"Let’s get physical!"

Kirjutas kodutööstus, bonne
26-04-2013


Mõne bändiga on lihtsalt nii, et neid netist kuulates või videot vaadates ei jää muud üle, kui öelda „jeesus küll, täiesti … keiss“. Nüüd on aga aset leidmas riikide vaheline selliste bändide kultuurivahetus. Kui meiekandi eurojõuduritel ja WTF-skene lipulaeval Winny Puhhil tuleb volbriööl esimene spektaakel põhjanaabrite manu, siis juba sel laupäeval väisab esmakordselt Tallinnat põhjanaabrite hullumeelset science metalit mängiv The Physicists. Nagu sommidel on suur huvi meie Winnikate vastu, tasub kindlasti tulla ja oma silmaga ära kaeda naabrimeeste lunaatikud. Caater meets Rammstein, roosa südamekujuline kitarr ja led-valgustid põses, molekulid imestavad ja siseneb Oppenheimer. Tallinna kontserdi puhul andis bändi juhtkuju MC Omega Zero välkintervjuu Bonnele ja Kodutööstusele ehk siin teie ees on „Crash Course into Crazy World of The Physicists“.

Kust tuli idee, et füüsika ja kõik sellega seonduv on heaks algaineks bändile, kes viljeleb sellist hullumeelset versiooni heavy metalist?
MC Omega Zero: Tegelikult oli see vastupidi, ma töötasin siis Helsinki kosmoseuuringute instituudis ja polnud kitarri puudutanud aastaid. Läksime baari koos teiste füüsikute, keemikute ja jumal teab, mis tegelastega veel. Laskusime elavasse diskussiooni rakendusmatemaatika ja teoreetilise füüsika teemadel ja leidsime, et kogu see värk on väga hardcore ja macho, täielik fucking metal. Pean siin silmas seda, et miks tüüpiline heavy metal bänd peab jaurama, kui kõvad mehed nad on, kuradi viikingid või draakonid või mingid keskaegsed sitapead? Modernse tehnoloogiaga me suudaks sellised taadikesed pulbriks muuta näpuliigutusega, nuke the fuckin shit out of them, mõistate?

Võrreldes kasvõi Baltimaade ja Rootsiga, miks Soomes pole industriaalne metal nii populaarne?
MOZ
: Soomlastele läheb rohkem peale meloodiline traditsionaalne metal, sest soomlased on üldse üks väga traditsioone armastav rahvas ja seda alati mitte positiivses mõistes.

The Physicistsi kontserti on kirjeldatud lausega: „strange noise on conventional instruments made by unconventional guys“. Kas see vastab tõele ja mida Eesti publik teilt võib oodata?
MOZ
: Ma ei tea kunagi, mis laval juhtuda võib. Keegi ei tea. Ok, Suur Space-Time-Quantum-Continuum Monstrum teab, aga ta ei räägi.

Kas sa tõesti usud, et mees kaotab oma loomingulisuse 40 aastaselt? Sa oled seda ise väitnud…
MOZ
: Noh, kui uskuda uuringuid, siis inimesel saavad väga olulised asjad tehtud enne 30 saamist. Ja see on tõsi, mitte ainult rock-muusika kontekstis, vaid ka teaduses jne. Selles mõttes on 40 pluss ikka väga hilja. Aga ma üritan ja õnneks pole ma suutnud toime panna mitte midagi olulist, seega pole mul ka midagi kaotada.

Teie "Observation" albumi promotekst väidab, et selle muusikaga saab vaimseid häireid ravida. Kas olete patsientidelt juba vastukaja saanud?
MOZ
: Tõepoolest tekst seda ütleb… Aga ütleb ka seda, et "Observation" võib põhjustada vaimseid häireid. Seega, kurat teab, kumba pidi see toimida võib.

Mis muusikat kuulad hetkel kõige rohkem? Maailm, Soome, Eesti…
MOZ
: Viimasel ajal olen palju kuulanud Dillinger Escape Plani ja Muse’i. Soome bändidest Oranssi Pazuzu ja Iiwanajulma. Eesti plaatidest on mu riiulis ainult Pedigree "Satanic Disappointment" ja see on totaalselt vinge. Mulle on alati peale läinud ka teie Eurovisiooni asjad, nagu näiteks see mingi Urban Symphony. Aga see, kes võitis, paraku sucks.

Lege küsimus kah, sinu lemmik rada nr 7?
MOZ
: Kas see on nüüd huumoriküsimus või näpukas? Aga näiteks, Soomes on üks jube sõge filmilugu mille nimi on "Seitsemän kerta seitsemän", see on fucking kohutav, aga pealkiri sisaldab kahte seitset. Ei meeldi mulle ka Iron Maideni "Seventh Son of a Seventh Son" ja 7Up on pask ja nende reklaamide tjuunid samuti. Jah, järelikult on see seitsme pöialpoisi töö-ja-vile-koos vilistamise viisike. Lumivalgeke on ka väga hot, vaid kahju, et Rammstein kasutas seda värki oma "Sonne" videos ja selle metali kontekstis juba ära lörtsis.

The Physicists astub üles laupäeval, 27. aprillil üles klubis Rockstars. Neile sekundeerivad hiljuti tippvormi tõusnud ja järjest paremaid singlilugusid väljastav female-fronted pop rock grupp Epoché Tallinnast ja värske Soome rock löögirühmitus RandomFly. Info: http://www.rada7.ee/yritus/68926/

Veel artikleid