Kuula: Maria Faust Sacrum Facere – Maria Faust Sacrum Facere

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
17-04-2014


Reedel, 18 aprillil kell 22.00 esitletakse teatris NO99 Jazzkaare juubelikontsertide raames Maria Fausti värsket albumit Maria Faust Sacrum Facere. Plaadil kõlav muusikatsükkel on saanud inspratsiooni Eesti folkloorist ning kirjutatud ebatavalisele instrumendikooslusele, mis ühendab esmakordselt kandle ja brassansambli kõla.

Helilooja ja saksofonisti järjekorranumbrilt viies album keskendub seegi kord suurele kooosseisule, mille keskmes on puhkpillid, kuid järgib seekord märksa kammerlikumat kõlajoont. Maria Faust Sacrum Facere on radaseitsmes täna, 17. aprillil teie ees täies pikkuses kuulamiseks. Head elamust!

Tänud kuulamast, kohtume kontsertidel!

Maria Faust (1979) on rahvusvaheliselt üks tuntumaid Eesti jazzartiste, kes on oma loomingu sidunud jazzmuusika alternatiivsema poolega. Fausti bigbänd Maria Faust Jazz Catastrophe on oma samanimelise albumiga pälvinud tähelepanu maailma eri nurkades, olles sealhulgas nomineeritud Taani Muusikaauhindadele aasta helilooja kategoorias (2013) ja EMA kategooriates aasta jazzalbum ja aasta albumikujundus.

Maria Faust (EST) – as/cl/v
Francesco Bigoni (IT) – cl
Ned Ferm (USA) – ts/cl
Emanuele Maniscalco (IT) – p
Kristi Mühling (EST) – kannel
Tobias Wiklund (SE) – tp
Mads Hyhne (DK) – tb
Daniel Herskedal (NO) – t

Salvestatud The Village Recording stuudiotes, Kopenhaagenis, december 2013. Kogu plaadil esitatud muusika on kirjutatud ja arranzeeritud Maria Fausti (KODA) poolt.
Salvestus, mix ja master – John Fomsgaard. Graafiline disain – Tuuli Aule. Avaldajaks Barefoot Records.
Plaadil on kasutatud Kalli Kalde maali “Häbelik pruut”.

www.mariafaust.com
www.barefoot-records.com

Veel artikleid