Nädala muusikapai nr 12

Kirjutas Rada7.ee
04-01-2017

Seekordse Nädalapai staar on Nurr-Kostja, kes otsib kodu.Seekordse Nädalapai staar on Nurr-Kostja, kes otsib kodu.
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat

Run the Jewels – "Talk to me"

MC STan B: Kuigi Run the Jewels lubas uut albumit alles selle aasta alguses, siis jõuluõhtul tuli tore uudis, et album on kuulatav kõikides peamistes voogesituskeskkondades ja lisaks ka tasuta allalaetav. Ketrasin seda terve lõppenud aasta viimase nädala ja minu meelest ei jää uus album mitte kuidagi alla eelmisele. Parem võib-olla ei ole, aga samal pulgal küll.

Pia Fraus – "Mute The Birds (Ulrich Schnauss version)"

Evertp: Istusin Rein Fuksiga vahepeal Pia Frausi stuudiosse maha, et shoegaze’i, indiepopi ja Seksoundi teemadel paremini pulss üles leida. Jõudsime igasuguste elu-oluliste ja ka lihtsalt eluliste ja oluliste teemadeni, samuti ka Ulrich Schnaussini, kes on Reinu arvates suurepärane produtsent ja miksija. Olen temaga päri. Panen teaseriks selle suurepärase vesiooni loost "Mute The Birds" ja jääme ootama sügisel ilmuvat uut Pia Frausi plaati.
PS! Mida arvab Rein Fuks Pia Frausi järgmisest plaadist, saate varsti Rada7.ee vahendusel teada.

mitch murder – "Selection 4"

Kirill: 30. detsembril välja tulnud kogumik sisaldab mitch murder’i kõiki 2016. aasta pisemaid tegemisi ja lindistusi, mida ta ei ole seni avaldanud. Näiteks "Kung Fury" filmist tuntud jaki tunnuslugu "Jacket" ja klaveripala "Overworld", mille sarnast ma temalt ei ootakski. Väga äge remiks mängu Witcher 3 palast "The Wolven Storm", mis muutus mitch murderi käe all 80ndate maksimalismi eeposeks. SAKSOFON <3

Clint Mansell – "Waves Crashing On Distant Shores Of Time"

painkiller: Väga produktiivne filmimuusikakirjutaja Clint Mansell tegi heliriba Black Mirrori ühele osale. Kurb kolmanda hooaja peatükk nimega "San Junipero", millest poole täitis 80ndate süntpop ja teise siis tema kirjutatud nukrad instrumentaalpalad. Tundub, et kogu heliriba meeldib paljudele, sest eelmise aasta lõpus kuulutati välja, et pressitakse ka vinüül. Mina igatahes võtaks küll.

EIXD – "Pealkirjata Dokument (kaasas Emmi Kõiv)"

Ivo: Ma jätkan eelmise aasta paremiku lainel ning siit kindlasti üks meeldejäävaim kohalik pala minu jaoks. EIXD küll vahetas nime – kaugemalt vaatajale üpris arusaamatul isiklikul põhjusel, midagi seoses sellega, millise tunde eelmine nimi tekitas – ning temast sai EiK. Kuid interveebide avarustes ilmus see pala eelneva nimega ning on seal veel selle samaga, mistõttu ei hakka omavoliliselt ka soovituses nimevahetust tegema. Passi järgi Eik Erik Sikk vastas oktoobri lõpus ka mu intervjuuküsimustele ning seal ka täpsustavat nimevahetuse ja viimase singli teave.

Jain – "Makeba"

tess: Ei avalda mulle Jain’i varasemad lood erilist muljet, aga „Makeba” lihtsalt paneb oma kaasakiskuva Aafrika mõjutustega biidiga hüplema iga kord, kui ma seda kuulen.
Video alguses viidatakse üsna selgelt, aga sujuvalt teemasse sulandudes, kes täpsemalt on Makeba – Mama Africa, kellest laul räägib. Saan aru, et Jain on oma lapsepõlve veetnud Madagaskaril, nii et nii teema kui ka biit omandavad sellega ühe prantsuse lauljatari kohta arusaadavad mõõtmed.
Ka on video ilmselt nauditav videotehniliste trikkide austajatele või vähemalt selliste inimeste hüüatuste järgi see lugu minuni jõudis.

Veel artikleid