Kuula: Emphasis – "Soul Transfer"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
22-03-2018


Eesti progemetali bändi Emphasis uus album "Soul Transfer" ilmus 21. märtsil Jaapani leibeli Red Rivet Records alt. Digitaalne reliis on planeeritud aprilli lõpupoole. Albumit esitletakse 14. aprillil Tallinna klubis Rockstar’s, kaasa teevad kohalik kooslus Sky Down ja külalised Peterburist – Trappist System Trio.

Artistid ise hindavad "Soul Transferi" kui oma kõige tõsisemat teost nii muusikalise kui ka semantilise sisu poolest. Albumil on kuhjaga muusikalisi eksperimente, samas jälgib ühtset kontseptsiooni. "Soul Transfer" on lugu inimesest, tema saatusest ning lõputust kulgemisest globaalse digimaailma avarustes.

Tänud kuulamast!

"Soul Transfer" koosneb 14. loost ja on salvestanud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Albumi valmimisele aitasid kaasa silmapaistvad Eesti jazzmuusikud Raul Sööt (saksofon) ja Allan Järve (trompet), tšellist Aleksandr Smirnov, viiuldaja Julia Mets ning Moskvast pärit bluusikitarrist Oleg Ljutskevitš. Kontseptuaalse plaadiümbrise ning 12. leheküljest koosneva bukleti valmistas Emphasise jaoks tuntud Tallinna kunstnik ning fotograaf Terje Talts, kes on tuntud oma ekstravagantsete "fantasy" stiili poolest.

Värsket albumit saab tellida rikkalikust valikust (jaapanikeelsetest) kohtadest (Amazon, Disk Union, HMV, Tower Record, Meyarurido, Rakuten), kuid kodumaisel muusikasõbral on vast kõige lihtsam võtta otse bändiga ühendust nende FB-lehe kaudu.

Progemetal bänd Emphasis loodi 2010. aastal. Nende muusika ühendab endas meloodilised kitarrikäigud, ebatavalised rütmid ning ülivõimsa ooperlikku naisvokaali. Hetkeseisuga kuuluvad bändi koosseisu: laulja Anna Ganina, kitarristid Pavel Korotajev ja Maksim Spiridonov, bassist Jekaterina Gritskova, trummar Stanislav Lint ning klahvpillimängija Vsevolod Tselepis. Oma seitsme aktiivse tegutsemisaasta jooksul on bänd välja andnud minialbumi "Into Infinity" (2012) ja täispika albumi "Revival" (2016) Itaalia plaadifirma Underground Symphony alt, samuti anti kümneid kontserte nii Eestis kui ka välismaal.

Ära maga eelkuulamisi maha – telli omale Rada7.ee uudiskiri!

Veel artikleid