Kuula: Ringhold – "Recorded Live"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
15-08-2019


Avangardse blues’i duo Ringhold avaldab kontsertsalvestuste albumi “Recorded Live”. See kogumik võtab kokku Ringhold’i siiani ilmunud kahe stuudioalbumi lugude kulgemise nii kodumaistel kui kaugematelgi lavadel. Album ilmub kassetil ning digitaalselt Bandcamp’is, kuid on Rada7.ee eelkuulamisel juba täna.

Ringhold’i lood valmivad väga pikalt ja küpsevad pärast albumile panekut veelgi pikemalt edasi. Selles mõttes annab “Recorded Live” võimaluse juba eelnevalt ilmunud lugusid uut moodi tunnetada. Samuti väljendab Ringhold selle albumiga oma muusikalise organismi olemust avaramalt – Ringhold’i vokalist eleOnora tegi tuuril olles märkmeid, millest sai kokku kuus reisipäevikut fännidele lugemiseks. Reisipäevikud leiab Ringhold’i veebilehelt www.ringhold.ee.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontserdil!

Albumil kõlavad lood on salvestatud peamiselt 2018. aasta jooksul kontserditel erinevates Euroopa linnades.

Lood “Black Betty” ja “Mississippi Bo Weavil Blues” miksis Rootsi helikunstnik Kenneth Cosimo. “Hello Bob!” ja “Blake Or Doe” on miksinud Kaur Faltis. “High Water Everywhere” ja “CC&O Blues” mikside taga on Peeter Salmela tundlik kõrv. Ülejäänud lood võttis enda hoole alla Ringholdi kitarrist Kalle Tikas isiklikult. Master on valminud MKDK Stuudios Kalle ja Heikki Tikase ühistööna. Albumi kujunduse on loonud eleOnora ja kujunduse siseküljel leiab kaks fotot, mille jäädvustajaks oli Sergei Alov Moskva klubis Massolit.

Lugudevahelised ülemineku meeleolud pärinevad 2017. aasta novembris Tallinnas, MIMstuudios toimunud kontserdilt, kus Ringhold astus üles koos mehaanilise müramuusika tegija Erik Alaloogaga. Boonusträkina kõlab albumil viimase loona musta ameerika traditsionaal “Black Betty”, kus koos Ringhold’iga jagab lava banjo mängija Karl Laanekask. Ühtlasi on tegemist albumi vanima salvestusega 2015. aastal Tartus, Genialistide klubis. Kui välja arvata lühikesed intro ja outro, on koostöö lood Erik Alaloogaga ja Karl Laanekasega kuulatavad vaid kassetil.

Ametlikku albumi esitlemise kontserti ei toimu. Samas toimuvad augustis mõned kontserdid, kuhu Ringhold võtab uue kasseti kindlasti kaasa.

17. august – Hāgenskalna Komūna (Riia)
24. august – Mākslas Telpa Mala (Cesis)
31. august – KuKu Klubi (Tallinn)

RINGHOLD internetis
Koduleht – ringhold.ee
Bandcamp – ringhold.bandcamp.com
Soundcloud – soundcloud.com/ringhold
Facebook – facebook.com/ringholdnortherncountryside
Instagram – instagram.com/ringhold_music

Veel artikleid