Kuula: Junk Riot – Headache

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
08-05-2014


Junk Riot on Tallinnast pärit garaažikvartett, mis alustas tegevust 2006. aastal ning kelle soundi tunnusmärkideks on kõrged vokaalid, eksootilised kitarriefektid ja kaasakiskuvad diskobiidid. Võttes esialgu eeskuju bändidest nagu näiteks Arctic Monkeys, White Stripes ning Klaxons, jõudis Junk Riot kolme parima sekka MTV Balticsi korraldatud Coca-Cola Soundwave konkursil, võitis 2009. aastal Noortebändide võistluse ning koos sellega ka paljude nii eesti kui ka vene taustaga kuulajate südamed. Lisaks on bänd andnud mitmeid kontserte Eestis ja välismaal, sealhulgas festivalidel Schilling, Plink-Plonk ja Positivus. Viimasel ajal on bändi helikeel saanud aga mõjutusi post-punkist ja coldwave’st ja on muutnud rohkem šamaanlikuks, kuid mitte vähem šarmantseks.

2014. aastal sai Junk Riot palju tunnustavat tagasisidet Tallinn Music Weeki delegaatidelt, sealhulgas kiitsid bändi nii Q Magazine kui ka The Line Of Best Fit. Käesolevaks hetkeks on bänd valmis saanud oma kauaoodatud debüütalbumi „Headache“, kus lisaks täiesti uuele materjalile on ka uue hingamise saanud hitid nagu “Black Widow”, “Face 2 Face” ning nimilugu “Headache”.

Junk Rioti album „Headache” on radaseitsmes täna, 8. mail, teie ees täies pikkuses kuulamiseks. Nautige!

Täname kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Junk Riot:
Vadim Ivanov – vokaal, kitarr
Viktor Pavlov – kitarr, synth
Julian Zainullin – bass, synth
Kirill Nikiforov – trummid, perkussioon, elektroonika

Plaadi esitluskontserdid toimuvad 10. mail Tallinnas, klubis Sinilind ja 16. mail Tartus, Genklubis. Kontsertidel on kaastegev samuti oma debüütplaati esitlev Galvanic Elephants.

Veel artikleid