Kuula: The Princes – Stars

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
03-11-2015

Heikki Leis
The Princes’e muusikat on tavaliselt määratletud progerockina, kuid samas sisalduvad selles ka viited žanritele nagu psühhedeelne pop ja rock, bluus, funk, metal, muusikal ja ooper. Progerocki suunast on The Princes olnud inspireeritud ansamblitest nagu Genesis, Dream Theater, Muse, Tool ja King Crimson. Popilikumast küljest ning eriti vokaalse nurga alt võib välja kuulda The Beatles’i ja Queeni mõjusid. Ansambli kõlapilt kujuneb elementidest nagu vanakooli klahvpillisoundid, virtuoossed bassiliinid, tehnilised trummipartiid ja jõulised kitarrikäigud. Salm-refrään struktuure pole kõrvale heidetud, küll aga nihkuvad need vahel tagaplaanile. Jättes kõrvale tehnilised üksikasjad, on lõpuks tegemist ikkagi rock’n’rolli vahetu energia ja emotsiooniga, mida projitseeritakse läbi eri prismade.

Tänud kuulamast, kohtumiseni plaadi esitluskontsertidel!

Album valmis tänu sajale toetajale, kes Hooandja keskkonna kaudu finantseerisid plaadi produtseerimist – ilma nende abita poleks seda plaati sündinud. Kõlapildi detailide eest hoolitses Joonas Murand, lõppviimistluse eest Siim Mäesalu, kujundusega tegelesid fotograaf Heikki Leis ja disainer Mauno Meesit.

Uut plaati saab soetada digikujul Bandcamp’ist või CDBaby’st alates 4. novembrist. Novembri jooksul ilmub album ka teistele digiplatvormidele, sh iTunes, Deezer ja Spotify; peatselt ka füüsilisel kujul poelettidele.

Elavas esituses saab seda muusikat kuulata esitluskontsertidel, mis toimuvad 12. novembril Tallinnas Von Krahlis ning 26. novembril Tartus Genialistide Klubis. Nende sündmuste vahele mahub The Princes’e etteaste Terevisioonis 24. novembril.

The Princes’e koosseisu kuuluvad:
Edward Krimm (vokaalid, klahvpillid)
Jaagup Tormis (trummid ja löökriistad, taustavokaal)
Valdur Viiklepp (basskitarr, taustavokaal)
Kaur Garšnek (elektrikitarr).

Lisainfo:
The Princes
The Princes Facebookis
The Princes Bandcampis
The Princes CDBabys
Tallinna kontsert Facebookis

Veel artikleid