Kuula: Karl Petti – "Veemaal"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
18-10-2018

Foto: Johan Petti
Helilooja Karl Petti avaldab 19. oktoobril oma esimese täispika albumi “Veemaal” kõikides digikanalites ning plaadipoodides. Kõigist teistest varem saab plaati kuulata juba täna, Rada7.ee eelkuulamises.

“Veemaal” on 42-minutiline eklektiline rännak läbi popi, proge, elektroonika, jazzi, souli ja kammermuusika. Lisaks Petti kitarrimängule, programmeerimisele ja lauluhäälele on albumit oma pillimänguga rikastanud ka Argo Vals, Kirke Karja, Hans Kurvits, Indrek Mällo, Laura Lindpere, Villu Talsi ning Jack Vallinder.

“Presenteerin "Veemaalil" paremikku oma viimastel aastatel kirjutatud ansamblilugudest. Jätkuvalt armastan mängida proge ja popi piirimail. Viskasin kompotti kõik, mis mind muusikas enim erutab – põnevad harmooniad, vimkaga lajatavad gruuvid, popilikud meloodiad ja kõlavärviline kirevus,” kirjeldab Petti.

“Tõesti, algselt pidi plaat EP kujul ilmuma juba 2016,” vastab Karl Rada7.ee küsimusele. “Aga olen aeglase toimimisega, materjali tuli ka juurde ja nii mööduski märkamatult kaks aastat ja EP-st kasvas välja kauamängiv.”

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontserdil!

Helilooja ja kitarrist Karl Petti on Eesti muusikaelus värvi andnud aastast 2004. Eelmise kümnendi Tartu kontserdikülastajad võivad teda ehk mäletada kooslustest Lahesõda, Fluidum ja Animal Drama. Hiljem on Petti kitarrimäng aga rikastanud kollektiive Cirkl, Argo Vals Band, vonKuusk ja Talamak.

Viimane neist tegutseb aastast 2016 Karl Petti Band nime all. “Praktilised kaalutlused. Muu hulgas on kasulik, kui inimesed teaksid mind kui heliloojat,” rääkis Petti Rada7.ee intervjuus tollasest nimevahetusest.

““Veemaali” puhul on tegu autoriplaadiga, kuhu olen kaasanud muusikutest sõpru. Karl Petti Band on jätkuvalt tegutsev kooslus, mis aeg-ajalt kontsertolukorras seda repertuaari ette kannab,” selgitab ta tänaseid seoseid.

Kokkumängu teostas Karl Petti.
Masterdas José Diogo Neves.
Plaadikujunduse lõi Jorven Viilik.

Facebook
Spotify
Instagram
Soundcloud
Bandcamp

Veel artikleid