Kuula: Kaspar Kalluste trio + Kadri Voorand – Koletise tagasitulek

Kirjutas Rada7.ee
03-04-2014


Kaspar Kalluste värskeimal loomingulisel kollektiivil, omanimelisel triol (Virgo Sillamaa/Marti Tärn/Kaspar Kalluste), on trükivalmis heliplaat „Koletise tagasitulek”. Kaasa teeb andekas lauljatar Kadri Voorand, kelle võimsat mitmekülgset häält võis hiljuti siinsamas kuulda ka näiteks Metsatöllu plaadi eelkuulamisel.

Trio ise sündis mõni aasta tagasi, peamiselt Kaspari EMTA bakalaureuse lõpetamisel ning kaks aastat hiljem magistrieksamil lugude esitamiseks. „Peale mõlemat eksamit tuli minu juurde Kadri, kes ütles, et talle õudselt meeldivad need meloodiad ja ideed ning, kui kunagi vaja, siis ta laulaks eriti hea meelega. Varsti tuli Sügisjazz 2013 ja Anne Erm arvas, et triole oleks vaja kedagi juurde… Siis otsustasingi Kadriga rääkida, et selline kontsert ja selline mõte. Ta oli väga poolt ja elevil. Andsin talle suhteliselt vabad käed, et kas kirjutada sõnu või lihtsalt leelotada – ta otsustas kolmele loole teksti teha ja kahel leelotada,“ seletab Kaspar plaadi saamislugu. „Loomulikult on Marti ja Virgo palju aidanud, et need lood just niimoodi kõlavad. Nad on ka muidugi maailma parimad! Palusin Martil ja Virgol ka mõned lood selle plaadi jaoks kirjutada. Marti lugu on „November“. Virgo seekord ei jõudnud, aga järgmine kord kindlasti!“

Kaspar naljatleb, et nad otsustasid Marti ja Virgoga, et tegemist on „moodulmuusikaga“. „Üsna palju võib kuulda erinevad juppe, mooduleid, osi, mis võibolla ei tahagi oma olemuselt väga hästi kokku sobida, aga ma olen neid siiski omavahel sidunud – tulemus on igatahes põnev. Suhteliselt palju on ka vabalt improviseerimist.“

Albumikaane kujundusvalikut kommenteerides ütleb ta, et „Pintsakus Härra Pealuu-Koletis“ tundus selle muusikaga kõige paremini sobivat. „Natuke pretensioonikas, aga samas on see kõik muusikaga kooskõlas. Natuke punk, aga samas jazz või midagi hoopis muud? Igatahes kui seda kavandit nägin, siis oli vägagi selge, et see on just see, mida vaja!“

10. aprillil ilmuvat värsket albumit „Koletise tagasitulek“ saab ainult täna, 3. aprillil, kuulata täies pikkuses radaseitsmes. Head kuulamist!

Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Täname huvi eest, kohtumiseni kontsertidel!

Kaspar Kalluste on aastaid teinud koostööd kohalike jazz- ja pop-ässadega. Tunnustuste ja konkursivõitude hulgas on tema kontol 2012. a. Noore Jazzitalendi auhind, aasta hiljem valiti ta Raadio 2 Unistuste Bändi trummariks. Ta on lõpetanud G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli pop-jazz osakonna löökpilli erialal, täiendanud ennast Malmö muusikaakadeemias ja lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrikraadiga.

Jazzikoosseisudest, kuhu Kaspar kuulub, on tuntumad trio Frank Frank (Kristjan Mazurchak/ Erki Pärnoja/ Kaspar Kalluste) ja Carrot Lights (Paula Mustikas/Joel-Rasmus Remmel/Kaspar Kalluste), lisaks kuulub ta Raul Söödi Deeper Sound ridadesse.

Popmuusika vallas on Kasparil ette näidata pikk rida kontserte, stuudiosalvestusi ja heliplaate ning kümneid telesaateid (“Eesti otsib superstaari“, “Laulud tähtedega”, “Eesti otsib lemmiklaulu”). Koostööpartnerite hulka kuuluvad Tanel Padar & The Sun, Ines, Ivo Linna, Kerli Kõiv, Mikk Saar, Maarja-Liis Ilus, Koit Toome, Hendrik Sal-Saller, Mihkel Raud, Birgit Õigemeel, Ithaka Maria, Marvi Vallaste, Anna Põldvee jpt. Praegu mängib ta Ott Leplandi bändis, kellele ta on kirjutanud muusikat ja laulutekste ning produtseerinud mitmeid heliplaate. Lisaks andis avalöögi selle aasta Tallinn Music Weekil uus elektroonilise muusika koosseis Würffel (Marvi Vallaste/Tarvi Kull/Kaspar Kalluste).

Kaspar Kalluste astub teiste hulgas üles spetsiaalselt Jazzkaare 25. juubeli tähistamiseks mõeldud galakontserdil „Noor Eesti jazz“. Esinevad noored Eesti muusikud, kes kõik on pälvinud Noore Jazzitalendi tunnustuse. Seda preemiat on kõrvuti suure Jazziauhinnaga välja antud viimased seitse aastat noortele, aktiivsetele ja aktuaalsetele jazzitalentidele. Alates 2007. aastast on võitjad olnud Erki Pärnoja, Kadri Voorand, Sofia Rubina, Peedu Kass, Joel Remmel, Kaspar Kalluste ja Holger Marjamaa.

Veel artikleid