Kuula: Edmund Hõbe – Indian Summer In Portugal

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
16-10-2015


Varasemalt Multiphonic Rhodent pseudonüümi all tegutsenud Edmund Hõbe on Põlva juurtega muusik ja multi-instrumentalist, kes kasutab rock-muusika instrumente nagu kitarr ja trummid mitterokilike kõlade esitamiseks, lisades kõlavärve nii klassikaliste minimalistide ansamblitest kui ka avangardjazzilikke improvisatsioone ja kasutades analoogsüntesaatoreid ja elektriliselt moonutatud puhkpille.

Hõbe esitleb oma uusimat sooloalbumit "Indian Summer In Portugal", mis on järg tema esimesele laulupõhisele sooloalbumile "Art Disease" (2013). Omavahel põimuvad neo-psühhedeelne pop-laulukirjutusstiil, dub’ilikud helid, elektrilised-kammerlikud kõlaseaded, julgus improviseerida ning nii minimalismile, krautrokile, kosmose-jazzile kui ka tantsumuusikale iseloomulikud korduvmustrid. Kogu kompotist kostub välja esteetika, mis on ühtlasi mänguline kui ka kummitav.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Plaati ennast saab hankida kontsertidel, digitaalse versiooni leiate Bandcampist.

Lisaks järgmisel reedel, 23. oktoobril toimuvale Üle Heli festivali kontserdiööle, kus Edmund kannab ette terve albumi otsast lõpuni, esineb ta täna, 16. oktoobril Arhiivis, kus on kavas teha pikem kava nii uue albumi kui vanade lugudega, ning homme, 17. oktoobril Kelmis, kus on plaanis segada uusi lugusid mõningate vanemate favoriitidega.

Veel artikleid