Kuula: Phlox – "Keri"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
24-05-2017

Foto: Saara-Nette Tõugjas
„Keri“ on äsja 17-aastaseks saanud jazzrock ansambli Phlox kuues album. Mõni lugu on pärit Fritz Langi klassikalise tummdüstoopia „Metropolis“ helindamisest, enamik muul moel tekkinud.

Lisaks põhiviisikule teevad kaasa Liis Lutsoja (viiul), Roomet Jakapi (vokaal), Mari Kalkun (vokaal, akordion), Ramo Teder ehk Pastacas (Hiiu kannel) ja Bandcampi peagi ilmuval lisalool ka Ülo Krigul (tuuba). Ja loos „Rotwang“ kult Nuno Kangilaski, kelle juttu salvestas Anneli Kadakas.

Suur tänu kuulamast, kohtumiseni esitluskontsertidel!

Salvestas ja miksis Heikki Tikas MKDK stuudios, Kanuti Gildi hoones, masterdasid Heikki Tikas ja Kaur Faltis, kujunduse tegi Paul Oja. Ilmub vinüülil (jah, koos allalaadimiskoodidega), CD kujul ja Bandcampis digitaalselt.

Tallinna plaadiesitlus on Maikellukese Päevade festivali Happy End formaadis lõpuüritusel Von Krahlis 27. mail koos Zahiri, Estonian Bad Dream Big Bandi ja Marti Soo/Roomet Jakapi duoga. Tartu esitlus on Genialistide klubis 3. juunil koos Tartu Popi ja Roki Instituudiga. Phloxil on mõlemal korral kaasas Liis Lutsoja ja Roomet Jakapi.

Füüsiliselt saab plaati juba tänasest Biit Me plaadipoest, edaspidi ka mujalt.

Vaata lisaks:
phlox.imelaps.ee
phloxmkdk.bandcamp.com

Videod:
„Mahlad“, Intsikurmu
„Almus“, Raadiomaja
„Hunt“, Raadiomaja

Veel artikleid