Metal on Metal tagasi Eestis 28. märtsil!

Kirjutas Ingrid Kohtla
26-03-2008

Reedel, 28. märtsil maandub Club Hollywoodi MTV Partyzone’i peole Leedu tantsuklubide arm ja hirm – Metal on Metal ehk kolm DJ-d/remiksoloogi Manfredas, Kym Wild ja Miss America. Eesotsas metalonide mitteametliku manifesteerija Miss Americaga vaatlevad leedukad alljärgnevalt popitööstuse trendibaromeetreid, meenutavad heldimusega MoM-i eelmist Eesti-visiiti ning koostavad lollikindla sinise esmaspäeva esmaabiretsepti.

Maandute paari päeva pärast Club Hollywoodi helivõimenduse ja turvameeste tolerantsi testima. Kas teie electrometal-rünnaku eesmärgiks on lammutada tavapopi alustalasid või pakkuda uusreivi põlvkonnale hetkelist adrenaliinilaksu?
Me jutlustame oma jüngritele lakkamatult, et tuimade ja uimaste lõppjaam saab olema põrgu. Nii et liigutage end, lunastuse ihalejad! Teisisõnu on meie pühaks eesmärgiks nad ribadeks tantsitada!

Kas te ise ikka tantsida oskate?
Njah, kuigi asjassepühendamatuile võib see muidugi ka pelga peanõksutamisena näida.

Olete treinud remikse maailma indie/electro koorekihile*. Kes on järgmised suured nimed, kes lasevad oma lugudest electrometal-versioone väänata?
Tunnustatud suurkujude ja iidolite püha kraami remiksides kipub paraku sootuks ununema, et võiks ka mõne omaenda looga ühele poole saada. Nii et kui Wax Stagi „Short Roadi” remiks on letti löödud (24. märtsil), üritame paar kuud oma debüüt-EP-le pühendada. Plaanis on ka uue video tegemine.

Kes on kuri geenius teie „No Front Teeth” video taga? Kuidas see antiglämmi promo purki saadi?
Võtame süü kollektiivselt omaks. Selle video tegemine oli imetore – maksma läks see meile umbes paar pitsat, ilma et oleksime pidanud selles nägugi näitama. Kari sõpru higistas võtteplatsil, üritades endast parimat anda, meie aga istusime ja kamandasime, et nooh, teeks ikka õige selle stseeni uuesti jne. Oleme neile vaestele vintsutatud hingedele piiritult tänulikud!

Kas selle video mõjul on hambutust imagost saanud Leedus uus kuum trend?
Meeletut menu pole veel täheldada – ükski kuulsus pole meilt hambaid kaotavat pastat tellinud ega midagi. Kuigi omal ajal näis ka kitsaste pükste võidukäik ilmvõimatu, nii et loodame, et kaota-hambad-vaevata-pasta suur läbilöök on veel ees.

Erinevalt videost näitate promopiltidel küll oma nägusid, ent kruvite neile külge popikoonide või kulturistide kehad. Mis värk on? Kas eraelus viskate ka postripoose või kössitate päevad otsa, ninad läptopis?
Noh, buliimik näeb peeglisse vaadates üüratut lihamäge. Meile jällegi heiastuvad peeglis lihaspuntraist jõujuurikad, mispärast väldime piinliku hoolega füüsilist trenni. Photoshop hoiab hulga higi ja aega kokku.

Mis asi see mullune suur meediamull nu rave oligi, millesse muusikapress teidki otsapidi litsus, nüüd tagantjärele tarkust appi võttes? Kas ühe trendika kliki katse ristata väsinud indipoppi möödunud aastatuhande viimaste kümnendite gruuvide ja neoonvärviliste rõivastega? Või saadi hetkeks müütilisel zeitgeist’il sabast kinni?
Trendid on vältimatud, nagu ka elevus, mis nende esilekerkimisel meelelahutustööstuses ja skenedes vallandub, ning raevukas vastupanu bändidelt, kellele vägisi uus popp silt külge kleebitakse. Trendid hääbuvad imekähku ja selles nende võlu seisnebki. Sõõm värsket õhku, teine… ja aitab küll, tahaks juba suitsu teha!

Mis võiks olla järgmine nu noize, mida muusikatööstuse aastasümpoosionidel välja hõigatakse?
Turgu on vallutamas beehive-pop – rodu Winehouse’i kloonidest tädisid trügib edetabeleisse. Loodetavasti pühitakse eheda rokkimisega minema viimsedki emoriismed ning Bruce Springsteen inspireerib peale Killersi tervet plejaadi uusi bände. Kanye Westi uus lugu saab sisaldama Daft Punki „Stardusti” sämplit. Ja tantsuskenes on oodata slaughterhouse’i** ähvardavat pealetungi!

Mida tasuks Leedu nüüdispopist lisaks Metal on Metalile ja Raadio 2 mängukavva maandunud Happyendlessile välja peilida?
Meie suureks lemmikuks on cabaret hip pop’i kollektiiv Suicide DJs. Nende peatne plahvatuslik läbimurre underground’ist suurele areenile on absoluutselt vältimatu. Tegemist on kahe näitlejaga, kes teavad, kuidas üks korralik ¨õu püsti panna – näiteks üks neist püsib terve laivi ajal vankumatult seljaga publiku poole.

Ja nüüd ka vältimatu kes-või-mis-eesti-muusikast-on-teile-muljet-avaldanud
-küsimus…

Arvo Pärdi „Spiegel im Spiegel” on jätkuvalt üks Miss America üle aegade ulatuvaid lemmikpalasid.

Eestit väisate juba teist korda. Mis teid siia tagasi tõmbab?
Esimene kogemus Von Krahlis möödunud sügisel oli unustamatu. Väga soe, ekstaatiline publik – seniajani meenutame toda pidu. Seekord veame paar sõpra ka kaasa.

Pigistame ühe diibima nostalgianoodi ka. Elu esimesed plaadiostud?
Kriss Krossi album, Metallica „Master of Puppets”, The Clash „London Calling”.

2/3 teist töötab MTV-s. Nii kanali jälgijail kui ka mittejälgijail on kombeks igaks juhuks ohkida, et kunagisest muusikatelevisioonist on saanud tõsielusarjade kordusepisoode käiav eMpTyV. Kaks sõna, mis veenaks vastupidises?
„Wonder Showzen”***

Metalonide lemmikdroog?
Tossumasinad!

Palun koostage üks kõigi aegade monday morning survival kit!
Mis tahes Mountain Goatsi lugu ja blowjob.

———
* Bloc Party, Datarock, New Young Pony Club, Kissy Sell Out, UNKLE, Wax Stag jpt.
** Metal on Metali leiutatud termin. Ühtlasi nende poolelioleva EP tööpealkiri.
*** MTV2 programmist pärinev meelelahutussaade, milles nihestatakse vanakooli pedagoogilis-metoodilisi õppefilme ja kollektiivseid lapsepõlvemälestusi.

Loe lisaks eelmist intervjuud ja vaata ka tuleva ürituse teemat!

Veel artikleid