Kuula: Taavi Tulev – ⬤⬤

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
01-03-2018

Foto: Ruudu Rahumaru
Mais ilmub Taavil uus kauamängiv – nelja looga minimalistlik elektrooniline ämbientalbum piltliku nimega “⬤⬤”. Album ilmub esialgu eksklusiivselt vinüülil, mis teeb tänase digitaalse Rada7.ee eelkuulamise omakorda veelgi eksklusiivsemaks.

Suur tänu kuulamast! Eelkuulamine on selleks korraks läbi. Telli omale vinüül otse artistilt: taavi@taavitulev.com

"Millalgi 2014. aastal tekkis küsimus, kas oleks võimalik luua muusikat moel, kus jätaks seljataha senised produtseerimisvõtted ning üritaks luua lugusid, mis ei koosneks enamast, kui paarist terve loo vältel korduvast noodist. See oli väljakutse, mis oma teatavast vastuolulisusest seni tehtu kõrval tundus võrdlemisi kütkestav. Sai alustatud lugude tegemist lihtsate sekventside käivitamisega süntesaatori peal, seal parameetreid kruttides ning samal ajal kõike arvutisse salvestades. Selline töömeetod võimaldas võrdlemisi ekspressiivseid väljendusvõimalusi, kuid vältis hilisemalt paranduste teostamise."

"Kui varasem looming on olnud äärmiselt täpselt läbi töötatud ja iga element kusagil arvutis noodina kirjas, siis antud albumi puhul on lood rohkem nagu sündinud pigem käte ja tunnetuse, kui mõistuse läbi."
Kristi Kongi ateljees plaadigaKristi Kongi ateljees plaadiga
"Sarnaselt muusikale on konkreetselt minimalistlik joon läbiv ka kujunduses, mis valmib koostöös maalikunstnik Kristi Kongiga. Iga plaat saab olema erinev! Maalingutel on abiks lugudes peamiselt kostuva süntesaatoriga kaasa tulnud presettide salvestamiseks mõeldud perforeeritud paberlehed – midagi, mis seob muusikalise osa visuaalsega võrdlemisi otsesel viisil."

Album ilmub esialgu eksklusiivselt vinüülil. Tiraaž: 333.

Eeltellimiseks võta ühendust taavi@taavitulev.com

http://taavitulev.bandcamp.com
https://soundcloud.com/taavitulev
https://www.facebook.com/TaaviTulev

Veel artikleid