Laika Virgin laval endises hiilguses

Kirjutas karpax
31-08-2011

Maikuus palju kõneainet pakkunud eklektilise esikplaadi üllitanud poporkester Laika Virgin on kuulajate ees taas algkoosseisus – põhikohaga solistina näeb jälle Fredy Schmidti.

Videoga „Nähtamatu“ Eesti Top 7 edetabeli rekordit hoidev ja suure käraga möödunud aasta Eesti Laulult teise singli „Ilusad inimesed“ liiga varajase esitlemisega diskvalifitseeritud bänd vahetas aasta alguses Schmidti välja Kristjan Saharovi vastu, tuues tookord välja artistlikud erimeelsused. Nüüd on paljude fännide rõõmuks originaalkoosseis taas koos.

Laika Virgin Tartus, Genialistide klubisLaika Virgin Tartus, Genialistide klubisFoto: Aron Urb„Nüüdne lauljavahetus on tingitud sellest, et Fredy ja ülejäänud bändi muusikalised ideed klikivad kõikidest läbi proovitutest omavahel kõige paremini,“ ütles Laika Virgini üks asutajaliige, bassimees Indrek Ups ja lisas, et viimase aasta jooksul on olnud liiga palju igasuguseid sunnitud otsuseid. „Kristjan oli väga hea asendus, suur aitäh talle meiega oldud aja eest. Aga nüüd saame edasi minna jälle nii, nagu see oli algusest peale mõeldud.“

Ka uuesti bändis põhisolisti ja kitarristina tagasi olev Fredy Schmidt on taasleitud sünergiaga rahul. „Tol ajal kui me mõlemapoolse otsusega laiali läksime, ei olnud ma lihtsalt valmis selles bändis olema. Üldse valitses elus suur segadus. Nüüd on asjad selged ja otsused tehtud. Kõik on chill,“ seletas mees, kelle kohta on bändikaaslased öelnud, et tal on üks omapärasemaid ja ilusamaid hääli Eesti popmuusikas.

2008 alguse saanud Laika Virgin on pärast eelmisel aastal Jarek „Chalice“ Kasari ja Toomas „Tommyboy“ Tilga loodud Superbandiit Recordsiga lepingu sõlmimist komeedina Eesti muusikamaailma taevasse tõusnud. Palju on räägitud nende esimesest karusselli-videost, aga ka paljudest solistidest, kellega lühikese aja jooksul on koostööd tehtud.

Debüütalbumil tegid häält lisaks Fredy Schmidtile ja Kristjan Saharovile ka Malcolm Lincolniga Eestit Eurovisioonil esindanud Robin Juhkental, Mimicry laulja Kene Vernik, Siim Raidma Rob Findelist, näitleja Sergo Vares, Lauri Saatpalu tütar Karoliina, Marten Kuningas ja ka plaadifirma boss Jarek Kasar ise. Indrek Ups ja Andero Nimmer kirjutasid ka Janne Saarele loo „Me näeme veel“, mida siiani paljudes raadiotes mängitakse.

„Kõrvalseisjale võib meie bändis toimuv paraja kaosena tunduda, aga tegelikult on see kaos siiski mingil määral kontrollitud ja me ise oleme asjade arenguga rahul,“ rääkis Nimmer, kes koos Upsiga ansamblile aluse pani. Nüüdsest võib Laika Virgini tegemistes rohkem stabiilsust oodata, lavashow võib aga endiselt põnevaid üllatusi pakkuda.

Praegu käib Laika Virgini telgitagustes tihe töö. Septembris on oodata mitut live-esinemist nii Tallinnas kui ka Tartus, samuti bändi teist videot loole „Tantsupõrandal“, kus on peaosas endine solist Kristjan Saharov. „Lähiajal on plaanis välja anda ka mitteametlik EP mõningate lugude demodega, mis kevadel ilmunud debüütalbumile ei mahtunud ja kibe töö käib juba teise albumi materjali kallal,“ paljastas bändi plaane Ups.

Vaata Laika Virginit:
2. septembril Tallinnas klubis Shah Matt,
3. septembril Tallinnas klubis Rock Café,
22. septembril Tartus Genialistide klubis.

Kuula Laika Virginit:
www.myspace.com/laikavirgin

Suhtle Laika Virginiga:
www.facebook.com/laikavirgin

Veel artikleid