Kuula: Wolfredt – Neverno

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
19-01-2016

Kaarel Vahtramäe
Dreamphish’i, Pia Frausi ning Jan Helsingi trummar Margus Voolpriit ehk Wolfredt ilmutab oma teise sooloalbumi nimega "Neverno".

"Neverno" peal lööb Wolfredt lauale üheksa instrumentaaloopust. Pikalt mõõdetud sammudega lood vormuvad kiht-kihi haaval üha kõrgemale pürgides ja kui palade nimedki silme ette manada, siis selgub, et pea pooled neist tõepoolest ihkavad taevasse. Seda kinnitab ka albumi kaanekunst, mille autoriks on Kaarel Vahtramäe.

Tänud kuulamast!

Kolme aasta taguse debüüt LP-ga "Lullabies to Vilhelmine" võrreldes, näitab Wolfredt end uuel albumil orgaanilisemast küljest. Märksa rohkem kuuleb plaadil naturaalset trummimängu, indie-elektrooniline uitamine tasakaalustub sirgjooneliste post-rock seisundiriffidega. Meenuda võivad kolleegid ookeanitagusest post-rock traditsioonist, Explosions in the Sky, mis näib samuti kõrgematele sfääridele viitavat.
Wolfredti jutustav kompositsioon juhatab läbi unistavate ballaadide järjepidevalt korduvate motiividega kitarrikaosesse ja vastupidi. Turvaline meeleolumuusika jätab süle ja seljaga vabadust ka jõhkramateks dünaamilisteks arenguteks ekspressiivsetel radadel.

Kuigi tekstuuris tundub oma osa olevat tervel bändil, valmis "Neverno" Wolfredti individuaalse loometöö tulemusel. Oma häält ta aga endiselt ei reeda. Või kui, siis hästi natuke.

Lisainfo:
https://www.facebook.com/Wolfredt/
https://seksound.bandcamp.com/album/neverno

Veel artikleid