Kuula: Desert Queen – "Kangelased"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
01-11-2017


Eelmise aasta veebruaris oli meil au esitleda Desert Queeni esimest reliisi, mille nimeks lakooniline "EP". Tujukad ja osaliselt ka veidi salakavalad kitarrimeloodiad, tukslevad bassikäigud ning hirmutavaks paisuv trummimürin, mille kõrval kare lauluhääl justkui paitava rusikahoobina tundub. “Mida küll võtab inimene lahkudes endaga kaasa?” küsis bänd viie palaga.

Sel korral on Desert Queen kirjutanud heliriba näidendi “Kangelased” tarvis. Plaat ilmub füüsilisel kujul jooksva aasta 3. novembril ning digitaalselt pärast etenduste tsükli lõppu. Kõigist teistest varem saab aga värsket teost kuulata juba täna, 1. novembril, Eesti vägevaimast muusikalehest Rada7.ee.

Suur tänu kuulamast! Eelkuulamine on selleks korraks läbi. Kohtumiseni kontsertidel!

Näidend “Kangelased” uurib lavastaja Peeter Volkonski juhendamisel seltskonna kaasaja noortega seltskonda noori, kes tegutsesid sada aastat tagasi. Viktor Kingissepp, Hans Heidemann, Vilhelmine Klementi, Jaan Kreuks, Jaan Tomp, Hans Pöögelmann – need nimed ei ütle praegusele põlvkonnale mitte midagi. Ometi olid kunagi nende järgi nimetatud tehased, tänavad, kultuuripaleed, teatrid ja isegi üks linn. Mis asju nad ajasid? Mille nimel läksid nad surma? Kas nad olid kangelased ja märtrid või reeturid?

Bändiga võttis lavastaja Volkonski ühendust isiklikult. “Asi on väga lihtne – nägin-kuulsin neid Terevisioonis ja tundus kohe, et nemad sobiksid. Ja kui tulid esimesed näited, siis selgus, et sobivadki!” Näidendis esitab Desert Queen laule proletaarsete poeetide (Pöögelmann, Buk, Mölder-Proletaarlane) tekstidele. “Muusikutena otsime pidevalt uut väljakutset ning seega olime põhimõtteliselt kohe pakkumisest ka huvitatud. Anti luuletused, millele omal viisil tõlgendades kirjutasime heliloomingu ja hiljem sobitasime luuletused laulusõnadeks,” räägivad bändimehed.

Muusika kirjutasid Mihkel Maidla ja Oliver Ernest ja arranžeeris Desert Queen. Luuletused tõlgendas laulusõnadeks ja viisideks Kris Kirs. Lood salvestas Desert Queen maikuust kuni oktoobrini 2017 oma prooviruumis. Miksis ja masterdas Mihkel Maidla.

Ilmuva albumi kujunduse tegi Tiit Pähnapuu: "Kujunduse idee oli anda läbi värvide, kompositsiooni ning lihtsuse edasi retropsühhedeelne hõng, mis oleks iseloomulik ka albumile "Kangelased". Püüdsin luua graafika, mis oleks oma olemuselt lihtne, kuid samas meeldejääv ja vaatajat kaasahaarava atmosfääriga. Iga hea albumikujunduse taga on muidugi hea algmaterjal ja idee, millest üldse miskit sündida võiks." Plaadil kasutatud fotode autor on Ruudu Rahumaru.

Plaadil mängivad:
Oliver Ernest – kitarr, bass, FX
Mihkel Maidla – kitarr, FX
Kris Kirs – vokaalid
Martin Kütt – löökriistad

Näidend etendub ja sellega ühtlasi esitletakse Desert Queeni uut albumit 3. ja 4. novembril kell 19.00 Vilde ja Vines (Vallikraavi 4, Tartu) ning 7.-9. novembril kell 19.00 Wabaduses (Vabaduse väljak 10, Tallinn).

Veel artikleid