Nädala muusikapai nr 122

Erakliku ja peidulise iseloomuga kääbusjõehobusid on elupaikade hävimise ning veekogude saastatuse tõttu looduses alles vähem kui 3000 isendit. Tallinna loomaaed on koduks kääbusjõehobudele Pupale ja Holgerile. 25. mail 2019 täitus Holgeril 45. eluaasta, mis on kääbusjõehobule väga soliidne iga. Juubeli puhul tõid loomaaia looduskooli õpilased Holgerile ja tema kaasale Pupale suure sületäie maitsvaid võililli ja karbiga mustikaid.Erakliku ja peidulise iseloomuga kääbusjõehobusid on elupaikade hävimise ning veekogude saastatuse tõttu looduses alles vähem kui 3000 isendit. Tallinna loomaaed on koduks kääbusjõehobudele Pupale ja Holgerile. 25. mail 2019 täitus Holgeril 45. eluaasta, mis on kääbusjõehobule väga soliidne iga. Juubeli puhul tõid loomaaia looduskooli õpilased Holgerile ja tema kaasale Pupale suure sületäie maitsvaid võililli ja karbiga mustikaid.Foto: Inari Leiman, Tallinna loomaaed
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Hildur Guðnadóttir – "Bridge of Death"

Marko: See ühtlasi võiks see siin olla ka seriaalisoovitus. HBO viieosaline miniseeria Tšernobõli tuumakatastroofist. Räägitakse küll inglise keeles, aga näeb väga hea välja ja koos muusikaga viib see täiesti sellesse maailma. Helilooja Hildur Guðnadóttir on väga produktiivne tšellomängija, kes on maha saanud mitme sooloplaadi, kümnekonna filmi heliribaga ja veel koostööd teinud umbes 100 artistiga. Ühesõnaga põnev, ma hoian nüüd sellel nimel silma peal.

LOWFUTURE – "Shade and Shallow Water"

Ivo: Väga hea nädal on minu meelest kohalikus muusikas olnud, kus albumitest võiks eraldi välja tõsta ka meil eelkuulamises olnud Meisterjaani ning Estoneri. Viimase esitlus just oli Tallinnas väga hea ning Meisterjaani omale Sveta Baaris soovitan kindlasti minna, sest kõigele lisaks esineb seal Regret. Kuid radaseitsme (ja kiire google järgi tundub, et ka teiste) tähelepanu alt on seni jäänud välja LOWFUTURE uus lugu "Shade and Shallow Water", mistõttu ka just nemad soovitusena välja käiks. Palju muidugi neid sellisest musast kirjutajaid ikka on, pealegi, kui õigesti aru sain, veel selline tüütu temaatika, nagu peaks millestki hoolima. Bandcampist võib vihjena veel leida, et neljandat albumit on oodata, mis küll miskipärast mitte nimega "IV", vaid "IIII".


Külalissoovitajatena on meil seekord kultuurifestivali "Tahkuna Briis" tegijad ja esinejad. Festival toimub 6. juulil Tahkuna tuletornis ja selle ümber juba neljandat korda, osalejaks saad märkida end Facebookis, pääsmed saad hankida Ticketerist. Üles astuvad Faun Racket, Mauno Meesit, Lauri-Dag Tüür ja Valev Sein koos Raul Kelleriga. Plaate mängivad MRT, Kiimsask ja REC, installatsioonide eest vastutab Kordon residentuur.

Suzanne Ciani – "Malibuzios"

Andres Lõo ja Talis Paide (Faun Racket): Tuleva suve lainel tundub Suzanne Ciani naiivsuse piiril subatomaarne süntesaatori bliss just Tahkuna briisi võtmeks. Elu on ka ilus. Ilus on elu ka.

Jay Schwartz – "Music For Autosonic Gongs"

Lauri-Dag Tüür: Pean tunnistama, et ma popmuusikat enam praktiliselt üldse ei kuula. Või noh, vähemalt praegu on selline periood. Viimastel aastatel üks mulle huvitavamaid heliloojaid, keda ma olen avastanud, on Jay Schwartz.

Tapani Rinne – "Nyt"

Mauno Meesit
: Üks viimase aja parimaid avastusi on Tapani Rinne uus plaat "Radioton". Klarneti ja saksofoniga loodud ambient muusika. Väga terviklik ja lihtne album, mille mustrid mõjuvad igal kuulamisel natukene erinevalt. Tapani on ilmselt paljudele tuttav jazz-elektroonika bändist Rinneradio, kes on ka Jazzkaarel ja Leigol mänginud.

Tyler, The Creator – "Earfquake"

Ann Mirjam Vaikla: "theresa gone, im back." – just selliste sõnadega säutsus Tyler (pärisnimega Tyler Okonma) hiljaaegu oma Twitteri kontol rõõmustades Theresa May lahkumisavalduse üle. Nimelt keelati Tyleril 2015. aastal Suurbritanniasse sisenemine 3-5 aastaks kui ülemsekretäriks oli T. May. Tyler, kuulutanud 18. mail välja ootamatu kontserdi oma uue albumi “Igor” esitamiseks, kust pärineb ka hitt “Earfquake”, oli siiski sunnitud selle ära jätma, kuna piletid müüsid välja tohutult kiiresti ning ukse taha jäänud fännid hakkasid turvameeste keeldudest hoolimata kontserdialale massiliselt sisse murdma. Terve albumi näol on tegemist väga intrigeeriva journey-ga, kus teevad teiste hulgas kaasa Kanye West, Solange, Pharrel jt.

Emma Ruth Rundle – "Light Song"

Laura Noodapera: Siin ei ole üldse mingit varianti, et ma midagi muud soovitaks. Emma Ruth Rundle, mh tuntud ka kui visuaalne kunstnik ja Marriages’i liige, on mu selle kevade kõige suurem armastus. Ja mu päriselu-armastused on nendest helidest juba raudselt tüdinud – keerelnud on see plaadimängijas igatahes omajagu. Tema viimane album “On Dark Horses” on tüüne, mürane ja liigutav, mõjudes nii värskelt kui üks selline tükk tummist rifireisi üldse mõjuda saab. Ja Light Song on "light" ainult albumi alguse päriselt tumedate hobustega võrreldes.

Sara Davachi – "For Voice"

Tõnu Laasi: "For Voice" on üks pikk ja soe väljahingamine muusikateaduse doktorikraadi püüdva Sarah Davachi ambientalbumilt "All My Circles Run", milles iga lugu on pühendatud erinevale instrumendile.

Rando Arand – "Joondub"

Jürgen Rekk: Äsja kohaliku labeli Liitheli alt pressitud mõnus kulgemine paitab kõrva. Ostke plaati!

Loren Connors & Daniel Carter – "Departing"

Valev Sein: Selles on õhku. Soovitan kuulata ka Loreni plaati "Õhud" – "Airs".

Veel artikleid