Mina korraldan: A.Live

Kirjutas MC STan B
20-03-2013

Jake Farra
Paljudel võib-olla ei seostu klubi Hollywood kohe hea kontserdipaigana, kuid Ott Ojamaa ja Karl-Erik Taukar on sellest aastast korraldanud iga kuu kolmandal neljapäeval klubis Hollywood üritustesarja A.Live, kus põhirõhk on peamiselt semi-alternatiivsetele Eesti artistidele. Sel nädalal astuvad üles HU? ja Külalised ning uurisingi härrastelt veidi ürituse tagamaid.

Viimati kuulsin ma lauset "Lähme Hollywoodi kontserdile" ikka päris mitu aastat tagasi. Kust tuli see mõte teil seal jälle live‘e korraldama hakata?
Ott: Asjade kokkulangevus vast – klubi oli just läbinud põhjaliku renoveerimise, uut kola palju, ruumid jätkuvalt suured, vaba kuupäev.
Karl-Erik: Mina olen enne meie üritust varem võib-olla ühel live-kontserdil Hollywoodis käinud. Olen ammu mõelnud, et ööklubisid võiks rohkem live’deks kasutada ning Hollywood on suur ja tore klubi keset linna.

Teil juba on mõned live’d toimunud. No kui mõned nimetada: Vaiko Eplik, Frankie Animal, Tenfold Rabbit jne. Kuidas vastuvõtt seni on olnud?
Ott: Mõni tänusõnad on pudenenud, aga üldiselt ollakse eestlaslikult vaoshoitud ja tänatakse silmadega. Tegelikult, ju on kõik rahul – bändidel üks üritus juures, kus täiskoosseisus esineda, kuulajatel võimalus kahte suurt nime igakuiselt kuulata/vaadata. Paljud bändid on juba ise end järjekorda võtnud ja üldine vastukaja on toredalt positiivne.
Karl-Erik: Kahel möödunud üritusel on olnud klubis praktiliselt täismaja, tuju kõigil hea ja bändid õnnelikud. Mul on küll alati hea meel olnud saalis ringi vaadata – täpselt sellised inimesed, keda me sinna ootame.

Kuna üritus on siiski neljapäeviti, kas te peate artiste kutsudes ka sellise pilguga vaatama, mis pigem noortele huvi pakuksid? Eeldan, et tubli tööinimene, kui tal just puhkus pole, neljapäeval klubisse minna väga ei viitsi. Või eksin rängalt?
Karl-Erik: Mulle tundub, et nende osakaal, kes õhtul vabalt võtavad ja hommikul hea tujuga tööle lähevad, on viimasel ajal jõudsalt kasvanud. Seda enam, et meie ürituse kontseptsioon ei ole publikule lavalt viina kurku kallata. Aga noori on meil palju küll, selles osas selle nädalapäevaga mingi seaduspära ikka on. Artiste book’ides mõtleme heade semi-alternatiiv bändide peale, keda üldiselt võtabki kõige kiiremini omaks nooremapoolsem publik.

Kui pikad kavad jõuavad bändid teil õhtu jooksul teha? 2×45? Või üks lühemalt, teine pikemalt?
Ott:Kuna üritus on siiski neljapäeval, peame inimestega arvestama. Oleme niigi uste avamise tund varasemaks lükanud, avame kell 10. Aga,kuna ürituse fookus on ikkagi muusikal, mitte nädalapäeval, oleme proovinud bändidest ajaliselt viimast välja pigistada. Esimene kord oli Vaiko laiv üle tunni. Vaikol oli uus Eliit koosseis ka, need oleks hommikuni mänginud.
Karl-Erik: Senistel üritusel on bändide set’id jäänud kolmveerandi ja pooleteise tunni vahele. Kuna bändid A.Live’l ei soojenda/jahuta üksteist, pigem justkui täiendavad ja moodustavad hea koosluse, on live’de pikkused siiani üsna sarnased olnud ja esimese seti ajal saal täis.

Siiski, kas plaanite jääda ainult Eesti artistide juurde või hea kokkulangevuse puhul ei ütleks ei ka mõnele välismaa artistile?
Karl-Erik: Ott?
Ott: Siin polegi pikalt keerutada – mul on igati roheline tuli. Kui ürituse rohkem käima saab ja reservi kergelt vahendeid koguneb, let’s go!
Karl-Erik: Eks mingil hetkel juhtub ju see, et omadest bändidest saab ring täis. Super oleks aeg-ajalt ka mõni hea välismaa tuua, aga samas kogu selle sinisilmsuse ja entuka juures tuleb veits eelarvelisi kaalutlusi ka teha 🙂

Räägime veidi homsest üritusest ka, kus esinevad HU? ja Külalised. Mõlemad on lubanud esitada uusi lugusid. On neil veel midagi toredat varuks?
Ott: Rääkides Hanna-Liisaga eile, lubas HU? pakkuda kõike. Nende stiil on alati kaasaegne olnud, eks ole näha, mis radadele nad uue albumi tegemisel jõudnud on. Külaliste Tom rääkis ka kunagi, et mingid Asian Dub Foundation-i laadsed lood sai mingil hetkel purki tehtud. Ootan huviga, kas need lood ka repertuaari jäid. See jutt oli muidugi oma aasta, rohkemgi tagasi. Mõlemad bändid on muusikaliselt väga tasemel, üllatusi on oodata.
Meil on üks loosimäng Facebookis, kuhu Critikal (HU?) pani üheks auhinnaks välja eriti rariteetse "Kosmos" singli, mis on ainult üksikutel valitud inimestel Eestis. Minu arust on see eriti cool. Kellele ei meeldiks eksklusiivsed asjad?
Karl-Erik: Mul on täpselt sama, mõlema bändi vanema kraami olen suhteliselt ribadeks kuulanud ja niimoodi live‘s uut kuulata – see on juba päris tore.

Võtate te A.Live’i korraldamise puhul kuu korraga või saate juba natukene saladuskatet kergitada, keda võiks ka aprillis ja mais näha?
Ott: Pigem jätaks kergelt salapära veel asjale juurde. Meil on küll iga ürituse toimumisel juba järgmine paigas ja ülejärgmise mõttedki loksumas, aga ei julge hõigata, pärast sõnab ära. Senimaani pole me veel ühtegi ‘filler’ üritust teinud!
Karl-Erik: Seekordne line-up oli paigas juba enne eelmist üritust. Oleme pannud kogu auru ühele üritusele korraga ja isegi kui midagi juba ette teame, võtame ikka kuu-kuu kaupa.

Teete A.Live’i ka suvel või pigem jääte hooajale september-mai?
Karl-Erik: Väga hea, et sa selle teema üles võtsid! Peaks maha istuma ja arutama ükspäev.
Ott: Suvega peab mõtlema, meil pole talvgi veel läbi. Võib-olla asukoha muutus üheks korraks? Arutamise küsimus.

A.Live esitleb: HU? ja Külalised juba neljapäeval, 21.03.2013 klubis Hollywood.

Veel artikleid