Kuula: Fire at Seaparks – "Scared"

Kirjutas Rada7.ee
22-03-2019


Fire at Seaparks? Kõlab jaburalt? Bänd vahest on niisama jabur nagu nimigi?

2015. aasta sügisel pärast Udu trummari lahkumist parematele jahimaadele ei saanud ometi pille varna riputada. Ilma trummarita bändi ei tee ja kuidas sa basskitarrististki loobud? Puudus ettekujutus, millist muusikat täpsemalt tegema hakatakse. Pärast pillide vahetust ei olnud kummagi liikme oskused valitud instrumentidel just filigraansed kuna varem mängis Arles põhiliselt soolokitarri ning Muda basskitarri. Pärast esimesi proove hakkas ettekujus tekkima. Tundus, et ühe pilli puudumine avab võimaluse midagi teistmoodi teha, samuti annab juurde mänguruumi ja vabadust.

Jätkati müriseva bassi ja trummi duona ning iganädalaste proovide tulemusena on Fire at Seaparks selline nagu albumil kuulda võib. Mõnede plaadil olevate lugude ideed on sündinud juba esimestes proovides. Hetkel tegutseb bänd Viljandist eemal Järtsaares ja peab ennast garaažibändiks, kuna proove tehakse traktorite remonditöökojas.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

„Scared“ on salvestatud 2018. aasta 14. juulil Tallinna Linnahallis, Walter Productions stuudios. Oluline on märkida, et kõik instrumendid on sisse mängitud lives ehk ühekorraga jämedalt 5 tunni jooksul. Eraldi on salvestatud järgmisel päeval vokaalid. Lood pärinevad aastatest 2015-2018.

„Tegelikult ei soovita ma Seaparksi verivärsket albumit taustaks kuulata. See pole mingi tapeet, mille saatel garaažis rehve vahetada või sauna eesruumis sooja viina kuugata. Kutid on näinud vaeva ja ladunud plaadile 12 loo jagu kõrvanuumamist.“ – Üllar Priks, ajaleht Sakala (16.03.2019)

„Scared“ ilmub CD nind kasseti kujul ja jaekaubandusse müügile ei ilmu. Albumit on võimalik soetada kontsertidelt ning otse bändiga kontakteerudes.

Albumi esitluskontserdid:
23.03 – Tallinn, Barbar
12.04 – Narva, Ro-Ro
13.04 – Tartu, Kroks
04.05 – Viljandi, Romaan

Fire at Seaparks: Arles – vokaal,basskitarr, Muda – trummid
Are „USB“ Kangus (Walter Productions) – mix, master
Karl Korts (Walter Productions) – salvestus
Teele Ülesoo – kujundus

Vaata lisaks:
Facebook: https://www.facebook.com/Fireatseaparks/
Instagram: https://www.instagram.com/fireatseaparks/
Soundcloud: https://soundcloud.com/fireatseaparks

Veel artikleid