Kapten Tulevik: “Tulevik on praegu”

Kirjutas kadri
25-03-2009

Tallinn Music Weeki raames toimub ka uue põneva minileibeli OneSenseMusic pidu Lounge Balous. Õhtu laiviosa täidavad Ki En Ra ning Dragan Volta, mis on värsked nimed uute kõrguste vallutamiseks, kuid mille taga peituvad kohalikes muusikaringkondades tegelikult juba tuntud mehed. Endiste artistinimedega p2ts ja Wiz1 on loonud rütme paljudele MC-dele, nagu s’Poom, Reket, Põhjamaade Hirm, TommyBoy jt, teinud koos Kapusta Ja? Plaadi “Sisekosmosemasin” ning andnud välja täispika plaadi koos TommyBoy’ga – ?kvartett (Miskvartett) nime all. Lisaks on kavas DJ Kayot & Lauri Täht oma spetsiaalse scratch laiviga ning valik DJ-sid, neist üks ka leibeli boss, Heiko Kase aka Kapten Tulevik.

Tagasihoidlik kapten arvab, et hetkel Onesense´i veel vist “päris” plaadifirmaks nimetada ei saa, vähemalt selle traditsioonilises mõttes. Pigem on see teatud suunas ühiselt mõtlevate inimeste/sõprade grupp või ühendus. Samas esimesed värsked plaadid on juba ilmunud – Ki En Ra esimene teos nimega “City of Moment”, mis on saadaval nii CD kui vinüülplaadina, ning Dragan Volta esimene instrumentaalbiitide kogumik “Opia Bits”. Tulevikuplaanides (sõnademäng! ha!) on täpsemalt teada kaks järgnevat: Paide poiste Hommik ja Kali Briis ”Breakfast EP”, mis hetkel juba tasuta mp3-dena väljas, kuid näeb ka vinüülireliisi, ning Blitzi ilmselt ”Twisted Mind” nime kandev vinüül EP. Kõik see on puhas Eesti värk.

Heiko sõnul tekkisid esimesed mõtted muusikat välja anda juba umbes neli-viis aastat tagasi, sest sel ajal oli Eestis juba piisavalt saundi poolest huvitavat, vinüüli formaadile sobivat ning helilises mõttes kvaliteetset muusikat. Kahjuks ei leidnud too hetk veel kellegagi tõsisemat kontakti ja finants polnud kiita. Peale seda läks veel mõni aeg, et saaks hakata kindlamat ideed praegusel kujul koos teiste sarnaselt mõtlevate inimestega ellu viima – ehk siis Eesti huvitav, liigutav ja mõnus kaasaaegne muusika (eelkõige) vinüülplaadil.

“Esiteks, keegi teine ju seda ei tee! Teiseks, tahaks ju sellist Eesti muusikat vinüülil, nagu meie artistidel – märksõnadeks elektroonika, biidid, hiphop, acid funk, acid disco soul funk jne. Kolmandaks on lihtsalt huvitav. Ja tegelikult arvan tõesti, et ega selle rahaga midagi targemat teha pole,” vastab Kapten Tulevik küsimustele, miks just vinüülid ning kas rahaga pole targemat midagi teha. “Üldiselt olen/oleme tuleviku suhtes positiivselt meelestatud, aga eks see sõltub paljudest asjadest. Plaanid on kaugeleulatuvad, kuid mitte veel avaldamiseks. Võiks öelda, et kõik see on seotud üleüldise muusikakultuuri mõjutamisega – kas või see, et inimesed jälle muusikat rohkem elavamal ja kvaliteetsemal kujul ehk vinüülil muretseksid.”

”Kohaliku muusikakultuuri teemadel jätkates – Tallinn Music Week on minu arvates igatepidi kiidetav ja positiivne ettevõtmine. Arvan, et sel saab tulevikus olema päris suur roll Eesti muusikakultuuri arendamisel ja parendamisel. Ma loodan, et see viib õiged inimesed omavahel kokku. Tekib ideedekogumik ning sellega seoses teotahe. Pöörates tähelepanu registreerunud delegaatide nimekirjale, on see kindlasti väga hea reklaam nii kogu Eestile kui ka Eesti muusikale, pakkudes artistidele võimalust ennast kuuldavaks teha nö õigetes ringkondades kindlasti väljaspool Eestitki. Samuti annavad hästi planeeritud seminarid võimaluse ilmselt ennast täiendada ning uusi ja kasulikke tutvusi-sidemeid sõlmida siinse ja välismaailma muusikamaastiku erinevate esindajate vahel,” räägib Heiko ning jätkab: ”Just muusikamaailma erinevate esindajate kokkuviimises näen mina ka TMW edukuse võtit suuremas plaanis, mis toob kasu kogu Eesti muusikakultuuri arendamises ja tugevdamises. Ja nagu ma olen eelnevalt maininud, siis lasub sellel ettevõtmisel just tuleviku mõttes suur vastutus, sest aastal 2011. saab ju Tallinnast kultuuripealinn. Sellega seoses loodan, et pööratakse veel rohkem tähelepanu ka muusikale, kui ühele väga suurele ja tähtsale kultuuri osale.”

Kapten Tulevik, millal tulevik kätte jõuab? “Kasutades kellegi teise sõnu – siis tulevik on praegu. Just selles mõttes, et need ideed, mis tulevikus teoks saavad, sünnivad tegelikult praegu.”

http://www.onesensemusic.com
http://www.myspace.com/onesensemusic
http://www.myspace.com/kienra
http://www.myspace.com/draganvolta
http://www.tallinnmusicweek.ee

Veel artikleid