Kuula: Zorg – Hüperborea

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
15-04-2014


Zorg on Eesti metalbänd, mis flirdib tehnoloogiaga ja segab oma muusikasse hiphopi, industriaali, trip-hopi, aga ka rahvaviise ja lastelaule. Zorgi puhul on tegemist veidra kombinatsiooniga, kus loovus kohtub inseneriteadusega ja muusika matemaatikaga ning kõigel sellel on seejuures inimlik orgaaniline mõõde. 17. aprillil ilmub Zorgi kolmas stuudioalbum “Hüperborea”, mis on just ja ainult täna teie ees täies pikkuses radaseitsmes kuulamiseks.

Tutvustuseks räägivad asjaosalised, et "Hüperborea" on meloodilisem ning samas toorem kui bändi viimane kauamängiv "Rooste". Albumilt pärineva värske singli “AS Maa” kohta ütleb Zorgi vokaalmasin Lemo: “See on hea näide uue plaadi mitmenäolisusest, millel leidub seikluseid igasse suunda, aga kokku klikib kogu materjal kosmiliselt hästi. “AS Maa” on “Hüperborea” ilmselt kõige popim lugu. No nii pop kui Zorg olla saab. Lugu on mõeldud sümboolse keskmise sõrmena tegelastele, kes on kaotanud reaalsustaju ja mängivad Planeedi Direktoreid”.

Tänud kuulamast, kohtume kontsertidel!

Albumi kirjutamine algas 2011. aastal. Protsessi tulemuseks on üheksa uut lugu, üks improvisatsioon, kaks kaverit ja kaks remiksi. Remiksid on teinud Zorgi bassimees Dr.R. Viimane uutest lugudest valmis lõplikult 2014.. aasta veebruaris ja selleks oli plaadi nimilugu.
Kaverid on valminud tänu kahele kogumikule. “Jahitrofeed” tehti Kukerpillide 40. juubeli plaadi jaoks ning “Behind The Wheel” Saksamaal välja antud Depeche Rock Covers väljaandja palvel.

Uus album on salvestatud Zorg Sound Laboratory stuudios ning miksitud kitarrist Intzu poolt. “Plaadi masterdamine on alati olnud ilge pein. Esimese masteri tegi meie bassimees Dr.R ja see oli juba väga hea. Kuna ta ise sellega rahul ei olnud, siis tegi ta ettepaneku kutsuda appi meie esimest plaati masterdanud Tanel Rooviku. Tulemus on minu hinnangul mõnus lahtise käega saund ja optimistlik eklektika – nii, nagu me asju teinud olemegi,” kommenteerib trummar Joel.

Zorg on: Lemo – vokaal; Intz – kitarr; Dr.R – bass, taustavokaal; groZmot – synth, sampler, taustavokaal; Joel – trummid.

Zorgi esimese albumi “Artificial” lugusid võib tänaseni leida erinevatelt Venemaa, Ukraina ja Valgevene kogumikelt. Ka teknokogumikelt. Kuidas need lood sinna said, seda Zorg ei tea. Aastal 2002 salvestas Zorg EP nimega “XXX”. Samal aastal aeti pöördesse 6000 folgisõpra Kukerpillide juubelituuril Tallinnas. Zorgi versioon Kukrite loost “Jää Jumalaga Mann” hakkas elama Zorgi võtmes uut elu. 2004. aastal avaldas Zorg LP singli “Activator”, millel oli loost “The One” kuus erinevat miksi (No Big Silence, DJ Critical, Forgotten Sunrise, Barbariz jt.) pluss mastaapne suurteos “Activator”. 2010. aasta 6.septembril ilmus pärast viie aastast vaikust plaat nimega “Rooste”.

2011. aastal re-reliisis Zorg kõik oma vanad plaadid internetis. Kõik need on tasuta tõmmatavad aadressilt www.zorg.ee.

Hüperdrive tuur

Tutvustamaks oma uut plaati “Hüperborea” läheb Zorg tuurile koos juhtiva Eesti rap-metal jõuguga Driven, kes tutvustab oma peatselt ilmuvat EP-d “Tulevik on nüüd”. Tuur algab 18.aprillil festivaliga Werro Rock, Võrus.

Nädal hiljem on kombo reedel, 25.aprillil Tartus, klubis Rock’n’Roll ning 26.aprillil Tallinnas, Rockstarsis.

Tuuri viimased kaks kontserti toimuvad 16.mail Narva klubis “Ro-Ro” ja 17.mail Pärnu klubis “Buss”.

Veel artikleid