Nädala muusikapai nr 118

Jässaka kere ja “bandiidimaskiga” pesukaru lühikesed jalad lõppevad pikkade liikuvate sõrmede ja varvastega. Nime on ta saanud kombe järgi saak enne söömist vette kasta. Pesukaru on omnivoor, kes sööb kõike, mida kätte saab. Tallinna loomaaias saab pesukarusid imetleda seni, kuni loomakestel eluiga jätkub. Uusi isendeid enam sisse tuua ei tohi, sest nad kuuluvad Euroopas invasiivsete võõrliikide ehk sissetungijate nimekirja. Maikuu igal pühapäeval kell 13 saab Tallinna loomaaias näha pesukarude toitmist ja kuulda nende toiutmiskäitumise ja toidueelistuste kohta.Jässaka kere ja “bandiidimaskiga” pesukaru lühikesed jalad lõppevad pikkade liikuvate sõrmede ja varvastega. Nime on ta saanud kombe järgi saak enne söömist vette kasta. Pesukaru on omnivoor, kes sööb kõike, mida kätte saab. Tallinna loomaaias saab pesukarusid imetleda seni, kuni loomakestel eluiga jätkub. Uusi isendeid enam sisse tuua ei tohi, sest nad kuuluvad Euroopas invasiivsete võõrliikide ehk sissetungijate nimekirja. Maikuu igal pühapäeval kell 13 saab Tallinna loomaaias näha pesukarude toitmist ja kuulda nende toiutmiskäitumise ja toidueelistuste kohta.Foto: Tallinna Loomaaed
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Sonar Pulsar – "Nika"

MC STan B: Kohalikult technoprodutsendilt Sonar Pulsarilt on ilmunud tutikas track "Nika". Olgugi, et endale meeldib veidi jõulisem astumine, kiidan tracki sellegipoolest. Suurepärane track reede õhtu alustamiseks või meeldivaks lõpetamiseks. Tubli töö!

Penelope Trappes – "Burn On" (Mogwai Rework)

Marko: Penelope Trappest olen varem vist siingi soovitanud, üks uusi lemmikuid. Tuleb välja, et tema viimase albumi lugudest tuleb ka töötlusvariantidega plaat. Nimekirjast jäävad silma veel nimed nagu Cosey Fanni Tutti, Félicia Atkinson ja Johnny Hostile. Veidral kombel oli nädala loovalikus ka viimase artisti töötlus Penelope Trappese loost. Ei olnud vist väga arusaadav?

Four Tet – "Teenage Birdsong"

Ivo: Täna küll vist Sunn O))) päev, aga ma komistasin hoopis Four Teti eriti helge tiksumise otsa. Tüüp muide veab parajasti paar nädalat Spotifys pleilisti ka, kus tutvustab värskemat enda maitse elektroonikat.

Minuit Machine – "DRGS"

Rene: külma sõda kaunistas tuumasõjahirm, selle eest pagemine muutis inimesed äärmiselt leidlikuks. Kunagistest õppevideodest kasvas kaheksakümnendateks korralik b-kino, hirmu leevendamine hedonismiga andis pealehakkamist kõiksugu kõlvatusteks, sest oli võimalus, et ronid õhtul kuskil Lääne-Berliinis keldriklubisse ja kolmanda päeva lõunal seal välja tulles on linn maa pealt pühitud. Maailmalõpulubadus mobiliseeris läbi hüsteeria ja ülereageerimise loovatele tegudele igavese suure seltskonna. Meie ajal on tuumasõda peamiselt India ja Pakistani eraasi, läänest vaadates ei ole nad tõsiseltvõetava maailma osa, sest kui millestki räägitakse peamiselt kaastunde kategooriates, ei võeta seda tõsiselt. Põhja-Korea ja nende raketiprogramm paistavad midagi kauget ja karikatuuri tasemel olevat ning Lähis-idas on ainuke tuumarelvaomanik liitlane. See ka mõni oht. Igal juhul on tuumasõda popkultuuri peavoolu lemmikmuusade hulgast taandunud, sest siia poole pole kellegi raketid suunatud. Viimase moe järgi suureks maailmalõpulubaduseks on kliimamuutused, mis tekitavad kunstipärase paanikaga tempides juba järgmise mõõtkava hirmu.
Ootamatu tuumalöök söestab sinu, sinust paremal järjel naabri ja teised loomad korrektselt füüsikaseaduste järgi, allesjäänu võtab tuumatalv. Põua ja üleujutuste eest liikuma hakkavad hordid ähvardavad seevastu piirata elumugavusi ja üldse mitte halastamatu hoolivusega vaid võimalustepõhiselt. Veelgi ebamugavam on, kui demokraatliku riigikorra ja inimõiguste väärtused osutuvad seesuguse tulevikuga kokku puutudes võrdseks paberi kütteväärtusega millele need on trükitud. Seepärast on üleujutus hoopis süngem kujund kui tuumaseen, sest tuumaleek teeb maatasa, kliimamuutused ähvardavad sotsiaalse atavismiga.
Pariisi coldwave duo Minuit Machine värskes videos leiavad kasutust nii üleujutused, metsapõlengud kui tuumaplahvatus kõrvuti klubistseenidega, tuues kaheksakümnendate hedonistliku maailmalõputunnetuse 21. sajandi tingimustesse. Maailm on lõppemas aga mind ei koti, sest tants ja droogid.

Mitch Murder – Prism

Kirill: Ma ei tea mis värk mul Mitch Murder’i loominguga on, aga isegi kui ta reliisib träki, mis on kloon tema varasemast kraamist, siis ma ikkagi kuulan seda lõhki. Nii hea laupäeval see käima panna ja samal ajal mitte midagi teha.

Veel artikleid