Kuula: Mauno Meesit – Closer

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
22-04-2015

"Closer" CD – ümbrised on käsitsi valmistatud 2mm kaanepapist, kaetud sinise raamaturiidega, käsitsi nummerdatud, piiratud kogus 333 koopiat. Telli:www.grainyrecords.com
Berliinis elav Eesti laulja ja muusikakirjutaja Mauno Meesit, kes siiani Sinise nime all elektroonilist muusikat välja on andnud, avaldab tuleval esmaspäeval, 27. aprillil, enda nime all albumi "Closer". Album ilmub vinüüli, CD ja digitaalsel kujul ja selle annab välja Meesiti enda label Grainy Records.

"Closer" on omamoodi akustilises vormis kümneaastane ring Meesiti loomingust, sisaldades uue muusika kõrval ka paari vanemat lugu, mis kirjutatud kahe Sinise plaadiga paralleelselt. Albumi ainukeses eestikeelses laulus "Sõnumid" teeb külalisena kaasa Allan Vainola.

"Salvestasin plaadi Berliini elutubades, kasutades 1940ndate Ameerika laulumikrofoni ja vanasid instrumente. Soovisin tabada seda tunnet, mis mul tekib, kui olen üksi kitarriga ja laulan ainult endale. Salvestasin laulud nii lähedalt ja vaikselt, et kuulajal tekib peaaegu tunne nagu laulaksin neid lugusid tema kõrval. Seepärast kannab minu uus album ka nime "Closer" – lähemal."

Tänud kuulamast! Kohtumiseni kontsertidel!

Meesit on varem avaldanud kaks albumit oma elektroonilise muusika projektiga Sinine. Ta on kirjutanud muusikat mitmele teatrilavastusele ja teleseriaalile, on auhinnatud ja nomineeritud Eesti muusikaauhindadel ning figureerinud Eesti ja välismaistes pop- ja alternatiivmuusika edetabelites.

Uue plaadi materjaliga on Meesit oma loomingus keeranud uue lehekülje ja pakub kuulajale edaspidi lisaks Sinise elektroonilisele muusikale ka akustilist ja minimalistlikumat loomingut.

Limiteeritud koguses valmivad CD- ja vinüülplaadid on saadaval:
www.grainyrecords.com

*Esitluskontserdid:*
15. mai / Philly Joe’s / TALLINN, EE
22. mai / Indiefest Genklubis / TARTU, EE
23. mai / Kaņepes Kultūras centrs/ RIGA, LV

Lisainfo
www.maunomeesit.com
www.facebook.com/maunomeesit
iTunes

Veel artikleid