Laupäeval Studios Amber Muse Gathering – Max Lomov ja Bogdan Taran

Kirjutas l.eazy
19-04-2012

Laupäeval mängivad klubis Studio peol Amber Muse Gathering plaate Läti tantsumuusika skene ühed vedajad Max Lomov ja Bogdan Taran. Üritustesarja Amber Muse Gathering veavad nad seal juba alates 2004. aastast. Bogdan Taran on neli korda valitud Läti Parimaks DJks ja 2009. aastal sai Bogdan Läti Rahvustelevisiooni ja -raadio Nõukogult eriauhinna tantsumuusika edendamise eest. Lisaks muusika tegemisele ja dj-tööle, veab Bogdan Taran plaadifirmat Amber Muse ning juba kaksteist aastat raadiosaadet „Dance Box“. Max Lomov on Bogdan Tarani kaasprodutsent, kes teeb ka sooloprojekte ja remixe ning on ka Läti tantsumuusika netiraadio Danceradio.lv asutaja.

Max Lomov ja Bogdan TaranMax Lomov ja Bogdan Taran

Te olete Eestis mitmeid kordi esinenud ja laupäeval on tulekul teine Amber Muse Gathering pidu Studios – kuidas te kirjeldaksite eelmist pidu ja millised on põhilised erinevused/sarnasused Riia ja Tallinna tantsupubliku vahel, kui neid on?
B (Bogdan Taran)
: Jah, me mängisime enne Rulers of The Deep´i peol Tallinn Expressil ja nüüd on veel kaks pidu graafikus Tallinnas. Meile tõesti meeldis Studios.
M (Max Lomov): Kui võrrelda Riia ja Tallinna publikut, siis Tallinna publik, mulle tundub, ei kõhkle tulla tantsima kohe peo alguses, isegi kui plats on alles tühi ja nad naudivad muusikat kogu öö. Inimesed tulevad peole muusikat nautima.
B: Tõesti, Riia inimesed vajavad aega, et end enne tantsima hakkamist nö sisse soojendada.

Mis toimub Läti tantsumuusika skenes praegu, mis on muutunud nt kümne aasta tagusega?
M
: Kümme aastat on liiga pikk aeg, et vaid mõne sõnaga kirjeldada. Kokkuvõttes võiks öelda, et undeground skene Riias on nõrk ja pop skene tugev.
B: Suuri klubisid avatakse sama tihedalt, kui neid suletakse ja kui ma ütlen suur, siis ma mõtlen tõesti suurt klubi. Meil on linnas 4-5 klubi, mis mahutavad kuni 2000 inimest – seda on Riia jaoks ilmselgelt liiga palju.

Kes on hetkel kõige kuumemad uued tulijad Lätis?
B: Saime just valmis jazz-soul bändi Soulemotion´iga ühe loo. See bänd avaldas hiljuti ka oma albumi, sügisel ilmub meil nendega SpaceWalkers plaadifirma alt vinüülil singel „Impossible Love“. Uppfade´ilt tuli samuti hiljuti Euroopas kolm reliisi välja.

Milliseid pidusid ja klubisid soovitaksite Riias külastada?
M
: Ha-ha, muidugi Amber Muse pidusid ja ühe teise promootori-tiimi Plats für Tanz pidusid.
B: Ausalt öeldes on pärast Space:Garage klubi sulgemist raske leida tõesti head kohta, kus tantsumuusikat nautida. Aga kui on soov kuulata erinevat muusikat ja näha teistsugust klubi, siis soovitaksin kohta nimega „Piens“ („Piim“, eesti keeles). Alates maist on lahti Riia Terrass, kust avaneb võrratu vaade linnale, seal toimub ka mõnikord pidusid. Ja peenemat kohta armastavale seltskonnale soovitaksin suvel First Dasha nimelist kohta, seal mängis näiteks eelmisel aastal ka Till Von Sein.

Te olete koos päris kaua tegutsenud, kuidas tekkis mõte koos töötama hakata?
M
: Me teame üksteist juba väga kaua, aga tutvusime lähemalt umbes kümme aastat tagasi ja siis sai ka otsustatud hakata koos pidusid korraldama jne.
B: Jah, Max tahtis koos ühe minu sõbraga pidu teha ja nad kutsusid mind ka kampa. Ma ütlesin, et pole huvitatud peo korraldamisest, aga kui nad väga tahavad, siis võin nende peol tasuta mängida, vastutulelikult. Praegu ma naeran kõva häälega, kui seda meenutan…
M: Jah, keegi staaritses siis veidi!
B: Aga mitte enam! Nii et pärast esimest pidu, mis toimus muideks Riia kesklinnas kohe mu korteri kõrval, otsustasime koos tegutsema hakata. See oli üks parimaid pidusid siiani.
M: Mis puutub produtseerimisse, siis Bogdan alustas oma plaadifirmaga 2004. aastal ja mina tegin omi lugusid ja remikse. Meil olid mõned koostööprojektid ka ZaZzyga Testpattern nime all ja siis Bogdan ühines meiega, millest sai Phonetica, aga oleme teinud ka lugusid Taran & Lomov nime all.

Bogdan, mis on viimase aja suurimad muutused plaadifirma asjaajamises, kuidas läheb sinu plaadifirmal Amber Muse?
B
: Amber Muse´ilt on ilmunud viis vinüüli ja ülejäänud on olnud digitaalsed. Viimasel ajal pole ma midagi välja andnud, peale meie seitsme tegutsemisaasta tähistamiseks mõeldud kogumiku. Muusika väljaandmine on tõsine äri, nii et pead kogu oma aja sellele pühendama, kui soovid näha ka korralikku tulemust. Nii et Amber Muse tegutseb hetkel rohkem promo organisatsioonina. Max on hõivatud ürituste korraldamise ja Danceradio.lv tegemistega.

Mis on teie tulevikuplaanid, reliisid jt?
B
: Sean Biddle peaks varsti oma Bid Muzik plaadifirma alt USAs andma välja Phonetika „Feel“ remixid.
M: Jah, loodetavasti, see kinnitati ju juba eelmise aasta talvel!
B: 30. mail ilmub Taran & Lomovi „Basta!“ Stripped Muzicu alt ja nagu eelnevalt mainitud, tuleb peagi Space Walkerzi alt Phonetica „Impossible Love“.
M: Põhiline fookus on pidudel, eriti nende korraldamine väljaspool Riiat ja muidugi DanceRadio.lv

Teie erikülaline sellel Amber Muse´il on Uppfade Lätist ehk kirjeldaksite teda lähemalt?
B
: Algselt oli Uppfade´i „Fridays Loops“ mõeldud Amber Muse Rec esimeseks reliisiks, reaalsus osutus aga teiseks… Tema mängitavat muusikat võiks kirjeldada kui house ja undeground tech-house ja mõnikord erilised techno lood. Satoshi Tomii 2006. a Renaissance 3D kogumik sisaldas Uppfade´i lugu „Panga“ ja laineid lõi ka mõned aasta tagasi „Say Something“. Uppfade´ilt on ilmunud veel lugusid erinevate välismaa leibelite alt…

Mis on teie hetke „kõige kuumem lugu“?
M
: http://soundcloud.com/suol/till-von-sein-feat-fritz
B: http://soundcloud.com/getdowngood/dan-ghenacia-shonky-close-to

Millist muusikat on oodata selle laupäeva Amber Muse Gathering peolt?
M
: Erinevat muusikat, deep house´ist technoni – nii nagu meile meeldib, mitte hoida kinni ühest kindlasti stiilist.
B: Dance all the way!

Veel artikleid