Nädala muusikapai nr 119

Kirjutas Rada7.ee
10-05-2019

Dagestani tuur on jässaka kehaehitusega kaljukits, kelle lehvikuna taha- ja sissepoole üles koorduvad sarved meenutavad pisut mägilammaste sarvi. Salaküttimise, kariloomade ülekarjatamise ja sõdade tõttu on liigi arvukus looduses kriitiliselt vähenenud. Liigi säilitamist tehistingimustes koordineerib Tallinna loomaaed.Dagestani tuur on jässaka kehaehitusega kaljukits, kelle lehvikuna taha- ja sissepoole üles koorduvad sarved meenutavad pisut mägilammaste sarvi. Salaküttimise, kariloomade ülekarjatamise ja sõdade tõttu on liigi arvukus looduses kriitiliselt vähenenud. Liigi säilitamist tehistingimustes koordineerib Tallinna loomaaed.Foto: Tallinna loomaaed, Maaja Kitsing

Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

AC13 – "Awake"

MC STan B: Ma ei mäletagi, kas ma üldse dnb’d muusikapais soovitanud olen, aga sellegi poolest, on selle nädala muusikapai väga trummi ja bassine. Brighton’ist pärit AC13l ilmus paar nädalat tagasi EP "Giant Machines" ja tuleb tunnistada, et see on täis massiivseid tracke. Avaloo bassikäik on enneolematult rets. Soovitan!

Holly Herndon – "Frontier"

Ivo: Lugu on igati tiptop ja isegi kui ma oluliselt sellise leelotamise austaja pole, siis kombinatsioonis nende biitidega toimib küll. Tegemist on siis uue singliga peatselt ilmuvalt albumilt "PROTO". Varem on ilmunud lood "Eternal" ja "Godmother" ning uus pala ühendab need kaks väga erinevat kenasti ära. Küll aga on mul uue singliga kuskil kuklas tunne, et ma olen midagi väga, lausa väga-väga, sarnast juba varem kuulnud, aga ei suuda välja mõelda. Kes aitab välja?

Bart Graft – Maze

Kirill: Bart Graft võtab 80ndate saundist maksimumi. Need trummid, bass ja padid! Tipp-topp. Sellel lool on nii kihvt bassikäik, täiega kurjasti kõlav aga samas koostöös teiste pillidega on lugu hoopis teistsugune.

Veel artikleid