrovnik. Album on meeldivalt vaheldusrikas, drone osad ei väsita ära, nendele on vahepeale kergemaid eksperimentaalpalasi, klaverimeloodiaid ja modaalsüntesaatori helisi. Ühesõnaga viimase aja parimaid debüüte.

Aivar Surva – "Cyan"

Mihkel Kübar (Intsikurmu): Nägin Aivarit esimest korda palju aastaid tagasi ansamblis Outist. Oli hea Rapla bänd. Eelmisel aastal avaldas oma debüütalbumi “Jinn”. Võttis kätte ja tegi ära. Ja tulemus on minu kõrvale täielik pai. Seda, kuidas ta seda tegi, näeb siit. Minu üheks lemmikuks on lugu "Cyan". Aus ja päris muusika. Mõistan seda muusikute soovi kasutada võimalikult palju elektroonilist virr-varri oma muusika nüansside rikastamiseks, kuid vahelduseks on päris pillidel, päris inimeste poolt, päriselt kõlav ja harmoneeruv muusika väga värskendav kuulamine. Aivar on hea näide, et hea muusika saladus ei peitu elu24 portaali piltidel poseerimises, vaid mõtlemises, mõtestamises ja lõpututes tundidest stuudios. Kummardus loojale, respect!

Karen Dalton – "Green Rocky Road"

kosmosjamaa (Kroonlühter): Lõunaosariikide vibe’i meelestuseks sai korraga ette võetud kaks lihtsat asja – vaadata ära krimisari "Justified" (põhimõtteliselt Kentucky "The Wire") ja käia läbi delta bluesi, alt-country’t, John Fahey ja american primitive guitar seotud tüüpe. Viimases ringi nuhkides jõudiski Karen Daltoni otsa. Halb on sellist asja küll öelda, aga eriti sümpaatseks tema juures tegigi asjaolu, et ta oma eluga kuhugi ei jõudnud, elas tänaval, samal ajal lootusetu junkie. Sõbrad ja fännid küll üritasid teda aidata, aga kuidagi ei võtnud vedu, otse rehabist jälle tänavale draage tegema, suri 55-aastasena aastal 1993.

Mees Inc. – "Meeldib, Ei Meeldi"

Jaane Tomps (Delfi): Kas teile meeldib elada maal? Meeldib taevas ja maa? Meeldib oma jalgu sirutada? Meeldib kaisutada? Meeldib kurjustada? Ja meeldib ka oma nägu vihata? – Kui vastasite eelnevatele küsimustele jah, siis ilmselt meeldib teile ka Eesti kõige kuumema Soundcloudi muusiku Mees Inc. uhiuus helitaies.

Sõjaruun – "Tusk"

Ivo: Tänaseks muidugi oli tarvis juba taas jope selga ajada, aga pühapäeval juhtus selline imelugu, et olukord õues meenutas lausa korraks suve. See aga ei häirinud Thoni, sest pläkimehed juba teavad, et ega see tali taeva jää ning avaldas Sõjaruuni uue pala. "Tusk" räägib muidugi külmast, tuisust ja ööst, mis hinge seest võtab ning on loodetava suve ootel igati sobilik kuulamine, eriti kui tekib tunne, et midagi on äkki liialt helge ning on vaja tusatuju turgutada. Seega ideaalne suvehitt, mis kulmineerub sügisel samanimelise 8-palase albumiga ning pakub kõigi eelduste kohaselt rohkelt meelehärmi.

Chromatics – „Shadow”

tess: Poolteist nädalat tagasi närisid Twin Peaksi fännid oma sõrmeküüned ribadeks ja ilmselt ka sõrmeotsad veriseks suurest ootusärevusest. Kultusseriaali 1. ja 2. osa paisati 21. mail vaatajate ette ja sellega koos ka esimene uus soundtrackilugu, mis oma uneleva stiili poolest sarnaneb üsna eelmiste hooaegade Julee Cruise’i poolt lauldud ja kõigile pealuu sisse kulnud teemaloole. Nagu ka esimesed seeriad, avas ka esimene lugu uksi, kuid ei viidanud veel ühelegi rajale, mida mööda hooaeg edasi hakkab liikuma. Videos väike armas vihje ka – kitarrist Adam Miller kannab Owl Cave sõrmust. Põnevus on igal juhul veel õhus.

Ghost Bath – "The Silver Flower, Part 2" & "Happyhouse" live

Kirill: Tsiteerin: "Vahel ehk tulevad süümekad, et skenet pimesi ei toeta… Aga siis näed sellist videot." Autor teada. Minu poolt samuti EI.

Veel artikleid