Kuula: Tree Stones Quartet – Baltic Sketches

Kirjutas Rada7.ee
20-03-2014


Ansambel Tree Stones Quartet ühendab Eesti, Läti ja Leedu parimaid noori ja juba rahvusvahelist tähelepanu koguvaid jazzmuusikuid. Kvartett mängib bändiliikmete originaalmuusikat, mille kõlapildis kohtuvad jazzmuusika traditsioon ja tänapäev. Särtsu lisab nende muusikale hardbopi ja latin-jazzi mõjutused. "Baltimaade kivid" on bassist Peedu Kass Eestist, trummar Kaspars Kurdeko Lätist, saksofonist Kestutis Vaiginis Leedust ja pianist Dmitrij Golovanov Leedust. Kõik nad on kodumaa publikule tuttavad tegijad ja mitmetes teistes Euroopa bändides mängivad muusikud. Ansambel on jõudnud juba üles astuda Saksamaal, Poolas, Leedus, Lätis ja Eestis.

Aastal 2013 salvestasid nad Riias oma esimese albumi, mis jõuab nüüd 2014. aasta märtsis publikuni. Valminud album on selge gruuvi, jõuliste meloodiate ja õhulise atmosfääriga jazzplaat, mille kaanekujundust kaunistab kargelt muinasjutuline foto põhjamaisest maastikust. Ainult neljapäeval, 20. märtsil on Tree Stones Quartet plaat "Baltic Sketches" eelkuulamiseks Rada7.ee jazzisõpradele!

Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Täname huvi eest, kohtumiseni kontsertidel!

Peedu Kass astub teiste hulgas üles spetsiaalselt Jazzkaare 25. juubeli tähistamiseks mõeldud galakontserdil „Noor Eesti jazz“. Esinevad noored Eesti muusikud, kes kõik on pälvinud Noore Jazzitalendi tunnustuse. Seda preemiat on kõrvuti suure Jazziauhinnaga välja antud viimased seitse aastat noortele, aktiivsetele ja aktuaalsetele jazzitalentidele. Alates 2007. aastast on võitjad olnud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa.

Tree Stones Quarteti kinnitatud kontserte on hetkel vaid väljaspool Eestit, järgmine neist 19. mail Berliinis. Värsket albumit saab hankida mõne päeva pärast iTunesist ning CD Baby veebipoest.

Bändi uudiseid saad jälgida aadressilt facebook.com/TreeStonesQuartet.

Veel artikleid