Kuula: Pent Järve Trio – "Kalamaja Session"

Kirjutas Rada7.ee
29-05-2018


Pent Järve Trio sündis huvist mängida originaalmuusikat trio formaadis, kus kitarril on tavapärasest suurem roll harmoonilise ja meloodilise konteksti tekitamiseks. Koosseisu kuuluvad lisaks Pent Järvele kitarril ka Raimond Mägi elektribassil ja Hans Kurvits trummidel. Noored muusikud on oma tegutsemisperioodil jõudnud kanda kinnitada nii sessioonitöö maailmas kui ka originaalmuusika bändides ning koos on mängitud mitmesugust muusikat. Välja võib tuua Hansu ja Pendi koostöö Rein Rannapiga “Ruja keelatud kontsert” raames ning lisaks läheb sama trio rütmigrupina sügisel albumit salvestama ka Madis Muul Hexteti koosseisus.

“Kalamaja Session” sisaldab põhiliselt Pent Järve viimase kahe aasta loomingut. Plaadi lugude hulgast leiab aga ka ühe Raimond Mägi kirjutatud loo. Muusika loomisel on suureks mõjutajaks olnud "Telecaster" kitarr oma saundi ja võimalustega, samuti selle mängijad 50ndatest tänapäevani. Inspiratsiooni albumi jaoks on ammutatud arendatud rocki, bluesi ja jazzi maailmatest. “Kalamaja Session” on sellise nimetuse saanud kahel põhjusel: esmalt elab plaadi autor Pent ise Kalamajas ning paljud lood on saanud oma alge või lõppviimistluse just selles naabruskonnas jalutades, teisalt on lood sisse mängitud Peeter Salmela stuudios, mis asub samuti samas piirkonnas. Plaadi puhul oli oluline moment live ülesvõttel, kuna leidsime, et selline improvisatsioonilisi hetki sisaldav muusika vajab kindlasti teatavat spontaansust, mida on võimalik tekitada ainult samas ruumis üheskoos mängides. Plaadi on masterdanud Minerva Pappi. Kujundus Janno Saft.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Plaadiesitlus toimub juba sel neljapäeval, 31. mail Philly Joe’s (Vabaduse väljak 10, Tallinn). FBs saad end osalejaks märkida siin.

Ära maga eelkuulamisi maha – telli omale Rada7.ee uudiskiri!

Veel artikleid